Акане в детската градина

  • 2 318
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте. Един бърз въпрос - разрешават ли на децата ви да акат в детската градина? Моето се оплаква, че преходната седалка е на такова място, където не могат да я стигат, а госпожите не им я дават. Затова като ака и се подпира с ръце на стените да не падне. От съседната група директно са им казвали госпожите, че в градината не се ака, а се ака само вкъщи. Веднъж ни ззвъняха на пожар да ходим да си взимаме детето, защото се оплаква, че го боли корем. Оказа се, че просто му се ака, но няма къде. Това нормално ли е за детските градини в БГ? Дайте някакви коментари.

# 1
  • Мнения: 291
Как така не дават на малки деца да акат?? Не е нормално. И като му се доака на детето ще тичате от работа, за да го закарате вкъщи да ака ли? Или пък ще стиска цял ден? Луда работа. Говорете с госпожите или направо с директорката.
В яслата на дъщеря ми ги събираха всички деца от групата в кръгче на гърнетата, за да се учат да си вършат работата. После в същата градина никога никой не е забранявал на децата да акат, напротив - госпожите ги придружават ако е нужно, бършат ги и т.н. За първи път чувам подобно нещо

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 10:55 от Neni.11

# 2
  • Мнения: X
Ако на мен ми се случи подобно нещо, свят ще им се завие на тия госпожи.

# 3
  • Бг
  • Мнения: 845
badsector, Вие сериозно ли питате ?
Естествено, че няма такава забрана, а и още повече в градините тоалетните са пригодени за малките дупета, с детски тоалетни чинии.
Това е абсурдно, което казвате. За кой град става въпрос ?

# 4
  • Мнения: 1 943
На моето даже му се молят да се изака, но проклетийката стиска :/

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Веднага сигнализирайте. Това не само, че не е нормално, аз го намирам за престъпна жестокост.

# 6
  • Мнения: X
Подпалете им дупетата на тези уважаеми госпожи с някой сигнал към съответните органи, за да им се доака и на тях и да видят, че не е толкова ужасно

# 7
  • Мнения: 4 708
Карали са им се явно и при нас още в 1 група. Сега е 4та и си е изградила регима. По голяма нужда само вкъщи вечер.

# 8
  • Мнения: 29 276
Моят не искаше да ака в градината, защото нямаха вратички пред тоалетните и другите деца се закачали /не само с него, принципно/. В никакъв случай не оставяйте така нещата - разговор с госпожите и директорката /най-малкото, което трябва да се направи/.

# 9
  • Мнения: 12
Покрай много работа тез дни съвсем забравих за казуса. Става въпрос за София. Вероятно ще проведем разговор с директорката, въпреки че детето вече си е изградило режима да ака сутрин, но все пак не се получава всеки път, а и понякога го взимаме по-късно. Все пак имате ли представа коя институция да сезирам? От досегашния ми опит с подаване на сигнали към общината през електронната им система, съдя че просто отбиват номера и реално не вършат никаква работа.

# 10
  • Мнения: 1 501
Пишете във фейсбук в групата Детски градини и ясли в гр. София и на Антонина Кенова там. Тя е админ на групата и се занимава точно с такива проблеми. Иначе може да сигнализирате и в Закрила на детето и ня sofia.call.bg

# 11
  • Мнения: 5 108
В нашата градина не им забраняват, но няма кой да им помогне с избърсването (говоря за първа група). Синът ни един път на втория ден се изака там и се прибра с изцапани гащи и от тогава "си го носи в къщи". Сега като се замисля откакто ходи на градина му се развали режима и се е случвало и по 2-3 дни да пропусне ходенето по голяма нужда.
Други деца от нашата група пък си се прибират ежедневно с нацапани гащи... На родителската среща ни заявиха, че не е тяхна работа да ги бършат, лелята била една за две групи, да сме си ги учели у дома. Ама там гърнетата са си детски и всичко е уредено различно, у дома аз трябва да го кача на гърнето и да го сваля, съответно го бърша.
Моя приятелка с три деца в София ми беше казала, че не е учила нито едно от децата си да се бърше и дори не е разбрала кога са е научили, станало си е естествено в градината...

# 12
  • София
  • Мнения: 23 162
тия госпожи заслужават да им заключат тоалетната и да видят как се чувстват децата.
такава тъпотия, как изобщо ги измислят.

# 13
  • Мнения: 949
В никакъв случай не трябва да забраняват на децата да не акат. То дори е нездравословно.
Но родителите трябва да научат децата да се бършат сами. Особено ако става въпрос за по-големи. Ако са на 1-2 годинки ясно е, че няма да могат. Но след това, вече е напълно реално да се научат. Аз съм била доброволка преди време в градината на мойте деца. Наистина е потресаващо как децата на 4-5 години още не могат елементарни неща. Просто защото мама прави всичко вместо тях. И се получава така, че родителите очакват детето да може да чете на 5г., но в същото време то не може само да си сложи обувките.

# 14
  • Мнения: 29 276
Е, айде сега....чак пък потресаващо. Не е като да е на 14-15 г. Напълно нормално е на 4 г. да не може да се бърше или поне не добре, което пък води до това да не му е комфортно и после до нежелание да ака в градината.
На моя син в групата помагаха само в 1 гр./3-годишни/, което пък доведе до прибиране със зачервено дупе и/или изцапани гащи в по-големите групи.

Общи условия

Активация на акаунт