"Системата - 60" - тема 54

  • 34 780
  • 484
  •   1
Отговори
# 240
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
inlove997, нищо не ти пречи да опиташ за някой друг ден, но само едното хранене. Тъкмо ще видиш как ще се чувстваш. Но две хранения е много според мен.

Аз все още не съм 100% стриктна, затова и не пиша менюта.
Относно интервалното хранене, чувам много добри отзиви. Нещо обаче ми е трудно да вляза в 16/8, пробвала съм се, но не ми се получава. От Системата преди години се научих да закусвам и сега до обяд трудно издържам без нищо.

# 241
  • Мнения: 22
inlove997, нищо не ти пречи да опиташ за някой друг ден, но само едното хранене. Тъкмо ще видиш как ще се чувстваш. Но две хранения е много според мен.
Да и аз трудно издържам без закуска,затова и кето режима ми беше труден. Аз също съм позабравила някои неща от Системата, но общо взето е сравнително лесен за изпълнение режим. Вечерта ми е трудно да не ям след 18

Аз все още не съм 100% стриктна, затова и не пиша менюта.
Относно интервалното хранене, чувам много добри отзиви. Нещо обаче ми е трудно да вляза в 16/8, пробвала съм се, но не ми се получава. От Системата преди години се научих да закусвам и сега до обяд трудно издържам без нищо.

Да,в началото докато навлезем и да свикнем с принципите ще е малко трудно,но като цяло е сравнително лесен за изпълнение режим. Аз съм пробвала различни режими и диети,но ефектът е краткотраен и се връщат килограмите. До вчера бях на кето режим,но ми ставаше лошо от глад без закуска. Започвам днес,момичета! Щом и Вие сте тук ще сте ми голям стимул. Днес първи ден започвам от 82.8 кг. Цел - поне 67-68 кг. Много са,но не е невъзможно. Закуската ми беше кисело мляко с овесени ядки и мед,кафе. На обяд мисля да хапна пълнени тиквички с яйца и сирене. На вечеря умувам още - може Или омлет или салата със свежи зеленчуци. Успех на всички! Дано скоро да се похвалим с добри резултати!

# 242
  • Мнения: 2 275
Какъв е този кето режим без зкуска? Познавам го от преди повече от 10 години и сега от време на време (зимата) съм на кето и абсолютно винаги съм закусвала и закусвам.
За мен закуската е свята.
Става интервално хранене със Системата.  Ранна вечера и късна закуска и готово. Вечеря в 18 ч и закуска в 9-10 ч става прозорец 15-16 часа. Не убеждавам, само идея давам. И става плавно, без насилие.

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Вероятно режима на Атанас Узунов се има предвид
Спазвате ли списъка с плодвете?Сега е сезона на черешите,та хапвате ли ги и вечере,или само  преди 12 ч.

# 244
  • Мнения: 22
Вероятно режима на Атанас Узунов се има предвид
Спазвате ли списъка с плодвете?Сега е сезона на черешите,та хапвате ли ги и вечере,или само  преди 12 ч.
Да,режима на Узунов. 2 пъти го почвам и много малко издържам. В момента нямам плодове,но като си взема много често съм вечеряла с плодове и млечни или със зеленчуци.

# 245
  • Мнения: 2 275
Не го знам. Тук съм чувала за него,нещо като гуру.
 За кето знам от лекари и диетолози.Милко Георгиев е българина,който ми е познат и полезен.
http://smartlowcarber.com/kakva-e-razlikata-mejdu-vm-nvh-nvd-i-k … 052jvichcxYXpAFmE
 До сега само д-р Берг ми е известен на кето и интервално т.е. без закуска. Има и хора (като мен), които закусват и са без вечеря.
Ето една статия (дълга е) от Ейми Бъргър, диетолог
http://foodforthoughtbg.blogspot.com/2019/01/blog-post_28.html?m=1
Малко е груба, но й е писнало от хора, които "пият кафе с масло ,а се притесняват от парченцето чушка в чинията".
Може да е полезна за някои.
Линковете, които давам са напълно съвместими със Системата. Дават някои обяснения и могат да бъдат "откраднати " идеи.
За черешите съм пас. Други плодове (кайсии, праскови) хапвам със сиренце, ако/когато вечерям, което е рядко.
Мисля, че просто трябва да се опита и прецени, а и сезона им не е дълъг.

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 13:58 от tania6

# 246
  • Мнения: 1 417
Здравейте момичета! Минавам за отчет на менюто. Теглене в понеделник.
З: филия ръжен хляб с масло и синьо сирене, чай с лимон, нектарина.
О: лозови сърмички с кайма и салата домати.
В:котидж сирене и череши-не много, но не са системни.
Аз не мога без плодове. Прекрасната ни система не ни лишава от тях и за мен е ОК.
Хубава вечер на всички.

