Лидл 137 - По женски...

  • 118 356
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 185
  • София
  • Мнения: 11 667
Дали има от 5 кг брашно в магазините?
Има в СВА - 5 кг бяло универсално брашно.

# 1 186
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Мисля си за гофретнико—поничката.. Дали да си купя 3ти брой от лидл.. След като скоро изхвърлих един с форми на животни, а на новия ми 3в1 от октомври месец не мога да намеря плочите за гофрети.. Този ме влече че има и плочи за понички.. Някой им али го? Има ли вътре хубава рецепта за понички, имам уред, който оформя понички и ги пуска в нагорещеното олио, но не мога да попадна на хубава и точна рецепта..

# 1 187
  • Мнения: 25 676
А има ли кърпичките по 4 бр от брошурата?

# 1 188
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
... Хляба не стана и имам съмнения ,че в от маята
Ако не си сугурна в маята, забъркваш я с малко вода и брашно и ако втаса - ползваш, ако не, хвърляш само малко мая и брашно, а не сумати продукти.Simple Smile

# 1 189
  • Мнения: 35 069
Винаги активирам маята предварително. Аз съм по- доволна от тази на Лидл, отколкото на Йоткер

# 1 190
  • Мнения: 6 213
Аз ползвам турска, на йоткер е много “бавна”. Ако имам само йоткер-слагам повече от посоченото.
А може и самата рецепта да не е била успешна. В началото пробвах няколко докато намеря задоволителна

# 1 191
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Винаги активирам маята предварително. Аз съм по- доволна от тази на Лидл, отколкото на Йоткер
Ако съм сигурна в маята, само я разтварям в малко от течността и ползвам.

Милинки и хляб правени по този начин - само разтворих маята (лидълската жива и аз я харесвам, другят ми фаворит е живата Юва).

Скрит текст:


# 1 192
  • София
  • Мнения: 4 192
Ползвам само суха - 1 пакетче за 750 грама хляб. Грешка досега не е ставала. Не я разбърквам предварително, а в повечето случаи използвам и отложения старт и няма и как да стане Simple Smile

# 1 193
  • Мнения: 9 913
Вкъщи правим хляб в пекарна (не е лидълска) и за 500 гр брашно слагам 1/4 кубче прясна мая (когато няма - 1/2 пакет суха) и бял хляб става без проблем (ползвам предимно на Виво, пробвала съм с лидълската прясна, пак в такова количество и става). Според мен обаче е и до тип брашно, освен маята.

# 1 194
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Тя нашенската суха мая не се разтваря, прибавя се при брашното.  Иначе и сухата и живата мая стига да са годни, вършат една и съща работа.  Каква ще се ползва няма никакво значение за крайния резултт, въпрос на предпочитаня просто.  Аз предпочитам жива, ама както изглежда, може и да се наложи на квас да мина - ако не намирам ни жива, ни суха. Wink 
И е важен и видът (не типът)  брашно разбира се,  едно безглутеново такова и с тонове мая няма как да наподоби  печиво с глутеново брашно.
Simple Smile

# 1 195
  • Мнения: 9 913
Имах предвид  и вид и производител (от един и същи тип на различни производители съм получавала различни резултати, вероятно заради различно съдържание на глутен в пшеницата, която са използвали за суровина, макар и уж еднаква)

# 1 196
  • Мнения: 3 945
А има ли кърпичките по 4 бр от брошурата?

При нас(малък град) следобед бяха свършили. Утре сутринта ще отида да ги дебна, както и сапуните.

# 1 197
  • Мнения: 18 332
Имах предвид  и вид и производител (от един и същи тип на различни производители съм получавала различни резултати, вероятно заради различно съдържание на глутен в пшеницата, която са използвали за суровина, макар и уж еднаква)

Нормално е, в България от партида до партида има разлика. Затова преди години един холандец в София зареждаше брашно от холандски производител за пекарната си - вика, в България никой не може да ми гарантира едно и също качество всеки път, затова трябва да внасям от някой, който ще ми гарантира.

# 1 198
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Никога не съм била в магазин, в който държат да съм с количка, все едно има ли корона или не. Ако преценя, че ще слагам нещата си в торбичка ги слагам. Никакъв проблем. Сега пък още по-малко.
Сега държат на количките не толкова, за да се слагат покупките в тях, а за да се гарантира дистанцията. Торбичката, в която се слагат стоките, спокойно може да си седи в количката. Проблемът пак е никакъв.

# 1 199
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ами може, ММ пазарува в последните дни, без количка, винаги с торба, никой не се е възпротивил ни в Лидл, ни в Кауфланд. Как количката ще ми гарантира дистанция не знам... Аз сама си я гарантирам по-добре. А количката нали трябва да я пипам с ръце, после ще я пипат други хора. Торбата си е моя и никой друг не я докосва.

Общи условия

Активация на акаунт