Против акне/пъпки по лицето 10

  • 43 524
  • 773
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 611
Аз съм доволна от червената маска на Тhe ordinary. Със сигурност държи нещата под контрол - 1-2 пъти в седмицата си я слагам. В нея има гликолова, млечна, винена, лимонена, салицилова киселина.
https://theordinary.deciem.com/product/rdn-aha-30pct-bha-2pct-pe … tion-30ml?ccvis=1

# 331
  • Мнения: 277
Аз съм доволна от червената маска на Тhe ordinary. Със сигурност държи нещата под контрол - 1-2 пъти в седмицата си я слагам. В нея има гликолова, млечна, винена, лимонена, салицилова киселина.
https://theordinary.deciem.com/product/rdn-aha-30pct-bha-2pct-pe … tion-30ml?ccvis=1
Здравей Уейв, можеш ли да споделиш, какъв тип е кожата ти, как използваш продукта, какъв крем ползваш след това.... и т. н

# 332
  • Мнения: 709
Преди години ми се появи много упорита подкожна пъпка на ръката, която за няколко дни стана голяма и много болезнена, а мястото около нея направо пареше. Затова отидох веднага на лекар, който ми запази час за цепене още в същия ден. Аз обаче реших че ще потърся второ мнение и отидох при друг, който ми направи компрес с ихтиол по следния начин: сложи ихтиол върху пъпката, отгоре постави марля, като я закрепи с лейкопласт само в края, а върху марлята каза 2-3 пъти на ден да капя медицински спирт. Ходих през ден да ми прави нов компрес, като повтарях каквото ми беше казал през деня. Спях с компреса, така за около седмица ихтиола изкара всичко, докторът го стисна, почисти и дори белег не ми остана. Тогава ми каза, ако ми се появи пак някъде, да правя компрес по този начин. Не знам колко е приложимо за лицето, защото за да има ефект, трябва ихтиолът да стои доста време. Иначе аз не слагам по лицето, но моите подкожни пъпки, които се появяват нямат бял връх и се скриват бързо, а сега със Скинорена почти не излизат вече. Просто казвам моя опит, радвам се че не послушах другия доктор, който беше готов да цепи.

# 333
  • Мнения: 4 611
Аз и на лицето съм си го слагала ихтиола и го "запечатвах" с лепенка. Така всяка вечер за поне седмица (зависи според пъпката, де). Или гнойта избива или пъпката се изсушава и скрива. Не винаги действаше, де. Имах някои много упорити подкожни. Но не съм имала проблеми. Виж със спирт такива рани съм си правила. Като се изнервя и търкам, търкам... и после - рана. Не го правете... ако се мажете със спирт, само леко намазвате без много търкане.
abrikotinnn, кожата ми е комбинирана към мазна. Не слагам нищо след маската, само от време на време масло за лице. Тя попринцип не изсушава. Даже прави кожата мекичка. Няма го този неприятен опъващ и скърцащ ефект, който са ми правили много други маски. Попринцип киселините И хидратират, по-специфично алфа-хидрокси киселините като млечната и гликоловата.

# 334
  • Мнения: 8 937
Аз също съм ползвала ихтиол върху лицето. Досега не ми се е случвало да не изкара нещо. Слагала съм и риванол на марля или лепенка - тегли, но и страшно неприятно оцветява.
Напоследък забелязах, че дръпна ли косъм от брадичката, на следващия ден се сдобивам с подкожна пъпка. Чистя мястото, туширам със спирт, но нищо не помага.

# 335
  • Мнения: 992
Здравейте хора. Имам нужда от помощ.
Миналата година имах два пъти проблем с подкожна пъпка на лицето и се наложи да се цепне и съответно съм с белег от едната страна.
Откакто работя и съм с маска отново на същото място ми е избила подкожна пъпка , този път не искам да ходя на лекар.
Мажа с акне аут , но няма ефект.

Моля ви, кажете нещо силно и ударно, за да я уморя тази гад без хирургични интервенции.

Тук в темата не много отдавна леше препоръчано това кремче.
https://www.uriage.com/BG/bg/продукти/hyseac-pate-sos

Лично го изпробвах върху себе си . Вълшебно е. Пробвайте с него. Умори 2-3 подкожни пъпки за отрицателно време.
https://www.salvia.bg/shop-single-product.php?title=уриаж-исеак- … -на-пъпките-15-мл
Скоро не са ми излизали за да го тествам пак. Но и на по-малки пъпчици пак го слагам. Не се разтича както ихтиола. От него също съм доволна. Моя беше 20процента. Но определено крема имаше по-голям ефект.

