Операция на пъпна херния и диестаза

  • 575
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте!
В следствие от бременността, лекар хирург ме диагностицира, че имам пъпна херния и диестаза (разделение на предните коремни мускули). Нужно е да се направи операция и то в най-скоро време. Обаче имам две дечица, които са малки и никаква помощ освен от съпруга ми, но и той няма много време заради работата си. Притеснявам се, че след операцията няма да мога да се справям с ежедневните задачи и все отлагам. Моля ви ако някой/или негов близък  е преживял такава операция да ми сподели, какво е представлявала самата интервенция и колко време му е било нужно да се възстанови до толкова до колкото да свърши нещо не натоварващо?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 13 783
Личен опит нямам именно такъв, но първо са ми правили на слабинна херния. Втори Дъщеря ми обаче е с пъпна херния, вродена , на 21 е в момента, но в годините сме я консултирали с доста хирурзи вкл. Д-р Оги. Всички казаха че е манипулация по-скоро а не операция и възстановяването е бързо. Но все някога трябва да се направи и че около бременности има влошаване. В смисъл след манипулацията си на крака просто се пазиш определено време да не извършваш физически усилия. Херниите по принцип са опасни
 Дъщеря ми има активна физическа активност, добра коремна мускулатура и за сега не й се налага, но във вашия случай повярвайте е наложително.

От там когато на мен и правиха тази манипулация бях съсспинална упойка, мина бързо и след24 часа бях на крака. След ден и половина в болницата ме изчисаха. И при вас ще мине бързи но после трябва да се пазите.

На мен ми поставиха платно, избрах малко По-скъпо ( беше около 700-800 лв) това което вратсва а не се зашива. Доволна съм. Не знам какво ще ви предложат като решение обаче е случая според състоянието.

# 2
  • Мнения: 90
Благодаря, много полезна информация! Лекарят ми предполага, че бързо ще се възстановя, но ми Трябва за сравнение, точно такава информация от хора които са преминали вече през това
Личен опит нямам именно такъв, но първо са ми правили на слабинна херния. Втори Дъщеря ми обаче е с пъпна херния, вродена , на 21 е в момента, но в годините сме я консултирали с доста хирурзи вкл. Д-р Оги. Всички казаха че е манипулация по-скоро а не операция и възстановяването е бързо. Но все някога трябва да се направи и че около бременности има влошаване. В смисъл след манипулацията си на крака просто се пазиш определено време да не извършваш физически усилия. Херниите по принцип са опасни
 Дъщеря ми има активна физическа активност, добра коремна мускулатура и за сега не й се налага, но във вашия случай повярвайте е наложително.

От там когато на мен и правиха тази манипулация бях съсспинална упойка, мина бързо и след24 часа бях на крака. След ден и половина в болницата ме изчисаха. И при вас ще мине бързи но после трябва да се пазите.

На мен ми поставиха платно, избрах малко По-скъпо ( беше около 700-800 лв) това което вратсва а не се зашива. Доволна съм. Не знам какво ще ви предложат като решение обаче е случая според състоянието.

# 3
  • Мнения: 13 783
Ами при мен по време беше така. Приеха ме в понеделник сутринта . И ме пуснаха за през деня вкъщи да не висна в болницата ( Това е поверителна информация Wink. Искаха ме вторник в седем сутринта да съм там , взеха ме в операционна в десет сутринта. В 11 ме изкараха. Бях в съзнание през цялото време с едно като платнище което беше закачено пред лицето ми , мвжду мен и мястото за манипулация...докторът ми говореше през цялото време , всички се шегуваха. Държеше специално на  спинална упойка защото пациента е в контакт с операнта. В 12 часа мина упойката, почна да боли, сложиха ми обезболяващо малко вдигнах температура . В 17 :00 танах с помощта на санитарката до тоалетната. И след това нещата рязко се подобриха, болката премина . На следващата сутрин в 11 на визитация докторът като ме видя да ходя из стаята ме пита искам ли да си ходя. Казах че искам. Това беше.

Общи условия

Активация на акаунт