Медицински център "Св. Иван Рилски" - гр. Тутракан /тема 4/

  • 33 824
  • 766
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 130
Момичета понеделник бях на преглед и подготвяне на документи за фонда, но не си носих старата заповед, и ми дадоха документите да си ги попълня в нас, да приложа заповедта, но не разбрах към тях ли да върна документите или направо към фонда да ги изпратя.
Аз ги изпратих към клиниката с Еконт, до Мария Петрова - юриста, тя ги провери да не би да сме объркали нещо, имаше някакъв номер ли, нещо което тя трябваше да впише и ги препрати. След 5 дни се обадих във фонда и ми дадоха входящ номер.

# 256
  • Мнения: 142


Здравейте момичета, да попитам Simple Smile  Дали случайно някоя от вас има листчето, което дават със задължителните изследванията преди започване на ин витро?
Благодаря предварително! Simple Smile
    Момичета тези изследвания ние ли си ги плащаме или от фонда и колко излизат като цена ,ако е от наша страна?

    # 257
    • Мнения: 87


    Здравейте момичета, да попитам Simple Smile  Дали случайно някоя от вас има листчето, което дават със задължителните изследванията преди започване на ин витро?
    Благодаря предварително! Simple Smile
      Момичета тези изследвания ние ли си ги плащаме или от фонда и колко излизат като цена ,ако е от наша страна?

      Ние си ги плащаме, а за цената зависи от лабораторията.

      # 258
      • Мнения: 201


      Здравейте момичета, да попитам Simple Smile  Дали случайно някоя от вас има листчето, което дават със задължителните изследванията преди започване на ин витро?
      Благодаря предварително! Simple Smile
        Момичета тези изследвания ние ли си ги плащаме или от фонда и колко излизат като цена ,ако е от наша страна?
        Аз ги правих в лаборатория Рамус излязоха ми 223лв за двамата без разширената спермограма. Ако ви тряба такава цената в клиниката в Тутракан е 100лв, ние я направихме в дена на започване на стимулацията, защото нашата беше на 3 месеца и ни трябваше нова. Успех

        # 259
        • Мнения: 1 130


        Здравейте момичета, да попитам Simple Smile  Дали случайно някоя от вас има листчето, което дават със задължителните изследванията преди започване на ин витро?
        Благодаря предварително! Simple Smile
          Момичета тези изследвания ние ли си ги плащаме или от фонда и колко излизат като цена ,ако е от наша страна?

          Само да вметна, не ги правете сега, ако няма да почвате веднага, микробиологиите са с давност 30 дни.
          На нас ни стъпиха на 270 лева всичко, за двамата, като спермаграма и микробиология на еакулат пуснахме в клиниката в деня на стартиране на процедурата.

          # 260
          • Мнения: 30
          Момичета, предстои ми ЗЕТ, доктора ме вика на 9-10 ден от МЦ за преглед
          +подготовка за FET (трансфер)
          Каза само да започна фолиева киселина  3×1, нямам изписан естроферм. Четох че някой започват с преглед от 2 ден. Каква може да е причината моят преглед да е на 10 ден, нямам назначени хормони,  нито микробиология?

          # 261
          • Мнения: 87
          Момичета, предстои ми ЗЕТ, доктора ме вика на 9-10 ден от МЦ за преглед
          +подготовка за FET (трансфер)
          Каза само да започна фолиева киселина  3×1, нямам изписан естроферм. Четох че някой започват с преглед от 2 ден. Каква може да е причината моят преглед да е на 10 ден, нямам назначени хормони,  нито микробиология?
          На моят ЗЕТ есента  доктора ме викна на 12 ден от цикъла и стартирахме на следващия цикъл с преглед и започване на хормони на 2 ден.
          Но все пак всеки случай си е различен и доктора преценява кога и какво да се започне и е съвсем нормално при всяка от нас да е различно. Успех!

          # 262
          • Мнения: 69
          Момичета, предстои ми ЗЕТ, доктора ме вика на 9-10 ден от МЦ за преглед
          +подготовка за FET (трансфер)
          Каза само да започна фолиева киселина  3×1, нямам изписан естроферм. Четох че някой започват с преглед от 2 ден. Каква може да е причината моят преглед да е на 10 ден, нямам назначени хормони,  нито микробиология?

