Отношения с майка. Защо не се разбираме?

  • 3 636
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Майка ми когато бях малка на 9г. с двама братя единият на 5г., другият на 1г. ни остави при баща ни, който е комарджия  и безгрижен. Тя замина уж за добро да работи, за да не сме лишени и да спаси къщата ни от вземане заради дълговете на баща ми. Заминавайки тя веднага започна работа, изпрати няколко пъти пари за преживяване и от тогава започнаха нейните лъжи: 1-во че синът на болната баба, за която се грижела се опитал да я изнасили, 2-ро че не й дават заплатата. След това тя вече не вдигала телефона ,когато й звъняхме. Парите които изпращала баща ми ги даваше за хазартни игри. Тогава вече разбрахме, че тя се е върнала при старата си любов(мъж преди баща ми) и била бременна, той не й давал да ни се обажда, нито да ни изпраща пари за оцеляване. Къщата ни се продаде, ние се преместихме в къщата на дядо ми по майчина линия, която беше свободна. Баща ми започна работа за малко пари, които не стигаха дори за дълговете му. Аз започнах работа но не за пари, а за храна. Помагах на стари хора в градините да събират плодовете и зеленчуците, и те ми даваха от всичко което са събрали по малко. Баща ми се ожени за жена, която не правеше нищо само лежеше. Аз носех вода от кладенеца за пране, къпане и миене на съдове.Отделно вода за пиене, готвех, ходех да събирам клони за печката, ходех на училище и вършех цялата домакинска работа. След време той я изгони защото била бременна от друг. Тогава майка ми се сети за нас. Тогава беше с дете на 2 години и бременна с второто. Наложи се да заживеем при нея. Бяхме добре известно време, но най- малкият  ми брат го изпратиха при баща ми, защото бил лош и пречел. Аз се грижех и за нейните 2 деца, тя ходеше на работа, а мъжът й ходеше по барове. След време той започна да я бие и да иска парите й за да ходи по барове. Свекър й и свекърва й постоянно ни обиждали, че сме просяци и колелета и аз напуснах с брат ми къщата в която живяхме и отидохме при баща ни. Сега съм омъжена и с дете.  А тя разведена и с нов приятел.

Лошото е че постоянно ме упреква, опитва се да си налага мнението и да командва. Бърка се в семейния  ми живот и имаме доста спорове

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 13:10 от AnMary

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
"Защо не се разбираме?" - ще намериш отговора след няколкомесечна семейна терапия, не тук.
Бърка се в семейния  ми живот
Ами не й позволявай, възрастен човек си, който не зависи отдавна от нея.

# 2
  • Мнения: 6 146
Леле мале! Колко деца има майка ти, че съм зле по математика? Съвсем се изгубих в превода.
И каква майка е това? То не че и баща засвета имаш ... оф, сложна история.
За какъв етнос става въпрос? Населено място? Като зловеща приказка е описаното.

# 3
  • Мнения: X
А ти сега при баща си ли живееш или с мъжа ти отделно и защо въобще и позволяваш да ти се бърка вместо да я игнорираш

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 13:33 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 9
5 деца сме, българи сме, в Брусарци сме живяли

# 5
  • Мнения: 8 937
Аз не бих поддържала отношения с такава майка.
И изобщо не бих страдала дали се разбираме.

За какво са ти добри отношения?
За да се нанесе у вас следващия път като не се получи с приятеля й, за да се наложи да покриваш дълговете й?
Тя си зарязала децата без да я е грижа с години.
Нищо не й дължиш.

Старай се да крепиш собственото си семейство, че като гледам какво си преживяла...

# 6
  • Мнения: 1 502
При такъв живот, така грамотно написан пост - браво, все пак.

# 7
  • Мнения: 12 725
То остава и да се разбирате.
Изключи я от живота си, а ако не искаш съвсем да я изключиш, поне я ограничи до редки контакти, примерно веднъж месечно. Тя те е изключила, нали? И то точно когато си имала нужда от нея. А после те е използвала, явно иска и сега да те използва.
Какъв е този твой късмет на родители! Много съжалявам.

# 8
  • Мнения: X
Не е нужно да поддържаш връзка с родителите си - нито с майка си, нито с баща си. При най-малкият коментар, просто ги блокираш. Неблагодарни същества, неумеещи да обичат собственото си дете, но нямащи нищо против да правят още и още.

