Скарлатина!

  • 1 597
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 456
Здравейте. Имам дете на 7, винаги в градината е бил пример за здраво дете. Откакто тръгна в 1 клас нещата много се промениха-непрекъснато е с хрема ,сополи,кашлици...изкарва ги на крак,но т.к. са непрекъснати явно се стигна да абсолютен срив на имунитета. Ноември месец изкара скарлатина, беше втора за него...за жалост от вчера отново е с поставена диагноза скарлатина...лекуван е с хомеопатия,като единствените случаи,които досега е приемал аб е със скарлатините,които е карал...това повтаряне обаче много ме изплаши! Започнах да се чудя с колко ли още скалатини ще се сблъска? Хомеопатичката ни настоя да го лелувам този път с хомеопатия, аз приех. Майчините грижи обаче са много,страховете още повече. Споделете вашия опит със скарлатина и хомеопатия.

# 1
  • Мнения: 2 755
Скарлатина повтаря, но толкова често не съм чувала.  Доказано ли е с изследване, че е това?

# 2
  • Мнения: 456
Да.Освен,че всеки път е налице малинов език,Т,отпадналост,обрив...е доказано е с бърз тест,всеки път се изолира стрептокока.

# 3
  • Мнения: 2 755
Имаш предвид  АСТ? Не съм чувала за бърз тест, сигурен ли е?  Защото има и други болести със сходно протичане, но те не са причинени от стрептокок.

# 4
  • Мнения: 456
Не,не аст. Този бърз тест се прави още в самото начало,за да потвърди диагноза. Взима се натривка от гърлото и още същия ден излиза резултат. Сигурен е. Показва точно вида на изолираната бакъерия. А след курса на лечение правил и гърлен секрет,който досега е показвал,че вече няма бактерия

# 5
  • Мнения: 2 418
Бързите тестове не са достоверни.При моето дете,точно такъв показа +резултат,а при повторен,но бавен(излиза за 3дни) ,се оказа отрицателен.Даже лекарката ми се накара,че съм го предпочела(пуснах го,защото в градината имаха карантина и беше задължително за всички деца и разчитах,че точно с него ще получа бърз резултат и ще си спестя висенето за направление).
Относно хомеопатичното лечение,чувам,че в много др. държави се прилага,но тук изписват аб.Бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 456
Bobsi, наистина изключително странно протича скатлатината пре детето ми. Според хомеопатичката няма как да е в толкова добро състояния ...нвма вече малинов език,няма т,няма вече обрив...пуснахме обаче и аст тест ,за да видим дали бактерията е активнс...и резултатът е 200 при граници до 150...т.с. все пак се е инфекция от бактерията...днес детето е с розов език, с леко зачервено гърло,без т ...аз съм в голямо чудене...а ...пуснахме и црп...беше 5...е аз не съм лекар,но не би ли следвало да е много завишено,след като е бактериална инфекция?

# 7
  • Мнения: 2 418
И аз не съм доктор,просто споделих опит.Възможно е да нещо друго,често бъркат диагнози.Каквото и да се окаже,стискам палци да мине леко и бързо.Иначе е хубаво да се подсили имунитета на детето,повторението няма как да се спре,още повече,че сега явно си върлува скарлатината.

Общи условия

Активация на акаунт