          Не се притеснявай. Първо така е преценил доктора, той си знае работата. Всеки клиничен случай е различен. За общо инфо, при подготовка за ЗЕТ, на мен ми включиха естрофем на 13ти ден. В момента съм бременна в 4ти месец. Успех! Simple Smile

          # 263
          • Мнения: 342
          Здравейте, някой правил ли е кросмач тест в клиниката?Налага ни се да правим, можете ли да ми кажете каква е цената,за колко време излизат резултатите? Как си видяхте резултатите? Казаха ми, че само във вторник се взима кръв до 13ч, при вас така ли е било, понеже аз ще съм в клиниката в понеделник?

          # 264
          • Мнения: 328
          Здравейте с приятеля ми правим опити за бебе но без успех .Насочили сме се в тази клиника в Тутракан,тъй като живеем на 100км от там.Въпроса ми е за първото посещение какви изследвания е хубаво предварително да си направим?Колко време преди това да си запазим час,че съм чувала,че е трудно с часовете.Кой от двамата д-ли е по-добър с проблемното забременяване.Благодаря

          # 265
          • Мнения: 1 130
          Здравейте с приятеля ми правим опити за бебе но без успех .Насочили сме се в тази клиника в Тутракан,тъй като живеем на 100км от там.Въпроса ми е за първото посещение какви изследвания е хубаво предварително да си направим?Колко време преди това да си запазим час,че съм чувала,че е трудно с часовете.Кой от двамата д-ли е по-добър с проблемното забременяване.Благодаря
          Зависи на колко сте години, от кога пробвате, до сега ходили ли сте при друг лекар.
          Ако сте под 30 години и правите опити по малко от година изчакайте, или отидете просто да се запознаете с лекаря, да си поговорите. Не е нужно да пускате нищо, той ще Ви насочи.
          Ако сте над 30 и правите опити от повече от 6 месеца без успех, е хубаво спермаграма по Крюгер разширена, за Вас хормонални изследвания, цитонамазка и микробиология на влагалищен секрет. Щитовидни хормони и Вит Д и В12.

          # 266
          • Мнения: 328
          На 31 съм,вече имам едно дете от предишен паркньор.Но приятелят ми преди години си е правил спермограма(с предишната си приятелка доста време са правили опити-безуспешни) та спермограмата му е показала нисък брой на сперматозоиди и са му казали че ще е трудно да има дете.Аз бях наскоро на гинеколог но само цитомнамазка ми прави и преглед и каза че всичко ми е наред

          # 267
          • Мнения: 1 130
          Pl.Ivаnova това, че преди години е излязъл такъв резултат не значи,че и сега ще е така. Спермограмата трябва да е не по стара от 3/6 месеца. На ММ двете му спермограми в различни клиники с разстояние от месец показаха различно количество. Качеството на спермограмата се променя и при дните въздържание, най добре е 2/3 дни. Това Ви го пиша от личен опит. Отделно всеки доктор иска да види актуално състояние на партньорите, не такова от преди година, 3/5 и т.н.

          # 268
          • Русе
          • Мнения: 246
          Здравейте, някой правил ли е кросмач тест в клиниката?Налага ни се да правим, можете ли да ми кажете каква е цената,за колко време излизат резултатите? Как си видяхте резултатите? Казаха ми, че само във вторник се взима кръв до 13ч, при вас така ли е било, понеже аз ще съм в клиниката в понеделник?

          Правихме,  само във вторник до 13ч.  Пращат ги в София,  по 15лв за тронспорт
           на човек. За двама ни май беше 290 лева +30 за траспорт. Казаха ни 2-3 седмици. Звъниш на регистатурата и питаш за резултати после.  Правихми заедно с гинетични и затова не помня точната сума, но беше там някъде 260-290 лв


          Намерих си бележката. Значи казвам ти точно: 290лв+15лв. транспорт. Явно при нас транспорта е бил 30 заради това, че пращаме две изследвания.  А цитогенетката за двама ни е била 340+ 15лв. тронспорт,информативно  ако някой се интересува.  Изследванията са пускани началото на март. Цитогенетиката излиза след месец.

          Последна редакция: нд, 16 май 2021, 09:41 от deina_2@abv.bg

          # 269
          • Русе
          • Мнения: 246
          Момичета,  от къде мога да си намеря октагам или привиген? На този цикъл трябваше да правя инфузия, но нямало по складовете и ако съм си намерила, щели да ми влеят.
          Е! Те като нямат,  аз откъде да намеря?
          Някой снабдявал ли се е сам? На мен ми трябват 2г. Предполагам обаче,  че се продава по- голямо количество в опаковка.

          Общи условия

          Активация на акаунт