Лидл 137 - По женски...

  • 118 871
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 36 460
Аз вчера бях в магазина, да си пазарувам както обикновено (обикновено е много, защото ходя с кола и иначе няма смисъл).
Беше претъпкано и работеха и 5-те каси...

Взех една блузка от намаленията, обаче не ми става и сега ме е страх да отида да я върна (за да не чакам пак на огромна опашка). А и тя е 3лв, не знам дали си струва да я връщам (но пък за сега не се сещам на кого да я дам, само ще ми заема място).

Между другото, купих от акварелните флумастери и не забелязвам да са по-различни от обикновени... Четката с вода въобще не ги разнася (както е показано на опаковката). Може би проблемът е в хартията, на която ги изпробвах.

# 946
  • Мнения: 10 210
Морена, бъди сигурна, че при карантина на цялата фамилия хората няма да бъдат оставени да умрат от глад. И сега има фамилия под карантина, погребение не могат да направят, но не чувам да се заформя смъртен случай от липса на храна. А аз без сурова растителна храна не мога и ако някой иска да ме убие, точно на такива провизии трябва да ме сложи, така че запасяването не ми е вариант.

Има ли въобще брашно някъде в Лидл днес? Вчера отидох за 1(!!!) пакет, исках да правя гевречета днес, но къде ти.

# 947
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Между другото, купих от акварелните флумастери и не забелязвам да са по-различни от обикновени... Четката с вода въобще не ги разнася (както е показано на опаковката). Може би проблемът е в хартията, на която ги изпробвах.
На каква хартия ги пробва? И аз взех от трите вида за детето, но мислех да ги давам за подарък по-нататък. Ако не вършат работа да ги връщам.
Някой друг, ако е купил, може ли отзив?

# 948
  • София
  • Мнения: 16 021
В Лидл Ст. град вчера към 17.30 имаше доста брашно на Кастело. Май 2 вида бяха, но не гледах - не ползваме в къщи. От варивата имаше само кори за лазаня и 2 -3 пакета леща и ориз. Зрял боб не видях.

# 949
  • Мнения: 36 460
Изпробвах на обикновен евтин скицник. Мисля, че някъде имам специален картон за акварелни бои, като намеря листовете, ще пробвам на тях.

# 950
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Соул, казавам че не е регламентирано, да знаят хората. От къде сигурност тогава, само предположения. Явно на стигат такива. Wink

# 951
  • Бургас
  • Мнения: 877
Аз ходих пред 3 дни и заредих за възрастните ми роднини, и мен ме гледаха странно, но пък освен моето имам още 3 семейства възрастни които и без това трудно вървят (двете живеят и извън града), и без това излизат само за пазарене и всичките са с болести и проблеми та предпочетох да им заредя за 1 месец напред и да не излизат, защото пък заразят ли се проблемите ще са повече за мен и не знам как, ще се разкъсам навсякъде...
Тъй че е нормално хората да помислят за бъдещето на близките си, особено когато този вирус навлиза тепърва и проблема от него е повече за горната възрастова граница...

# 952
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Моят мъж снощи ме застреля точно с такъв въпрос - кой ще ни пазарува, ако ни сложат под карантина. После ми се смя като му казах, че заради него съм получила поредния сърцетуп.

# 953
  • Мнения: 36 460
Ето тест на флумастерите на лист от хартия за принтер - по-тънка е от скицника и се набръчква, като се намокри (има риск от скъсване). Цветът се разнесе, за разлика от на плътния скицник. След като изсъхна, сбръчкването почти изчезна и очертах отгоре с тънкописец:
Скрит текст:

Една местна верига супермаркети вчера пусна статус във Фб, че изпълняват поръчки по домовете. Предполагам, че не са единствени и това донякъде решава проблема с карантината.

# 954
  • Мнения: 20 157
Не мисля, че ще смогват фирмите за поръчки на храна онлайн.
По телевизията сега върви реклама да обядваш с баба си всеки удобен случай, каква ирония към момента Simple Smile)

# 955
  • Мнения: 10 210
Прави сте, че този въпрос за пазаруването при карантина трябва да бъде публично изяснен.

# 956
  • Бургас
  • Мнения: 877
Решава го за нас, за възрасните над 60-70 които нямат ФБ и не могат да боравя или нямат интернет какво се прави или живеят извън града?!
 А като стане пика, кога ще смогнат....

Petia Kageyama  много красиво..... Simple Smile

# 957
  • Мнения: 36 460
Благодаря Simple Smile
Аз все пак предполагам, че за възрастните хора, поставени под карантина има предвидена социална услуга - все пак докторите имат списъци, нали? И би трябвало да попитат дали имат нужда от доставка на храна...

# 958
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Въпросът е да се регламентира и обви, не става на предположения да караме както се вижда... Иначе вероятно много хора предполагат... Wink
Както останалото, ама точно тази важна информация липсва - https://nova.bg/news/view/2020/03/13/281179/%D0%B4%D0%BE-29-%D0% … mpaign=shareBlock

# 959
  • Мнения: 18 957
Решава го за нас, за възрасните над 60-70 които нямат ФБ и не могат да боравя или нямат интернет какво се прави или живеят извън града?!
 А като стане пика, кога ще смогнат....

Petia Kageyama  много красиво..... Simple Smile
Повечето 60-70-годишни ползват интернет и имат фейсбук.

Общи условия

Активация на акаунт