Отговори
# 270
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
При нас ходенето на почивка два -три пъти в годината е просто задължително.
Детето е с астма и ходенето на планина е задължително,защото е важно .Климатолечение.Поне 15 дни.
Купихме една къща в планинско село,реставрирахме я и я ползваме 1 месец.После я ползват наши приятели.Не им вземам наем.
Баща ми,мащехата и сестра ми живеят в чужбина-ходим и при тях.
Следя за евтини самолетни билети.

Правим си малки ексурзии през уикендите.

Познавам и такива,които нямат пари за хотел и ходят и на море и на планина и в чужбина-на къмпинг .С палатки.

Всъщност повечето българи могат да си позволят почивка.Стига да искат.
Изобщо не е задължително да отидат в скъп хотел.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 13:46 от -veni-

# 271
  • Мнения: 18 684
Аз пък си мисля, че това с палатките е по-скоро за кеф , отколкото заради нямането на пари. За да си сложиш палатката някъде, обикновено се плаща, в България дори и без да ти осигурят някакви условия като течаща вода и тоалетна. И всъщност не е малка първоначалната инвестиция в оборудване за цяло семейство на палатка. А по къщите край морето има и евтини стаи под наем, където нощувката е почти на цената таксата да си сложиш палатката някъде.

# 272
  • Мнения: 54 056
И аз така мисля за палатките.
По-скоро е за тръпка, отколкото от безпаричие.

# 273
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Моите познати са две семейства с общо 5 деца.
Миналата година отидоха на плажа в Дуранкулак с двете палатки.
Не са плащали нищо.
Но не е само заради парите.И тръпката я има,да.На тях им харесва да са сами на плажа.

После ходиха на къмпинг в Турция-било много евтино.

Евтините стаи под наем също са добър вариант.

Стига да иска човек,може да намери начин да отиде на почивка.

# 274
  • Мнения: 1 622
Моите познати са две семейства с общо 5 деца.
Миналата година отидоха на плажа в Дуранкулак с двете палатки.
Не са плащали нищо.
Но не е само заради парите.И тръпката я има,да.На тях им харесва да са сами на плажа.

После ходиха на къмпинг в Турция-било много евтино.

Евтините стаи под наем също са добър вариант.

Стига да иска човек,може да намери начин да отиде на почивка.

Къмпинг и палатка предполагат наличието на кола. Не всеки разполага с такава, въпреки, че много семейства са с по две...
Евтиното за един е скъпо за друг.

Едни ядът свинско, други ядът зеле. Средностатистически.... ами не, не всички ядът свинско със зеле, нали?

# 275
  • Мнения: 54 056
Не разполагам с кола и точно по къмпинги не ходя, но ходя на други места, с туроператори, или обществен транспорт.

# 276
  • София
  • Мнения: 3 129
Палатката изобщо не е евтин вариант, особено ако говорим за качествено оборудване - то са котлони, лампи, душове, дюшеци и чували, маси и столове, съвсем не е като да вземеш 2 сака и да намериш на място нощувки по 10-15 лева.
Това всичкото се съхранява, поддържа, подменя, трябва си желание. И някой да отнесе хамалогията по товарене, разпъване, прибиране, храна, пазар и тн.

# 277
  • Мнения: 1 622
Аз имена не цитирам и съм човек, който е посетил доста екзотични места. Но е имало моменти, когато не съм могла да стигна до нашето Черноморие, че и по-близо... Както е казал народа "Д*пе знае 2 и 200!"
И все пак не всеки може да си позволи ваканция поне веднъж годишно. Не почивка на балкона, а ваканция.

# 278
  • Мнения: 2 653
Ако къмпингуването ти доставя удоволствие такива хора ги слагам в графата "Да, могат да си позволят почивка". Но ако го правиш от немотия вече е друга работа.

Общи условия

Активация на акаунт