# 247
  • Мнения: 12
Здравейте,прекрасни момичета!
При мен днес 6ти ден -200гр.Явно изхвърлих водата и вече ще си ходят бавно и славно жумерките.Общо за периода 3,200 кг.
По повод забранените череши,аз днес си позволих 100гр.в 14 часа с обяда.Наистина е нарушение,но аз не го приемам за такова,защото си спестих единия ръжен сухар.
Все още ми е трудно със закуската.Аз никога не съм закусвала.Без да съм гладна в 10 сутринта си ям обичайния тост.Не мога да правя втора закуска.
За сега за мен е постижение да приключа в 18 часа с храната.Надявам се съвсем скоро да не го отчитам нито пред вас,нито пред себе си.Просто да е нещо нормално.Нещо,което не подлежи на коментар.
Хубава вечер и много минуси ви желая! Simple Smile

# 248
  • Мнения: 842
Привет момичета,

влизам за бърз отчет - денят беше тежък (съответно забравих да пия вода, нямах време за обяд), но завърши с концерт, хубава компания и ресторант (бях само на вода - не усещах глад).

Ден 5
з: много голяма филия с дебел слой крема сирене и червена чушка
о: пропуснах
в: кофичка кисело мляко и две шепи череши

С чисто сърце и голяма наслада хапвам сезонни плодове - опитвам се да е умерено, но не ги пропускам За мен те са живителна сила.

Ден 06
з: филия с крема сирене  и чушка
о: портокалов сок, свежа салата и киноа с яйца
в: шопска салата и кисело мляко

Малко ми е храната, утре ще гледам да увелича... само да не прекаля, че... лесно става.

Последна редакция: сб, 19 юни 2021, 18:01 от Лебед

# 249
  • Мнения: 1 417
Здравейте прекрасни!
Вчера съгреших с варено жито и 2-3 малки банички, та го пиша несистемен.
Менюто за днес:
З: пълнозърнеста филия с масло и сирене Бри, чайс лимон
О: парче печено свинско със салата от домати, таратор
В: ще бъде котидж с ябълка
Хубав ден на всички!

# 250
  • Мнения: 842
Привет момичета,

днес времето беше чудно, дори успяхме да изгорим. Направихме си барбекю, часовете се сляха, но все пак менюто за днес:

Ден 7
з: традиционната филия с чушка и крема сирене
о: три-четири кюфтета, два големи домата и една печена чушка
в: диня на корем (разкошна, сочна, сладка точно перфектно узряла българска диня)

Хубав ден беше!

# 251
  • Мнения: 1 417
Добър вечер на всички системки! Похвалвам се с първото свалено килце. Бавно стават нещата, но пътят е само напред.
Менюто за днес:
З:филия хляб с лимец, масло и сирене Бри, чай с лимон без захар.
О: миш-маш, ябълка и айрян
В: парче задушено месо и една ябълка. Знам, че трябва само месо, но просто имах нужда от нещо свежо. Явно вариант "месо за вечеря" не е моето.

# 252
  • София
  • Мнения: 4 899
Здравейте и от мен.
Не системствам, защото се разболях - хрема, гърло, обща отпадналост и температура Disappointed
Днес се опитах да спазя с едни постни пълнени чушки за обяд, но следобед толкова пребито ми беше, че хапнах само малко картофи със сирене.
Ще чакам по-добри дни, но ще ви следя Hug

# 253
  • Мнения: 842
Kally May възстановявай се по-бързо!
Лоритта браво! Все пак, всеки път като си кажеш, че е бавно свалянето - обърни килограмите, които си свалила в нещо визуално - напълни един плик с литър вода, представи си, че това е около кръста ти и ... пак прецени дали е малко този килограм!

За сега не мисля да се меря, не ме гризе любопитство, а и имам да свалям прекалено много, за да се разсейвам с кантар в момента.
Миналата седмица не успях да ходя на басейн, за утре съм се уговорила, но... нямам никакво време - даже и сега малко се откъснах от работата, за да си напиша отчета... Още малко и ще предадем проекта и ще дишам по-леко (това с работата и напрежението от нея... трябва да се промени)!

Ден 8
з: овесени ядки, банан, ябълка, мед, кисело мляко с малко сметана, малко ядки
о: снежанка, картофена салата, спаначена супа с фиде (безумно малко и едновременно с това прекалено мазно)
в: само късно кисело мляко

# 254
  • Мнения: 12
Добър ден,момичета! Искаше ми  да се похваля,че съм видяла двуцифрено число на кантара,но няма да е днес.Надявам се да е в близките дни.Все пак за 10 дни 3,700 кг са много добър резултат.Ооо,аз съм можела да бъда и търпелива! Smiley
Хубав ден на всички,които спазват режима! Hug

Общи условия

Активация на акаунт