Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 март 2020, 11:31 ч.

Дали детето ми е аутист?

• 2 756
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мизия
stanislava.90 , здравей!
Малкият ми син е на 19 месеца. От скоро спря да се обръща на името си, но когато му кажа нещо друго, се обръща. Това за колелцата все едно е писано за нас. Дори обръща колите "по таван" и започва да ги върти. Вманиачен е по всичко, което се върти, както и по Бейби ТВ. Спряхме всички видове детски, освен бг песнички, докато се храни. Започнах да се занимавам малко повече с него. Скоро ще ходим на логопед, той не говори. Преди казваше 4-5 думички, а сега само "мама".
Какво стана с вашето детенце, моля ви напишете.

# 16
Бързам да Ви успокоя - моят син въртеше колела на колички, с часове и с оплезен език, защото беше страшно съсредоточен.
Проговори чак след като навърши 24 месеца и то с много заместващи звуци и букви. И аз имах опасения и страхове.
Напразни Heart.

Както го описвате детето Ви е здраво.
Направете консултация за Ваше спокойствие с невролог.

# 17
  • Мизия
waterproof , не знам за кого пишете за авторката или за мен, но благодаря ви за успокението Flowers Hibiscus
Аз вече толкова се бях филмирала, че на детето ми му има нещо, че...
Сега откакто спряхме проклетата програма Baby TV нещата се върнаха по старому. Отново играе с батко си, тича, смее се. Сутринта с баткото си мием зъбите на мивката и малкият ни наблюдава и ни имитира Grinning
Между другото големият ми син проговори чак на 2,5 годинки, но не съм се притеснявала за аутизъм. Явно сега е "модерно" така... Трябва да призная, че сега като върна лентата назад и с големият ми син трябваше малко повечко занимавка за развитието му. Имам предвид, че той по- късно научи цветовете, звуците на животните, да казва "чао" и прочие. Чак когато тръгна в първа група се социализира като хората. Явно така ще бъде и с малкият ми син. Трябва си побутване понякога на дечицата Simple Smile

# 18
На авторката съм писала, но и за всяка майка, която трепери от въртенето и другите мании, през които минават децата (особено момчетата).
Прекрасно е, че децата Ви са здрави!

# 19
Момичета здравейте,много се постарахме,без успех бяхме при ЛЛ праща ни на психолог,вече е на 2 години и спря да върти гумите с часове,обича хората,прави много сричкувания,но не говори с ясни думи,съвета на ЛЛ беше,че трябва да отидем на психолог и нещата на 100% ще се оправят.Ще Ви информирам редовно 😊💗,само да дам съвет това с въртенето никак не е хубаво,защото хипнотизирало самото дете о мозъкът им е много крехък,видите ли че върти взимате една количка и я карате по пода пълзейки и с глас правите бръм,бръм,моят така се дразнеше,че пипам количките му и започна да ги взима и на инат да си ги кара както трябва 😊.Ще пиша мами,чао.

# 20
  • Мизия
svetoslava_90 , много се радвам, че нещата са се подобрили. Simple Smile
Аз спрях окончателно телевизора, повече занимавки и определено видях напредък. Според логопеда всичко идва от телевизора и вече определено съм съгласна с нея.

# 21
svetoslava_90 , много се радвам, че нещата са се подобрили. Simple Smile
Аз спрях окончателно телевизора, повече занимавки и определено видях напредък. Според логопеда всичко идва от телевизора и вече определено съм съгласна с нея.
Точно така 😊 ще се справим вярвам в детето си и в себе си и дано 💗

Общи условия

Активация на акаунт