# 336
  • Мнения: 709
Здравейте! Аз скоро писах, че вече забелязвам голям ефект от Скинорен и сега реших отново да ви пиша. Лицето ми направо се изглади и изчисти. От години не съм си виждала кожата такава. Надявам се така и да се задържи. И изобщо не е нито суха, нито пък мазна, а винаги по това време на годината ми е била мазна.
Наскоро си взех обикновена лавандулова вода (не от онази на двойна цена, която предлагат като вълшебна) и сутрин почиствам с нея. После слагам хидратиращ, после слънцезащита. Вечер пак почиствам добре, слагам Скинорен и лягам. И си усещам кожата мека и хидратирана.

# 337
  • Мнения: X
Реших и аз да се върна на Скинорен и три поредни вечери нанасях, но се изпъпчих още повече и положението стана доста зле. Четох, че това е нормален ефект от азелаиновата киселина, защото вади подкожните/скрити пъпки на повърхността, но доста се стреснах, понеже не си бях виждала лицето така скоро. Интересно е, че само с три намазвания някои от подкожните пъпки се свиха доста, но пък на местата където уж нямаше видими възпаления изникнаха пак подкожни. Спрях го и се върнах на Акне аут, докато събера смелост пак да го започна. Явно имам доста скрити възпаления и ще трябва да устискам някак периода на опъпчване.

Друго интересно нещо. Чудих се много дали да пробвам така нашумелия Ниацинамид на The Ordinary. Но доста хора се оплакваха пак от такъв ефект на изпъпчване в началото. Акне аут също съдържа ниацинамид, но пък от него не ми излизат пъпки, даже напротив.

Мярнах реклама на някакви таблетки Акнеминум, но като чета описанието, не съм особено впечатлена.

# 338
  • Мнения: 709
Аз все още не съм изхабила ниацинамида на ТО, бях се върнала на него преди време с идеята да свърши, но отново се опъпчих и го спрях.
В слънцезащитния крем, който ползвам, също има ниацинамид, но ми действа супер.
От Акне Аут преди години бях много доволна, но вече не ми действа както тогава и сравнявайки го със Скинорен, Акне аут много ми сушеше кожата. Със Скинорена хем нямам пъпки, хем кожата ми не е суха.

# 339
  • Мнения: 8 937
Днес видях реклама на добавка Акнеминум. Ползвали ли сте я? Blush

# 340
  • Мнения: 52
Днес видях реклама на добавка Акнеминум. Ползвали ли сте я? Blush
Видях състава, за 23 лв. няма нищо особено. Аз съм доволна от Перфектил, вътре има всички витамини, а цената му е почти същата.

# 341
  • Мнения: 4 611
Ниацинамид съм изхабила няколко опаковки. Доста е ефективен, но при мен след по-дълга употреба почна да дава обратен ефект (но не съм на 100% сигурна дали беше от него). Направих си почивка от около месец-два и сега пак го ползвам - отново има желания ефект. Акнето завяхва по-бързо и кожата не се омазнява чак толкова.

# 342
  • САЩ
  • Мнения: 471
Бихте ли снимали състава на скинорен? Ще потърся нещо подобно тук. А някой ползвал ли е https://www.differin.com/shop/differin-gel?gclid=CjwKCAjw2uf2BRB … &gclsrc=aw.ds
тези дни брадичката ми е ужасна, от маската и от овулацията Sad

# 343
  • Мнения: 341
Здравейте Simple Smile За първи път пиша в темата,не съм изчела всичко назад. Ползвам Ниацинамид на Революшън, има ефект- свива ми порите и ми изравнява много тена, само че около цикъл не ми помага особено. Наскоро ми похвалиха козметиката на Medik8, имат няколко серии, включително и такава за проблемна кожа. Някой ползвал ли я е, за да даде отзиви? Simple Smile

# 344
  • Мнения: 1 686
Акникеър Рол ползвал ли е някой?Ползваме за гърба спрея им и сме много доволни.Сега видях това за лице и се чудя дали да го взема

Общи условия

Активация на акаунт