Отговори
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Как мислите ?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Различните хора имат различни възможности в различни етапи от живота си. Това, че аз мога да си позволя почивка в Ахтопол, а съседа - на Кайманите, не отговаря на критерия "всички".
Иначе казано, неправилно зададен въпрос.

# 2
  • Мнения: 18 973
Не, преди да започна работа, съм ходила 2-3 пъти в живота си на почивка. После започнах да ходя, в някои години се е случвало и по повече от един път, но не е било закономерност някаква. Сега не сме  ходили заради животните, а и бебето, никъде от поне 2 години. Трябва отделно да ходим и да се редуваме, за да отидем някъде. Иначе има и евтини места за почивка, но се е случвало и за такива да нямам възможност, предполагам, че и други хора са били или в момента са така.

# 3
  • Мнения: 12 755
Някои искат и могат, други искат, но не могат, трети не искат и не могат, а някои даже могат, но не искат.
Simple Smile

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Моите наблюдения са, че могат. Поне тези, около мен. Няма как да имам наблюдения върху целия български народ.

# 5
  • Мнения: 11 993
Не,не могат. Дори евтините почивки са поне 100лв на ден за двама възрастни с дете или за един родител с 1-2 деца под 12 години. Което значи една минимална заплата за 5-6 дни скромна почивка. Дали могат да си позволят двама работещи с ниски заплати да дадат едната заплата за почивка и останалото време да изкарат месеца на една заплата? Не. Няма да си го позволят.
В България има много бедни хора, за което и скромната почивка е лукс/ мечта.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 548
На така зададения въпрос, съдържащ думата всички, очевидният отговор е не, не могат. Клошарката пред Фантастико одеве, която просеше стотинки, дали мисли въобще за почивки? От какво да си почива? С какви средства?
А и за различните хора понятието почивка означва нещо съвсем различно. Аз, например, не си падам особено по седене на едно място повече от 3-4 дни. На морето едвам устисквам една седмица, но ми е далече и не ми се бие често път до там. Мога да си го позволя, но не искам. Предпочитам като дойде уикендът, да хвана някъде по баирите. Най-добре за един ден. После си спя в моето легло и си ям приготвената вкъщи храна. Така всяка седмица съм на различно място, често и с различни хора. Понякога изпитвам нужда да не ходя на работа поне няколко дни, но това не означава задължително, че трябва да ходя някъде, за да си почина.

# 7
  • Мнения: 18 973
За мен един ден не е почивка, а блъскане по пътищата до там и обратно. За по-малко от седмица не обичам да ходя някъде, ако не се налага, защото на ново място 3-4 дни съм със запек и не се чувствам добре.

# 8
  • Мнения: 40 869
Странен въпрос - "всички" е само теоретична величина, в реалността такова нещо няма. Но и извън математическия анализ, ако погледнем политически и икономически, то пак в никоя държава по света не могат всичките и граждани да почиват.  Затова за мен въпросът е неправилен и има отговор НЕ, което обаче нищо не ни дава. Ако те интересуваше да си съставиш някаква картинка трябваше да питаш нещо за проценти.

# 9
  • Мнения: 4 008
Клошарката пред Фантастико одеве, която просеше стотинки, дали мисли въобще за почивки? От какво да си почива? С какви средства?

Точно просещите стотинки пред магазините имат повече пари за почивки от половината хора в темата. Не веднъж съм виждала такива просещи да скачат в таксито после с торбите от магазина. Имаме и баба в града, която много жално се опитва да ти продаде пакетче салфетки или половин чепка грозде с насълзени очи. И аз се бях вързала в началото, докато не я видях как ги продава тези салфетки и никой не и ги взима, защото нали - жална баба, ама и оставят 5 лева за тях. На другия ден продава "последното мухлясало сиренце", на другия ден кибритче. В края на деня е напродала на 100 човека въздух по 5 лева и се прибира вкъщи спокойно. Така че няма нужда...

# 10
  • Мнения: 12 755
Мои близки, млади хора с три малки деца, не искат да пътуват, защото се стресират от пътуването с цял катун багажерии. Иначе определено могат да си го позволят, защото имат добри доходи.

# 11
  • Мнения: 12 473
Въпрос на гледна точка и организация. С arbnb и къщите за гости, споделените пътувания и тн - вече всичко може.

То като случката:
Бивша се сърди, че таткото водил детето на  Витоша. Бил парадирал. А тя имала само 20  лв и мислела из града да го разходи.
Ми за Витоша не ти трябват пари - освен за автобуса и евентуално супа в хижата. А може и на сандвичи от къщи, нали?

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Темата е могат ли да си позволят, а не- искат ли.
От това да можеш да си го позволиш, до това да можеш, но да не искаш, или да не разполагаш с време, има голяма разлика.
Само че не е зададена правилно темета.

# 13
  • Мнения: 7 261
За един ден ходим до някой съседен град, разхождаме се, посещаваме забележителности, хапваме нещо и обратно. Това не е почивка. По планини не ходим. Разбира се,че има хора, които не могат да си позволят почивка. Има и такива, които могат, но не им се занимава.

# 14
  • София
  • Мнения: 23 087
Темата е странно зададена. Какво значи всички хора? А и не мога да отговоря от името на другите. Много ясно, че не всички могат да си позволят дори и една почивка годишно.
Ние ходим поне 3 пъти, като не броя тези за по 1-2 нощувки. Веднъж годишно ходим и в чужбина. Би ми се искало да можехме да си позволим повече екскурзии, но и на това съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт