Лидл 137 - По женски...

  • 118 826
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 035
  • София
  • Мнения: 1 434
Нищо позитивно няма в цялата ситуация! Но поне имайте съвест и не грабете като полудели, за да има и за другите.
Не се тъпчете на едно място, за да се ограничи заразата, защото брашното и хартията няма да ви освободи място за респираторен апарат!

# 1 036
  • shumen
  • Мнения: 17 994
Не е редно да се катери така тази дама,но и при нас съм го виждала това.
Аз си пазаря така и нямам и намерение да ходя да се бутам другата седмица.

# 1 037
  • София
  • Мнения: 56
Преди 2 седмици, когато позаредих някои неща за вкъщи, касиерката в Лидл ме гледаше с присмех. Като имате предвид, че купих 3 бутилки олио и по 2-3 пакета леща, брашно, макарони, няколко буркана лютеница и краставички. И още неща, но пак в такова количество. Радвам се, че тази седмица мога изобщо да не ходя на пазар. Не разбирам защо е тази истерия. По същия начин не разбирам и защо народа купува като луд за Коледа и Великден, за 8 март, за Св. Валентин. Все едно няма да има утре и всичко е за последно.
От новата брошура бих купила брашно 1-2 торби. Имам пекарна и изразходвам  по 20 кг на месец. Цената ме устройва, стига да остане за мен.

Аз бях на съшото положение. Само че пазарувам за 5ма-- и купих доста повече неща и всички ми казваха за какво се запасявате хахаха. А сега си седя вкъщи и гледам цирка на вечно закъснелите. Още преди месец можеше да се купят всички тия продукти а не в последния момент. Българина е Щраус забива главата и мисли че другите няма да го видят. В цял свят от 3 месеца е криза, ни мислим че тук няма да дойде... в някои части на града не са си мили ръцете от миналата година, ако ги тестват не корона ами 2 корони ше имат.

# 1 038
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Тя истерията по пазаруването в количества дойде непосредствено след обявяването, че затварят учебните заведения. Преди това се пазаруваше нормално.
Мислих днес да се разходя до Лидл да видя някои неща, но от снощи ограничиха движението на гражданите по улиците, та като не ми е спешно май ще си остана в къщи.

# 1 039
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
В БГ сегашното запсяване е второ.  Имаше и още едно преди да обяват първите заразени.
Аз мисля утре да ида, ама идея си нямам какво ще заваря.
Но пропускателният режим е зле измислен и това си. Два пъти да се редим на опашки, при положение, че си има (и винаги ще има) непукисти (имащи се за богоизбрани или пък равни) и да се спазва дистанцията е мисия невъзможна.

# 1 040
  • Мнения: 12 662
Днес пак е пълен паркингът. Чакаха да отворят.

# 1 041
  • Мнения: 10 201
Момичета, ако може да казвате за кой филиал става дума, когато забелязвате тъпканица или липси на определени продукти. Мисля, че ще е полезно за всички. ✌
..
Анжела, при вас в тези условия хората продължават ли да опипват печивата с голи ръце?

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 09:55 от soul81

# 1 042
  • Мнения: 1 555
Да, положението е страшничко, а сега си представете какво е за нас персонала, които изкарваме по 8 - 9 часа в тая лудница, мием си ръцете по хиляда пъти на ден, дизенфикцираме ръце, врати, каси  и т.н. по н на брой пъти на ден. Кожата на ръцете ни започна да се бели и да се получават рани, защото носим ръкавици постоянно, които запарват ужасно и въпреки всички предупреждения, клиентите не спират да се врат в нас и да си плюнчат парите. Когато изкараш цяла смяна, гледайки хора, с пълни догоре колички, а някой и с по 2, усещането е сякаш си участник в някой филм за края на света.

# 1 043
  • Мнения: 10 201
Ами то и от вас зависи да не е лудница. Ред и организация вие трябва да създадете, не истерясалите клиенти.

# 1 044
  • Мнения: 20 144
Мишка, вие сте като на фронтова линия, дръжте се, не зная какво друго да кажа

# 1 045
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Soul, при нас витрините са такива, че не можеш да пипаш печивата с ръка. Не можеш да си мушнеш ръката. Има едни като лъжици, с които си прибутваш избраното печиво до улея, от където вече можеш да си го вземеш.

Въведения ред за определен брой хора е с цел да има дистанция между хора и персонал. Ние, които зареждаме рафтовете сме в рисковата група и едно такова ограничение е добро както за клиентите, така и за персонала, който ви обслужва. Не се цупете на тази мярка.

# 1 046
  • Мнения: 1 826
Soul, при нас витрините са такива, че не можеш да пипаш печивата с ръка. Не можеш да си мушнеш ръката. Има едни като лъжици, с които си прибутваш избраното печиво до улея, от където вече можеш да си го вземеш.

Въведения ред за определен брой хора е с цел да има дистанция между хора и персонал. Ние, които зареждаме рафтовете сме в рисковата група и едно такова ограничение е добро както за клиентите, така и за персонала, който ви обслужва. Не се цупете на тази мярка.

Един приятел разправяше как миналата седмица една овца проста напипала всичките хлебчета преди да си избере кое да вземе.За Лидл иде реч.Трябва да има  навсякъде такива улеи....
Направили са й забележка, но тя им е отговорила някаква глупост....Не е случила на когото трябва....

# 1 047
  • Мнения: 35 107
Мишка,
Напълно уважавам трудът на всеки служител в хранителен  магазин и аптека и най- вече на лекарите е тази ситуация! Никой не подценява трудът, хигиената и старанието ви! Ясно ни е, че ние излизаме като лудите консуматори , а вие като заложници на ситуацията. Но на никой не му е приятно това положение и е хубаво малко да уважаваме и едните и другите. Ситуацията е прецедент , но е за доброто ни . Благодарим ви, че сте там за нас, дано се предпазите от болести и скоро всичко да влезе в нормален ритъм.

# 1 048
  • Мнения: 884
Здравейте, момичета,и интересувам се от хлебопекарната ,която пускат от утре. Мислим да взимаме и се чудим от Лидл или от магазин за техника. Моля, някой,ако я е ползвал да даде отзиви. Има ли книжка с рецепти,какво може да се приготви в нея освен хляб? Имам 150 лева бюджет и ако не е хубава мисля да дадем още 50 лева и да вземем от другаде. В магазините за техника вървят по 200 лева. Не сме претенциозни,просто като сравнение искаме да направим.

# 1 049
  • Мнения: 9 515
Имам наблюдение върху хлебопекарна различен клас. Няма разлика, важна е рецептата и суровините. Съобразете какъв обем ви трябва. Не виждам сми да се дават много пари за такава машинка.

Общи условия

Активация на акаунт