Подготовка за нормално раждане - информация, въпроси и отговори

  • 47 823
  • 776
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 788
Дори бих допълнила към горния пост, че ако отидете без предварителна уговорка с конкретен доктор в държавна болница не само, че ще ви оставят да родите нормално, а и го предпочитат.

# 751
  • Мнения: 100
Напълно съм съгласна.
За съжаление и секцио по медицински причини в една частна болница може да бъде преиначено. На първия ми преглед във Вита, лекарят каза, че най-вероятно имам HPV и ако се потвърди - ще трябва да раждам секцио, за да не се зарази бебето по време на раждане. Това, което лекарят не каза е, че и при секцио има риск вирусът да бъде прехвърлен.

Направих веднага консултация с АГ в държавна болница и той ми обясни, че в такава ситуция винаги дава избор на родилката сама да прецени и че вирусът може да се предаде по време на двата вида раждане, просто при секцио процентът на предаване е по-нисък.

За съжаление не трябва да се доверяваме на лекарите, трябва да търсим второ мнение и да четем как се прави в Западна Европа…

В крайна сметка нямам HPV и не се следя на частно, за да не измислят още 5 причини за секцио.

# 752
  • Мнения: X
Аз ако трябваше да вярвам на лекари, да ме бяха срязали без причина. Тоест - "причината" е достолепната ми възраст от тогава 41-42 години. Само това.
Сега се надявам да не се наложи секцио. Имам варикозни вени и този път честно нз как ще издържа напъните...Та дано все пак всичко премине добре.

# 753
  • Мнения: X
Разбира се, че има все още лекари, които държат на естественото раждане. Друг е въпросът колко ще е "естествено".

Но има и лекари, които предпочитат секцио. Те се познават по това, че още отрано започват да прокарват идеята за секцио. И накрая намират някаква скалъпена предпоставка за секцио. Най-често е голямо бебе и тесен таз. Затова е хубаво да избираме лекар, привърженик на естественото раждане, за да сме сигурни че ще препоръча секцио, само ако наистина е необходимо.

Не знам дали е случайност, но при моите познати майки, масово е препоръчано секцио по някаква абсолютно измислена причина. И говоря за млади жени с нормални бременности. А най-страшното е, че имам познати с по-рано извадени бебета без никаква необходимост или усложнение, което да налага това. Затова е хубаво да сме информирани и да сме наясно какъв избор точно правим.

# 754
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
По прегледи почти всеки път бебето "дърпаше" две седмици напред, уж едро се очакваше. Естествено раждане две седмици преди термин. Бебето се роди 3.150кг., това ако е едро бебе здраве му кажи.
Друго, което също ми е интересно, че бях сигурна, че ще родя средата на септември, по мои си изчисления евентуално кога съм забременяла, термина беше първите дни на октомври. Родих на 21.09.

# 755
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
И моята вървеше 10 дни напред, даже крачето й все беше дълго и вървеше още по-напред. Родих точно 2 седмици преди термин (инвитро съм и знам точно кога съм забременяла), спешно секцио заради изтекли води и седалищно бебе. Тоест, бебето само си избра датата, на която да се роди. Е, роди се 3160, 47 см, което не е хич голямо бебе.
За жалост не се беше завъртяла главично. Иначе, докторът ми настояваше за нормално раждане. Определихме дата за секцио седмица преди термин и се разбрахме, ако се е обърнала, да ме върне да си чакам вкъщи да тръгне раждане. Но тя си реши друго и ме оперираха.
Така че, все още има лекари, които са готови да изчакат максимално дълго и да не режат на общо основание. За справка - инвитро, на 39 г, нито един път не препоръча секцио по повод начин на забременяване или възраст. Много лекари само по една от тези две причини натискат за секцио.

# 756
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 318
Страхотна е темата,прочетох я с интерес,дано има повече вписващи,от голяма полза е!

# 757
  • Милано
  • Мнения: 950
Привет на всички в темата.На 52 години съм с предстоящо първо раждане.Цялата бременност се подготвях за раждане със цезарово сечение,  предвид възрастта ми и терапията ми за високо кръвно.От 2 седмици лекарската,в клиниката в която ще раждам след разговор с колегите и решиха че нямам показания да не родя нормално и отказва цезаровото сечение.Доста съм стресирана...

# 758
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Не се стресирай предварително. Лекарите са взели предвид всичко случващо се покрай бременността ти.
Няма нищо страшно /лесно се казва, като вече си родила/ Simple Smile
Приеми го философски, най-естественото случващо се нещо от векове. Вярно е, май, че жената има инстинкт и за това.
Аз лично психически се подготвих от тук. Отидох да раждам толкова нахъсана и нахилена, все едно съм родила поне две деца преди това. Отделно имах и самочувствие да знам какво ме очаква и т.н.

# 759
  • Пловдив
  • Мнения: 1 022
Настрой се положително, както е написала Десислава, това е най нормалното нещо на света. Милиони жени го правят, та ти ли няма да се справиш. Пра баба е родила 11 деца, 11!!! Работила е на нивата до последно. Така, че и ти можеш. Аз например си подбрах музика, която ме кара да се чувствам добре и да пея. По време на контракциите я слушах, пеех, клатех се, танцувах... Нагласи се, че всичко може да продължи 24 часа, пък ако е по кратко, добре дошло. Мисли си как ще се срещнеш с твоята голяма любов, която 9 месеца расте в теб. Ще я сложат върху гърдите ти, това малко и топло телце ❤️ Опитай йога и дишане за успокоение и за намаляне на болката. Ако искаш можеш да ползваш упойка. Можеш да говориш и с акушерка и тя да ти отговори на въпросите, които имаш. Не трябва нищо да те притеснява. Пожелавам ти успех и скоро да прегърнеш най прекрасното същество!

# 760
  • Милано
  • Мнения: 950
Благодаря ви сърдечно, момичета ❤️

# 761
  • Мнения: 491
K.Lera Аз само да ти пожелая безпроблемно раждане, независимо дали е цезарово сечение или нормално, много любов и усмивки с малкото съкровище Simple SmileHeartpulse

# 762
  • София
  • Мнения: 5 617
Здравейте, някой слагал ли е цикатридина вагинално и помогна ли за по-лесно раждане?

# 763
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте, някой слагал ли е цикатридина вагинално и помогна ли за по-лесно раждане?
Аз съм слагала. Не знам дали помогна, но нямам разкъсвания и шевове. Със сигурност няма да навреди 😃

# 764
  • София
  • Мнения: 5 617
Колко време ги слага? След като влезе в 9м ли?

Общи условия

Активация на акаунт