Против акне/пъпки по лицето 10

  • 43 492
  • 773
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 975
Вчера в аптеката загледах на биодерма себиум май се казваше лосиона, като тоник е. Пише, че може да се ползва за лица над 10 г възраст. В него има салицилова киселина, но е доста ниско количество. Иначе, както са казали преди мен момичетата, силно агресивни киселини за толкова млада кожа не звучи съвсем добре и консултацията с дерматолог си е за предпочитане

# 226
  • Мнения: 3 266
За тази възраст пробвайте розова вода и бръснарска стипца. Една съученичка така се оправи като бяхме на по 14-15.

# 227
  • Мнения: 200
Аз взех лосион и серум от серията DermoPure на Eucerin - за сутрин и вечер. Доволна съм, но не толкова, колкото от измиващия гел.

# 228
  • Мнения: 359
Искам да споделя с вас положителните си впечатления от това кремче, което взех преди дни:


Аз също имам проблемна кожа, която е склонна към омазняване и периодично ми излизат ужасни пъпки в областта на скулите и бузите. Изпробвала съм какво ли не, като много малка част от макар и скъпите продукти са вършили добра работа...

Този крем го закупих наскоро, защото отново бях се опъпчила сериозно и само за 2 дни ми изчисти лицето! Съчетавам го с измивната пяна на Хималая с нийм, от която също съм много доволна.
Препоръчвам и тези продукти: http://futureandnature.exsitee.com/kozmetika-za-lice

От тях ползвам околоочния крем, тоника и дневния крем за лице. Не струват много, а количествата стигат за доста време.
Не мога обаче да отрека и че спиртът "играе", когато положението е много зле, въпреки че да, определено изсушава, но пък за сметка на това изгаря пъпките...
Тоникът, който използвам в момента е този:


От него също съм доволна. Подходящ е за смесена кожа и тонизира добре.
Надявам се да съм била полезна на дамите с проблемна кожа, защото разбирам до болка колко неприятно е  това състояние! За мен най-важното е лицето да не се чопли, а често пъти не мога да се сдържа, като след това положението става още по-зле... Като че ли проблемната кожа често пъти си остава 
проблемна, просто трябва да се минимализират максимално предпоставките за поява на пъпки и черни точки. Майка ми е на 54 и още има такава кожа. Ген.

# 229
  • Мнения: 1 227
Наистина е главно ген, но с правилна поддръжка и елиминиране на всички причинители на проблемна кожа може да се разкрие една максимално чиста и здрава кожа. Наскоро гледах снимки от преди година и си дадох сметка колко зле ми е била кожата и че в момента е абсолютно перфектна. Не знам тогава точно какви са били причините, но сега грижата ми е доста по-комплексна, отвътре и отвън и дава резултат. Преди цикъл ми излезна точно 1 пъпка, която беше бледо сияние в сравнение с преди 3-4 месеца. Все още се боря с фоликулита по деколтето и гърба, а от всекидневното седене и по дупето ми се появяват... остават и кофти петна, ама какво да се прави. Важното е да не се отказваме и да се грижим за външния и вътрешния си вид! Пак се повтарям, но наистина виждам огромна разлика откакто промених храненето си. И не говоря само за мляко и сладко...

# 230
  • Мнения: 1 676
Добро утро на всички 🌞!Извинявам се,че така нахлувам в темата,но съм с проблемна кожа и реших да ви попитам някои неща.Пъпки ми излизат главно преди цикъла в ПМС ,главният проблем са ми разширените пори...За горене на самите пъпки използвам Акне аут и съм доволна,но от хидратиращия крем техния не съм,кожата си я усещам мръсна и мазна след неговото нанасяне.Моля ,препоръчайте ми матиращ дневен крем,с който да хидратирам сутрин след почистване и подходящи дьо тен за проблемна кожа,не съм ползвала тези медицинските до сега и нямам впечатления!
Другото,което съм забелязала,е че кожата много се влошава след излагане на слънце,цялата става на някакви червени петна...
Благодаря,хубав ден ви желая!

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 07:20 от believe_

# 231
  • Мнения: 753
Според мен не е нужно да е матиращ крема. Взе ми си някакъв хидратиращ просто. Наскоро си поръчах на жая, някакъв тоник с краставица, който свивал порите и тонизирал ( беше доста намален) и го нанасям сутрин преди крема и вечер, за сега съм много доволна.Често матиращия продукт, кара кожата да се омазнява по скоро.

# 232
  • Мнения: 1 676
Разбирам,мислих,че нещата стоят по друг начин с матиращия крем ...От една козметична закупих тези продукти,само флуидът до някъде одобрих

# 233
  • Мнения: 4 565
Задължително трябва да мажете лицето със слънцезащитен крем. Аз ползвам 50 фактор флуид на Дейлонг. Не слагам матиращ, хидратиращ или какъвто и да било друг крем, тъй като ми запушват порите, лъщи ми лицето, чувствам се зле.

# 234
  • Мнения: 709
Имам въпрос към ползващите Скинорен. Ползвам го от някъде 3 седмици само вечер и от два дни, като слагам консистенцията на крема е по-течна, да не кажа, че направо е течна, примесен направо с вода. При вас така ли е? Ползвала съм преди време и нямам спомен за такова нещо. А е купен нов и е отворен веднага.

# 235
  • Мнения: 3 266
Многократно съм използвала скинорен през годините. Последната опаковка хвърлих тези дни, защото беше с изтекъл срок на годност. Кремът си е като бял крем, няма нищо течно в него. Вчера ходих на козметик и ми направи пилинг биорепил. Каза, че бил идеален за акне. Отдавна не ползвам мат продукти и съм 100 пъти по-добре.

# 236
  • Мнения: 3 413
Многократно съм използвала скинорен през годините. Последната опаковка хвърлих тези дни, защото беше с изтекъл срок на годност. Кремът си е като бял крем, няма нищо течно в него. Вчера ходих на козметик и ми направи пилинг биорепил. Каза, че бил идеален за акне. Отдавна не ползвам мат продукти и съм 100 пъти по-добре.
Какъв ефект се очаква? Моята сестра го ползва и каза, че е "боклук". Но на нея и излизат червени пустули и не смятам, че може да ги излекува. Скинорен  беше с киселина, нали? Еми, няма как да е ефективен. Аз имам бели точки (закрити комедони) и мисля, че би бил подходящ за мен. Харесвам много Пюр скин на Биотрейд, дали бих се спогодила със Скинорена?

# 237
  • Мнения: 3 266
Мисля, че вече не е време за Скинорен. Има повече слънце и е противопоказно. Аз само зимата съм го използвала. Кое е боклук. Пилингът или скиноренът? От скинорена съм много доволна.

# 238
  • Мнения: 753
Разбирам,мислих,че нещата стоят по друг начин с матиращия крем ...От една козметична закупих тези продукти,само флуидът до някъде одобрих


Имам акне коректора и е хубав, пробвай продуктите и наблюдавай кожата. За слънцезащитата са прави момичетата, аз ползвам на авен слънцезащита, точно за кожа с акне и съм доволна, въпреки че моето за сега май го изчистих.

# 239
  • Мнения: 3 413
Мисля, че вече не е време за Скинорен. Има повече слънце и е противопоказно. Аз само зимата съм го използвала. Кое е боклук. Пилингът или скиноренът? От скинорена съм много доволна.
За Скинорена и съм обяснила защо мисля, че не и помага.
В това ИП си е баш все още подходящ.

Общи условия

Активация на акаунт