Кой метод за лечение на децата използвате?

  • 1 502
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 858
Така е, дъщеря ми вече има няколко отита и затова съм на щрек за болки в ухото. Общо взето ако хремата не мине за 10-15 дни, почваме АБ капки в носа защото риска да тръгне към ухото става голям. Всяко дете боледува различно затова е трудно да се даде съвет.

# 16
  • Мнения: 5 111
Моята дъщеря е от реактивните боледуващи и като вдигне температура почти винаги я държи 3-4 дни и има едни 24 часа, в които ми се налага да редувам Нурофен и Ефералган свещичка през 4 часа. За температура никога не би ми хрумнало да давам хомеопатия. При нея (на 1 г е с брат в детската градина, съответно малката е прецакана и боледува често) вече сме забелязали някакъв модел на боледуване и според зависи - понякога още на 38 давам температуропонижаващо, друг път се е случвало да изчакам дали защото трябва да минат необходимите часове до следващия прием или защото искам да дам шанс да спадне сама температурата. Общо взето според състоянието на детето реагираме.
Никога, ама никога не бих сложила краката на дете с температура в гореща вода. И двете деца ги завивам леко и им разтривам краката и ръцете, когато са с много висока температура а крайниците са студени. Ако просто е вдигнало температура детето му даваме шанс да се охлади и да се изпоти.
Скрит текст:
От двамата само малката един единствен път през лятото беше с много висока температура и потреперваше, дадох и температуропонижаващо, съблякохме я по памперс и я гушнах да суче (беше на 10 месеца). Съответно като започна да действа лекарството тя се оживи и по съвет на педиатъра я оставихме да пълзи само по памперс по плочките. Но тогава беше ужасна жега и беше задължително да се охлади детето. През хладно или студено време никога не бих я оставила така.
Бабини методи сме пробвали веднъж при първото сериозно боледуване на баткото белтък на краката (защото свекърва ми ужасно настояваше, на мъжът ми му била мажела цялото тяло с разбит белтък с оцет като боледувал) и пак тогава по нейно настояване (пак заради нейния опит с мъжа ми) пробвахме хладни компреси с оцет. Абсолютно никакъв ефект, да не говорим че за детето (тогава на 1г8м) беше отвратително, изгаря го температура, не му е добре, а ние му лепим някакви гадни мокри студени парцали. Настана голяма борба, детето се къса от рев, тотален потрес. Ами определено не му помага да се къса от рев като е болно. В такива ситуации всеки човек иска спокойствие.
Сега като е по-голям баткото и вдигне температура в топло време му давам Нурофен и му пълня една голяма тенджера със студена вода и му давам гумени играчки. Пада голяма веселба и така си държи ръчичките на студено, колкото се охлади все е от полза.
Иначе и двете деца ги лекуваме стандартно - вит С, Нурофен, Панадол, свещички Ефералган, Тантум верде спрей, имуностимулиращи хранителни добавки с мярка, омега 3, вит Д, Грип стоп спрей, Виброцил, Олинт за деца и подобни симптоматични лекарства без предписание. Тъй като ми правят ларингити заради комбинацията градински простотии с влага и студ, винаги имам калциев глюконат, антихистамин и урбазон, защото пристъпите стават по закон през нощта. Ако има лаеща кашлица си започвам калция и антихистамина по познатата схема. Ако има друга кашлица никога не давам лекарство преди да ги преслушат. От там - каквото изпише педиатъра. Също винаги имаме Отипакс, до сега се е налагало два пъти да го използваме при баткото през нощта и на сутринта рано-рано при УНГ.

# 17
  • Мнения: 101
Усетя ли, че е топла давам Панадол или Нурофен. Паралелно мажа петичките и сгъвките на краката с белтък, разбит на пяна. Понякога слагам и оцветена кърпа, разредена с вода на челото. При темпврарура 38 се предава и не мога да чакам да стигне 40. Веднъж си спомням, че и обливах краката с хладка вода, беше с ангина.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
Държа един Колдрекс макс грип на таблетки и чупя и давам и на двамата почти за всичко - болки в краката, главата, температура и т.н.

# 19
  • Мнения: X
Парацетамол давам основно. Ибупрофен избягвам. В много крайни случаи.
Аналгин изобщо не ползвам и нямам у дома. Редувам парацетамол и бабини лекове.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Синът ми е на 7г. Температуропонижаващо съм давала, като беше по-малък, след 39С (беше един сироп Бруфвн) . Преди месец беше с грип и вдигаше до 39,3, нищо не му дадох, освен Авирон Рапид. От поне 2г+ не ми се е налагало да ползвам термометър и нямах работещ, та по нощите ходих да търся от съседи. Никога не съм му слагала капки за нос, от каквото и да е естество, освен морската вода на спрей. Хремата я борим с Клин Син Мед (великолепен продукт) и Коризалия. Антихистамини, инхалации и кортикостероиди не сме ползвали до момента. Като по-малък съм го водила на хомеопат, който го е спасявал от бронхит и отит. АЦЦ прахчетата го отърваха от пункция един път и са му оправяли упорита кашлица. Пари за сироп против кашлица не бих дала никога повече, аз лично. За 7г е пил АБ сумарно 2 пъти, тръгна на ясла на 2г, сега е последна група в детската градина  Той, самият, си е изградил някаква несъзнателна схема на самолечение - като е болен спира да се храни, спи 3 дни, след това става и заминава...Аз само следя да не се дехидратира и не го насилвам да яде.

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моят син е почти на 12,за Т до 38,5 давам Панадол/Парацетамол(към Ибупрофен сме алергични и двамата и това лекарство не влиза у дома),ако е над 39 давам течен аналгин(последно преди 2 седмици се случи да прибегна към него).Иначе при 37 само витамини,малко хомеопатия,за леки болки в гърлото мед и сода,ако за 1 ден не мине се ходи на лекар...Ако отказва храна му взимам бебешка каша и това яде,докато не поиска друго.

Общи условия

Активация на акаунт