Бригада "Нов дом" - 4

  • 97 517
  • 1 870
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 499
Някои са мизерни, някои опитват да поддържат. Неща, които може да ни изгледат боклуци, за тях са вещи. Възможно е да ги пазят с мисълта, че биха влезли в употреба - все пак са в хронична нужда и безпаричие. Е, откровени боклуци и мизерия не оправдавам, има и такива.
Показвали са някои жилища в други предавания, но не след година, а след няколко месеца. Добре изглеждаха, но някои си бяха махнали част от иновациите на бригадата.

# 196
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Малко си грубичка към участниците.
 Последните - младото семейство  в никакъв случай не са "прасета"!
  И имаха хубаво оборудване което бригадата изхвърли - ламината и душ кабината заменени с плочки и най-евтиния душ и  примитивен комунистически мокет вместо ламината -  абсолютна диващина на бригадата и  големия им шеф зад кадър!

Повечето, Варненец, не всички участници!
Ламинат в банята не е хубаво оборудване. Но да, бригадата действа дивашки с това поголовно чупене. На много места има мебели, които си заслужават да бъдат запазени. Дори да не ги оставят в същия дом, да ги предложат на хора, които имат нужда от тях.

# 197
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ламината в Хола - дневната изпочупиха при това съвсем запазен и много хубав!

 Малеей за какви неща трябва да се пояснява.

# 198
  • Мнения: 10 256
Защо да е грубичка? Точно повечето от тези хора са мърлячи. За беднотията и лошата съдба им съчувствам.

Например моите баба и дядо също живееха скромно на село някога. Съжалявам че тогава нямаше телефони да снимам да видиш бедни, но чисти и подредени хора. И покриви им течаха, и тоалетната им на двора беше, бойлер на дърва, печка готварска на дърва, с малка пенсия едва стигаща за лекарства. Но всичко подредено, почистено, изпрано, къща закърпена до колкото са могли, но от всякъде струеше изключителна чистота.

# 199
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Ламината в Хола - дневната изпочупиха при това съвсем запазен и много хубав!

 Малеей за какви неща трябва да се пояснява.

Като пишеш неразбираемо, логично е да се пояснява.

ламината и душ кабината заменени с плочки и най-евтиния душ и  примитивен комунистически мокет вместо ламината -  абсолютна диващина на бригадата и  големия им шеф зад кадър!

Какво ми обясняваш, така си го написал, така съм го прочела. Че са заменили ламината с плочки в банята, а този в хола- с мокет.

# 200
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
И имаха хубаво оборудване което бригадата изхвърли - ламината и душ кабината
Специално за душ кабината беше тяхно желание да я махнат.
За ламината в голямата стая не се разбра какво са искали, но и мен ме хвана яд, че го замениха с мокет. Можеше поне само да метнат мокета отгоре му.

# 201
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
То въобще такова чудо мокет през 2021 година - Къде съществува?
 Освен при бригадата и някой крайпътен мотел - хостел  от 63-та г. в САЩ?

# 202
  • София
  • Мнения: 2 239
Не е точно така с мокета.

Скрит текст:
В края на август м.г. бях в командировка в Пловдив, настаниха ни в нов, много хубав хотел. Стаите бяха с мокет. Много добре направени и уютни.

# 203
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Живо ме интересува какво правите, когато сте в апартамент и в долния етаж не греят изобщо... В детската стая именно по тази причина стои мокет и в резултат е единствената топла стая през зимата. В останалата част на къщата е паркет с допълнителна подложка и въпреки това е адски студено на краката през зимните месеци, дори и с пантофи.

# 204
  • Мнения: 9 633
Аз пък супер много искам да си сложа мокет в спалнята. Има страхотни луксозни мокети, на които да ти е кеф да стъпваш. И са даже по-скъпи от ламинат.

# 205
  • Мнения: 784
Аз пък супер много искам да си сложа мокет в спалнята. Има страхотни луксозни мокети, на които да ти е кеф да стъпваш. И са даже по-скъпи от ламинат.
Аз пък супер много искам да си сложа мокет в спалнята. Има страхотни луксозни мокети, на които да ти е кеф да стъпваш. И са даже по-скъпи от ламинат.
.    По принцип мокетите се слагат заради домашния прах.Стъпвайки върху гладките повърхности,ние го вдигаме и го вдишваме. А така мокета го поглъща.После пък прахосмукачката.Имам приятелка,която живее в Австралия и в началото дълго време се чудеше защо всички къщи били с дебели бели мокети

# 206
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Точно поради това, което е написала Рися, ми стана доста странно, че въобще махнаха ламината. Като толкова са държали да има мокет, нека си го има. Ама много по-добре би било той да е върху ламинат, отколкото върху цимента.

# 207
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Да замениш ламинат с мокет е малоумно решение. Мокета няма чистене просто, истинска прахосъбирачка е. Имала съм мокет и никога повече няма да си го причиня.

# 208
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Прекрасно си се чисти мокетът.

# 209
  • Мнения: 4 499
Ако не е залепен. Ако е залепен как се чисти? Освен викането на професионаленн чистач, което струва пари и едва ли семействата от предаването могат с лека ръка да отделят бюджет и за това. Като търсих да купувам жилище, имаше няколко съвсем нови, с мокет в спалнята, залепен, че чак залепен и бордюр долу по стената. Ами отдалеч красиво, но единият както си беше пухкав, луксозен, кремав - личеше си пътечката от стъпване. Можел да се чисти на място...

Общи условия

Активация на акаунт