Изтърпяла си достатъчно унижения от и заради тях, за да се съобразяваш с тяхното мнение (най-вече пък с това на майка ти).

Гледай си семейството, бъдете щастливи и се обичайте - това ви го пожелавам.

# 9
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 009
 Е то оставаше с такава майка и да се разбирате! Защото майка ти е на животинско ниво, колаборационира полово с когото и падне, и е оперирана от човешки чувства. Откажи контакти, ако ти досажда - жалби в полицията. Гледай си семейството, нека детето ти получи това, което не си имала ти, и късмет!

# 10
  • Мнения: 2 039
Защо ти е да се разбираш с такава майка?Най добре я игнорирай.Сега като прочетох началото на темата,разбрах по-добре писаното в другата тема за свекървите.Явно живота ти е бил тежък и си се хванала с мъжа си просто за да избягаш.
Сега вече имате дете, и трябва да мислиш за него.Опитай се да укрепваш отношенията със съпруга и постепенно да го отдалечаваш от влиянието на свекървата.Относно претенциите ,че не уважавали родителите ти и теб,ами то не сте за уважение.
стани по-самостоятелна и отстоявай мнението си за собственото си семейство.

# 11
  • Мнения: 15 459
Аз сложих край на отношенията с майка ми преди 10 години за много по-малко нещо от това, което майка ти ви е сторила на теб и брат ти. И от тогава не съм си казала и една дума с нея. Не знам ти защо изобщо комуникираш с тази жена. Бъркала ти се е в семейството - ами бърка се, защото й позволяваш и продължаваш да поддържаш връзка с нея. Как бих постъпила аз в твоя случай? Отговора е ясен - бих провела един последен разговор с нея, в който студено и категорично бих й обяснила, че тя няма никакво право да ми дава каквито и да било съвети относно семейство, и отглеждане на деца, тъй като никога не се е грижила правилно за нито едно от много си деца от многото различни мъже и че не желая повече по никакъв повод да ми звъни, и да разговаря с мен, със съпруга ми и с децата ми. След това бих си сменила номера и повече никога не бих я потърсила. Ако дойде вкъщи дори нямаше да й отворя вратата. Щях да забраня всякакви контакти на децата с нея, защото тя, освен всичко друго е и ужасен пример за тях. И по тозин начин щях веднъж завинаги да си реша проблема с майка ми.
В момента ти си майка и имаш отговорност само и единствено към семейството си. Няма нужда да се тровиш с глупостите на жена, която и без това нищо не ти е дала освен живот. Знам, че звуча крайно, но само по този начин ще успееш да си съхраниш психиката и да имаш нерви, за да отглеждаш и да се грижиш са своите деца

# 12
  • Мнения: 866
Мислих, че това няма да е интересна тема, а то било брутална драма Neutral Face
Единствен съвет, който мога да ти дам е ако можеш да се спасяваш и просто приеми факта, че нямаш родители иначе и твоят живот ще отиде по дяволите. В момента трябва да бъдеш егоист, достатъчно си страдала заради тях, оставяш ги да се оправят и опитваш да прекъснеш връзка с тях дори.

Гледай да не правиш грешките на майка си и не раждай като на конвейр, въпреки, че аз като патриот много искам повече българчета да се раждат, но твоето си е голяма бедност и гледай да се пазиш, защото много от мъжете, които имат по-ниско ниво на разсъждение, не ги мислят много тея неща за забременяване и пазене.
Ако трябва и спирала може да си сложиш.

Просто ужасна история, това което прочетох Worried
Гледай ти да се спасяваш и не ги мисли вашите, щом живееш отделно не е толкова трудно да ги изолираш.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 22:52 от Stallion001

# 13
  • Мнения: 742
Браво, момиче! За силата, за грамотността и способността за оцеляване. Не мисля, че това е майка, която заслужава уважение. Дерзай и нека късметът да е с теб! Историята много ми напомни на описаната в "Където пеят раците". Още веднъж- адмирации!

# 14
  • Мнения: 25 732
Това истинска тема ли е? На колко е авторката, женена с дете...след преживяното...

Общи условия

Активация на акаунт