Количество АМ на ден.

  • 1 004
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 290
Здравейте, искам да ви попитам колко е нормално да изяжда бебка на месец и половина( на АМ) ?

Последно време ми се струва, че не яде много + разкъсва яденията и вместо за 3 часа да изяде примерно 100мл на веднъж, ги изяжда на няколко пъти или прави паузи от по 5 часа и после изяжда 180мл. Последните 3 дни е изяла - 2х580мл и единият ден 470мл - храненията са 6-7 примерно. Ака си по 1-2 пъти на ден ( понякога по-малко като количество, понякога повече), спинка си, смеем се, ревем си - всичко останало изглежда нормално. Като ака се напъва и се зачервява и реве понякога ама педиатърката каза, че е нормално. Преди да започне да не яде сменихме млякото, но с такова което се предполага да се изхожда повече и да не и стига даже. Първите дни с него яде по 120 и то на 2 часа и беше все гладна и след това започна неяденето. Пеидатърката каза че засищало млякото( Лактана Био), ама аз като чета при всички е точно обратното, не стига на бебчовците. Сега започнах да я меря всеки ден вкъщи да видя дали наддава, така че още нямам наблюдения много. Но ми е интересно грамажите които и се събират на ден дали са ок ? Изцяло на АМ сме.

# 1
  • Мнения: 18 979
Виж отзад на кутията - пише брой хранения и колко милилитра мляко. За бебе на месец и половина не ми се струва да яде чак толкова малко.

# 2
  • Мнения: 290
Там пише 5х130, което тя със сигурност не изяжда. Пък и знам че тези схеми са ориентировъчни. В един момент схемата дадена ми от болницата казваше че трябва да яде по 90 на ядене, пък педиатърката беше казала по 60. Та просто искам да си сверя часовника и с вас. Не съм казвала количеството на педиатърката, но и бяхме обяснили по телефона че яде по-малко и каза че няма място за притеснение. Може и така да е ама понеже все пак не я познавам лекарката от много време и доверието ми е не е на 1000% та да видя и други мнения.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 865
Не мисля, че има нужда от притеснение. Ако е гладно, ще се дере от рев. Ще го усетиш. Моята беба втори месец изяждаше, около 600мл. Ам. Също като при вас, веднъж 80мл , след час още толкова. След 3 часа малко повече. Не се тревожи. 🙂

# 4
  • Мнения: 3 730
И моето не изяждаше количеството посочено на кутията.Сега е почти на 5 месеца и яде около 850-900мл на денонощие.Изцяло на АМ сме.Давам Нан Органик.

# 5
  • Мнения: 18 979
Да не си се объркала нещо? Не ми се вярва за възраст 1-2 месеца са пише само 5 хранения.

# 6
  • Мнения: 290
Да не си се объркала нещо? Не ми се вярва за възраст 1-2 месеца са пише само 5 хранения.

Еми пише 5-6 ама ние и количеството за 5 не стигаме. 5х130, което е 650мл на ден. Ние стигаме до около 580мл в някои дни, но други са ни и по-малко и от това. На мен ми се струва че от около седмица яде по-малко и тогава говорихме и с педиатърката и уж нямало проблем, но тогава не бях мерила количество. Сега от 3 дена го меря и ще следя и дали наддава. Може и вярно да не е толкова малко яденето, пък и нали всяко бебче си е различно. Реве като е гладна ама като и дам млъква, хапва си колко иска ( може и 30, може и 100) и се приключва.

# 7
  • Мнения: 3 730
Да не си се объркала нещо? Не ми се вярва за възраст 1-2 месеца са пише само 5 хранения.

Еми пише 5-6 ама ние и количеството за 5 не стигаме. 5х130, което е 650мл на ден. Ние стигаме до около 580мл в някои дни, но други са ни и по-малко и от това. На мен ми се струва че от около седмица яде по-малко и тогава говорихме и с педиатърката и уж нямало проблем, но тогава не бях мерила количество. Сега от 3 дена го меря и ще следя и дали наддава. Може и вярно да не е толкова малко яденето, пък и нали всяко бебче си е различно. Реве като е гладна ама като и дам млъква, хапва си колко иска ( може и 30, може и 100) и се приключва.
Не чети какво пише на тези кутии.Моето до средата на 3 месец едва изяждаше 120мл наведнъж.Сега на почти 5 месеца яде по 150 и единствено след дългата нощна пауза успява да изяде 180мл.Докато беше на 1-2 месеца къде изяждаше по 50,къде по 90.Все различно количество.Понякога на 3-4 часа,понякога на 30 мин искаше да яде.Важното е да си наддава.

# 8
  • Мнения: 290
Desi1989, ето това търсех - да се успокоя Grinning. Ще гледам да не се втилясвам в количеството, а да гледам дали наддава. Не знам какви са средните темпове за наддаване ама дано всичко излезне в норма. Иначе това на кутията ми се струва много като количество за толкова малко бебче, но просто като го пише и не го стигаме и се стряскам.

# 9
  • Мнения: 381
Моето бебе на тази възраст ядеше през 3 часа по 100мл. На 2 месеца и половина си махна сама нощните хранения и стигна до 120мл. И стоя дълго време на това количество 5х120мл на ден. Сега е на 6 месеца, яде по 150мл на хранене (едното вече ни е пюре де), но го казвам, защото на кутията пише, че на 6 месеца трябва да яде 3х180мл, но е абсурд да изяде толкова мляко наведнъж 🙂. Всяко бебе е различно, води се по бебето, според мен не я мери вкъщи, не се вглеждай толкова. Ако педиатърката казва, че всичко е наред и бебето наддава всеки месец на тегло, не търси под вола теле излишно.

# 10
  • Мнения: 60
И според мен се води по бебето! Моето  никога не е яло по колкото пише на кутията, сега е на 1 годинка и понякога яде 150, друг път 200 на хранене. Има дни, в които откаэва твърда храна поради никнене на эъбки и сме само на мляко, едва се събират 650мл на ден. Дни всякакви ще видиш, не се шашкай щом педи е каэал да не се тревожиш.

# 11
  • Мнения: 290
Благодаря на всички, поуспокоих се и няма да гледам сега грамажи ще я следя дали и колко наддава. : )

# 12
  • Мнения: 18 979
Да, педиатрите гледат по едни таблици и мерят тегло, ръст, обиколка на главата всеки път и ако попада в нормалната за възрастта и пола крива, значи всичко е наред. Моята до доста късно ядеше по 6 пъти в денонощие, и общо по-малки сумарни количества, отколкото беше по предписание. Със захранването не ядеше достатъчно според нормата нито пюрета, нито каши, нито АМ. Съвсем наскоро се разяде и е на максималното количество АМ, което дават по предписание на кутията, че и ако е някоя каша или пюре, което харесва, също хапва добре

# 13
  • Мнения: 290
Тя и педиатърката ми каза да не се притеснявам, ама все пак е лекар, който познавам от месец и нещо, нямам много изградено доверие. До момента съм доволна от начина по който ми говори и обяснява, ама не се е налагало нещо сериозно нали ( да не се и налага дано), за да мога да я преценя по-добре.

# 14
  • Мнения: 381
Има таблици, да, за всеки месец на бебето колко минимум (и максимум) килограми трябва да е.
А относно доверието към педиатъра - щом си избрала даден лекар би трябвало да му се довериш. Ако нещо не ти харесва - сменяш го. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт