Разположение на матката

  • 3 262
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114

Както си личи от ника ми още не съм мама, но планирам...всъщност то това е трудно да се планира, но поне се опитвам да стана мама! Но, разбира се, имам множество въпроси. Сигурно има някъде някой, който вече е попитал това в тези форуми, но аз като новак не съм много запозната как да оперирам с форума. Та, минавам към съществото на темата. Веднъж преди време, когато ходих на поредния си профилактичен преглед при гинеколог, лекарката тогава ми каза, че имам т.нар. "паднала матка". Разбира се, тогава не получих обяснение какво значи това, нито се заинтересувах особено, защото някак си не ми беше релевантно. Сега обаче, понеже реших да ставам мама, всички такива неща изплуваха от миналото и внезапно добиха голямо значение. Та, въпросът ми е, някой от вас чувал ли е за подобно нещо и какво значение или влияние може да има това върху процеса на зачеване?
 

# 1
  • Мнения: 495
ами явно има различни видове
чувала съм за "обърната" матка, при която по-трудно се зачевало
аз като родих, акушерката ми каза, че ми била "особена" матката и затова се наложи да извадят бебо с форцепс
обаче никой не ми е казал преди това, че нещо ми е по-"особено"

# 2
  • Мнения: 169
Аз съм с обърната матка и незнам да има някакво зна4ение в това в 20 г.с. съм и вси4ко е наред ,а и не забременях трудно, ама изоб6то не бе6е трудно даже Grinning

# 3
  • Мнения: 1 353
За паднала и аз не знам, но аз съм със силно обърната матка и както се вижда имам бебе. Опитите продължиха доста, но имаше резултат. Така че започвай и ако много се протака работата се обърни към специалист. Аз така направих и ми помогнаха. Е не на мен а на съпруга ми. Но ако не бях отишла на доктор нямаше да разберем, че той трябва да се оперира.
Успех newsm10

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 13:12 от neli_iv

# 4
  • Мнения: 241
И аz съм с обърната матка. Нямах никакъв проблем със zабременяването и бременността. Знам и За други жени с двуроги и трироги матки и пак имат деца. Мисля, че е по-важно тръбите да не са zапушени и да няма хормонални проблеми...така мисля аz.
Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 69
На мен пък ми казаха че имам малка матка склонна към аборти и тем подобни глупости. Не обръщай внимание на такива лекари ,който не ти обясняват дори какво означава тази "паднала матка" ,ами се консултирай с друг лекар.

# 6
  • Мнения: 595
Не обръщай внимание на такива лекари ,който не ти обясняват дори какво означава тази "паднала матка" ,ами се консултирай с друг лекар.
  202uu
подкрепям напълно мнението намери добър специалист

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
за обърната аз съм с такава, не е проблем просто е вродена особеност, няма отношение към зачеването, нито е проблем. единствено трябва да се има предвид при поставяне на спирала например, но за паднала за първи път чувам, направи една консултация с доктор...друг...имам предвид

# 8
  • Мнения: 4 621
Аз съм с обърната матка и нямах проблем с бременността си. За "паднала" матка не съм чувала, но най добре е да се консултираш със специалист Peace

# 9
  • Русе
  • Мнения: 170
a да сте чували за двурога newsm78... моята била такава?

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
a да сте чували за двурога newsm78... моята била такава?

чували сме - пусни търсачката чела съм теми на мами с такъв проблем Wink

# 11
  • Мнения: 3 202
Е Sad
Нямам мъж........нямам деца...........
А сега и матката ми тръгнала да пада. Предложиха ми да нося ластичен колан.
Доктора каза, че това било необратим процес. След време се правела операция и се слагал пръстен, който придържа. Никакви упражнения нямало да помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт