Лидл 137 - По женски...

  • 118 881
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 25 736
Както си свикнала на пресни зеленчуци и плодове, ще взема да те мисля, честно. Вземи купи няколко кутии с нещо и пакети, ако стане като в Италия да не се чудиш какво да дадеш на детето. С най-добри чувства го пиша. Приятелче си ми, затова. Знам, че си на диета, ама...имаш малко дете. Не знаеш какво ще стане. Купи нещо за седмица -две пакетирано или консерви за  всеки случай.
Благодаря Фани.
Аз ако видя зор, мога всичко да ям, ама имам 2 годишно. Само капризи, това не иска, онова не харесва...Днес съм ходила в Лидъл за пандишпанови десерти, онези от хладилната витрина Киндер милк шните...Ако стане като в Италия не знам, какво ще я храня.
Иначе, ако нещата загрубеят, ще купя замразени зеленчуци, на Тета консервите свинско, и какавал, сирене...
Да не дава Господ да се стига до там. Стоя и се моля.

# 691
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
За момента не са ни казали, че ще затварят магазините, но китайските магазини ще затворят от страх от вируса. Хората се запасяват защото не се знае дали няма да въведат карантина и да не могат да излизат от вкъщи известно време.  За момента съвета е който може да работи от вкъщи, театрите затварят, музеите също, спортните състезания ще са на закрити врати. Забраняват се някои видове пътувания. Препоръчват да не се пътува ако не е наложително и така всеки ден нови ограничения се въвеждат. Случаите в Испания са над 1 600 заразени (над 700 в Мадрид). Това е за момента положението.

# 692
  • Мнения: 781
Ръкавици при нас нямаше (руски паметник). Броколито беше на 79ст бройката.
  Купих от кокосовото мляко, вие как го консумирате?Simple Smile

# 693
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Кокосово мляко слагах вместо сметана в някои яденета, но не е моето. Също и соева "сметана" за готвене. Става, но пак не бях очарована. Използвах ги уж за по-леко, да не е точно сметана.

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 21 612
Аз кокосовото мляко ползвам в азиатски рецепти.
Ето една от супите ми например - https://morrennaa.blogspot.com/2020/02/blog-post_12.html

# 695
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Та сега сме на Пилоса в кутията за 1.84лв
3%-но ли? При нас то е на 1,84лв и е в хладилниците. До брашната и захарта има обаче един палет с 3,6%-но, което е на 1,64. Бях много изненадана като видях, но сега си вземаме от него. UHT-технологията позволява нехладилно съхранение.

# 696
  • Мнения: 27 486
Да знаете как ме гледаха като си взех едно кашонче с кокосово мляко, извадих от него 3-те консерви лайт и си сложих в количката за пазаруване останалите 9 консерви с пълномаслено.... Stuck Out Tongue Winking Eye Решили са, че заради вируса запасявам Joy И понеже имам навик да си разпределям покупките в торбички или найлонови пликчета (нося си в чантата даже)- и за това ме гледаха странно Joy Ама те найлоновите пликчета не пазят от вируси, но...и понеже се зачудих на една жълта ряпа и не знам как стана да я пипна с ръка- ами, извадих и мокрите кърпи, и количката минах по дръжките...шоуто беше пълно. Grinning При нас броколите хем жълти, хем по лев струваха...
Взех круши, фъстъци, стафиди, дозатор за сапун, маша/четка с горещ въздух, едам, шунка, клечки за уши и др. Клечките за уши по етикет 1,39- а на касовия бон- 1,59 лв. И някой друг писа същото...Машата не съм пробвала. Дозаторът- влюбени сме Heart Eyes Малката си мие ръцете с кеф и най-вече без излишни водни игри в опит да разпени сапуна Grinning Взех и шоколади, но ги скрих в един таен фонд, да си седят засега. Joy
Да се оплача, мотах се сума време, в нашия Лидъл ПАК разместваха стоки, ужас.....На мястото на кремообразната извара и заквасена сметана бяха наредени луканки и суджуци, киселите млека също бяха разместени, даже май и рафтовете подменяха с нови...Имаше разни ламарини/плоскости  из магазина, временно струпана стока също, момчета от персонала търчаха чевръсто, местеха....Ама точно сега ли беше момента, питам се аз....Лутах се докато въобще видя каквото търсех...
Фани, ами ти си съвсем подготвена, няма да те мислим- викаш, само 3 шишенца спирт имаш Stuck Out Tongue Winking Eye

