"All Inclusive" – слънце, море и смях в ефира на NOVA от 28.02.

  • 35 230
  • 611
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 10 248
Времената станаха такива, че много такива не проведенеи разговори са вече факт. За много внучета, баба и дядо са непознати.

# 301
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 059
Времената станаха такива, че много такива не проведенеи разговори са вече факт. За много внучета, баба и дядо са непознати.

Това наистина беше адско тъжно, както и факта че масово българите в чужбина не дават на децата си да учат български Sad

# 302
  • Мнения: 10 248
Ох, моето и български знае, но седнем ли по скайпа с родителите ни, и не стои и 5 мин да говори с тях. Иначе като се приберем, не се отделя от тях, но се прибираме на 6-7 години веднъж. Но по компютри и телефони не иска. В снощната сцена разпознах детето си и много ми домъчня.

# 303
  • Мнения: 580
И на мен ми стана мъчно от тая сцена. Не само, че момичето не може да говори с дядо си, но явно не го е виждало на снимка дори.
Тая серия ми беше една идея по- интересна. Сцените, изобщо сценария е доста предвидим, но с историята с любовницата ме изненадаха доста. Разочароващо ми беше и за образите, и тематиката като цяло, защото все пак очаквам забавления, а не драми. Мариана ми е любимка, и Тошковците ме кефят, колкото и малки да са им ролите на децата.

# 304
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
понякога не става въпрос дали "даваш" на детето си да учи български. 10-годишната ми дъщеря живее от 5 години в чужбина. Вкъщи говорим само и единствено на бг, разбира се. Но на нея все повече и повече й убягват бг думи и изрази и, когато обяснява нещо, предпочита да го направи на испански.

# 305
  • Мнения: 580
Едно е да не намираш някоя дума или израз, друго е да не си виждал дядо си и на снимка. Момичето каза, че не му разрешават да говори с непознати.

# 306
  • София
  • Мнения: 11 435
Това с ненамирането на израз е нормално, но и от вас зависи как ще завърши. Ако след 5 години всеки път избира лесното, то езикът ще го позабрави и ще ѝ е трудно да се изразява на него. Разбира се, решението си е ваше, но за мен примерът, който даваш е точно такъв, че от родителите зависи ще положат ли усилия детето като порасне да може активно и свободно да използва езика.

# 307
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 059
Аз пък живея в Щатите и познавам куп българи с деца родени тук, които говорят перфектен български, съответно познавам и такива дошли оня ден, ама говорят на децата си само на английски. Така, че единствено и само за възпитание става дума.
Много изместихме темата, извинявам се!

# 308
  • Мнения: 25
Къде е снимано....това Св Марина преди Созопол ли е ?
Царево Simple Smile

Май паралелно са го снимали с пътят на честта

# 309
  • Мнения: 9 478
Е, то в Пътят имаше две-три сцени от там общо за целия филм.

# 310
  • Мнения: 80
Вече е в 8 вечерта сериалът. А Мариянка още държи фронта и не е простила. 😀

# 311
  • София
  • Мнения: 12 301
Георгиус сега като я заведе на вечеря ще стане интересно.

# 312
  • Мнения: X
Такова дърво е тоя... как може да му дадат роля?! Като навит с ключе си съобщава репликите!

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Такова дърво е тоя... как може да му дадат роля?! Като навит с ключе си съобщава репликите!
кой?

# 314
  • София
  • Мнения: 12 301
Георгиус от "Игри на волята".

Общи условия

Активация на акаунт