# 697
  • Мнения: 6 708
Презапасяването със стоки води само до едно - повишаване цените на стоките. Не вярвам да затворят хранителните магазини, там има стоки от първа необходимост. А ако въведат карантина все ще пускат по един човек от домакинство, за да напазарува.
В Лидл не съм ходила от четвъртък, защото нямам време да стигна до там. Тогава всичко си имаше, нямаше празни рафтове. Купих ципура, готвих по рецепта на Манчев, много вкусна стана. Купих и бяла ряпа (бяха на връзка по три), много ни хареса.

# 698
  • Мнения: 6 284
Според мен тая работа със запасите е основно ако ти самия не може да излизаш от къщи, а не че ще затвори магазина. Въпреки че тук с нашето съзнание, надали някой би спазвал такива ограничителни мерки.

# 699
  • Мнения: 7 640
Изпуснала съм трендовете, че близо месец не съм ви чела.Blue HeartBlue Heart
Питане: Попаднах в секцията с намалени хранителни стоки на свинско бавно печено в тарелка, което се досготвя за още 30 мин.
Къде стои този артикул обикновено в магазина?

# 700
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Аз бях взела такова в четвъртък, стоеше на късата страна на хладилника със свинското, където са промоциите, но преди това не съм го виждала. Запекох го  с едни сварени картофи, за да уеднаквя времето, много ни хареса, обаче на места вътре е яко подправено с черен пипер.

# 701
  • Мнения: 576
Долче,като те прочетох как си забърсала количката с мокра кърпичка си представих погледите  хаха Sweat Smile
Аз правя така Sweat Smile - пазарувам,пазарувам,плащам,прибирам покупки и на изхода на вратите си вадя гелчето ,капвам една капка,разтривам си ръцете и росна ,прясна и дезинфекцирана излизам от Лидъл хаха. Sweat SmileНикога не била съм манячка на тема болести нито хипохондрик,напротив ,точно обратното,но тези ни побъркаха.
Вкъщи нищо не трия или бърша,ааа ще им се незнае....

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 21 612
Та сега сме на Пилоса в кутията за 1.84лв
3%-но ли? При нас то е на 1,84лв и е в хладилниците.
Да, точно това.
Аз не си падам по  UHT, някак ми променя вкуса на млякото.  Пък и в обикновените кутии/шишета са доста трайни (всички марки) .  Wink  
Скрит текст:
Купвам и домашно мляко и нали не е пастьорризирано, няма нищо общо с купешкото... до 2-3дни и край, при все, че гледаме изобщо да не стои извън хладилника (пък с магазинното сме супер небрежни и няма разваляне)

Относно вирусите, нищо не правим, освен че по-често мием ръцете и съсвсем директно от вратата. Разчитаме на имунитет и толкова.  Иначе пазаруваме за седмица, само млякото  и яйцата увеличихме малко, та да не сме през ден в магазина, заради тях.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 09:34 от Morena

# 703
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте!
При нас също тече реорганизация на магазина явно. ММ пазарува в неделя и каза, че било разхвърляно. Нещата по кашони и махнати от обичайните хладилни витрини. Отделно е имало много малко неща в хладилниците със сурово месо.
За тази седмица още не съм ходила.
За сметка на това в К. и Метро имаше всичко + много пазаруващи.
Чакам уттешната брошура за нещо интересно.

# 704
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Ръкавици при нас имаше онзи ден.От тогава не съм ходила и не знам дали има останало нещо.
Карантина и да въведат не знам в БГ някой ще я спазва ли?

Общи условия

Активация на акаунт