Как се отслабва наистина успешно

  • 6 306
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 11
Искам да сваля десетина килограма.160 см. съм,63 кг.Много са ми.И започнах -то не беше разделно хранене,нисковъглехидратно,Узунов,Симеонов и т.н.-не става!Килограм и половина си го търкалям нагоре-надолу и това е за месец.Забравих да кажа,че съм на 46 години и е ясно,че метаболизма никакъв го няма вече.Тогава се сетих какво правих преди 3 години и имаше шеметен резултат!Ядене през 2 часа,но по малко!!!Тоест-може да ядеш всичко,но не повече от 5 хапки и това е!Ядеш в 9,после в 11и т.н.През времето между храненията,не хапваш и трошица,но стане ли време,задължително ядеш нещо,не повече от пет хапки,дори и да не си гладен.Метаболизмът пощурява.За седмица 58кг.станах.Трудничко се свиква,особено,когато трябва да спреш след петата хапка,но пък се чувстваш супер и не си гладен!Това е.

# 1
  • Мнения: 46 508
В средата на индекса сте. Теглото ви е нормално за ръста и възрастта, затова не става.
Хранете се балансирано и разнообразно и се радвайте на живота.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 552
Трябва и спорт.

# 3
  • Мнения: 11
В средата на индекса сте. Теглото ви е нормално за ръста и възрастта, затова не става.
Хранете се балансирано и разнообразно и се радвайте на живота.
Винаги съм била не повече от 55кг.Ужасно ми тежат!

# 4
  • Мнения: 46 508
Както виждате, таблицата е по възраст. За по-младите е различно, за 46 г. вече е друго.
Не се вманиачавайте в килограмите, не са те причината да ви тежи. Или просто се шашкате от цифрата, или имате здравословен проблем, липса на витамини, симптом на пременопауза и т.н.

# 5
  • Мнения: 11
Чувствам се прекрасно, просто не се харесвам с тези килограми 😏

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Айде, бе, от 63 до 58 за седмица?

# 7
  • Мнения: 11
Толкова,да.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Отслабва се с постоянство и воля.

# 9
  • Мнения: 12 752
Ами ето, вие сте си намерили начин. Simple Smile
Дано после да продължите със здравословно и разнообразно хранене, защото с тия пет хапки едва ли може много добре да се балансира.
Ама наистина ли не гладувате?

# 10
  • Мнения: 11
Е,това е докато сваля,после ще внимавам.След два дни изобщо не ми се ядеше,но ядях😃

# 11
  • Мнения: 715
Няма значение колко са килограмите, а какво са. Може някоя девойка 163 см да е 49 кг, обаче мека като мекица, а може и при същият ръст да е 56 кг, че и нагоре, но мускулеста и здрава.

Тези индекси, които се размятат са толкова повърхностни и като цяло нищо не казват, разни обобщения и сухи факти и мерки без да се има предвид индивидуалното състояние на тялото - костна структура, мускулна маса, % подкожни мазнини и т. н. Съветвам отслабващите да не се втелясват по таблиците с ръстове и килограми, а да си следят здравето + да се ориентират по огледалото. Там най-добре се виждат резултатите от диети и тренировки.

# 12
  • София
  • Мнения: 149
По това,което пишете ми се струва,че сте от типа хора,които са постоянно на диети или прекомерно хранене.Особено след изказването,че ще гладувате докато свалите,а после ще внимавате.Тези крайни нагласи са едни от най-вредние и никога не водят до резултат или поне само до временен.Запазването на килограми и изобщо здравословното хранене е начин на живот и промяна на мисленето,в противен случай си вечно в омагьосан кръг.

# 13
  • Мнения: 11
На прекомерно хранене никога не съм била на диети минах,за да опитам да сваля понатрупалите се, в последните години,няколко излишни килограма.Но пък,никога не съм гладувала.И да,ще внимавам оттук нататък.Просто споделих как съм свалила.Признавам си,че супер здравословно ще ми е трудно да се храня,не съм такъв човек 😏 Толкова съвети получих без да съм ги искала! Благодаря!😃

# 14
  • София
  • Мнения: 149
На прекомерно хранене никога не съм била на диети минах,за да опитам да сваля понатрупалите се, в последните години,няколко излишни килограма.Но пък,никога не съм гладувала.И да,ще внимавам оттук нататък.Просто споделих как съм свалила.Признавам си,че супер здравословно ще ми е трудно да се храня,не съм такъв човек 😏 Толкова съвети получих без да съм ги искала! Благодаря!😃

То е ясно,че с годините нещата не са същите и метаболизма се забавя.В този случай явно трябва да се прави следното-намаляване на храната и повече движение,за да има ефект.Тези неща не временно,а за постоянно.
Ами,това зная,това казвам.Явнно очаквате някакъв фокус или вълшебно хапче.То всички искаме,но..

# 15
  • Мнения: 11
Ами не,нищо не очаквам и нищо не питам,просто споделих, както казах.

# 16
  • Мнения: X
Успешно, трайно, дълготрайно отслабване, само с трайно и дълготрайно качествено и полезно хранене. Иначе, все на въртележката "дебела - диета - глад - слаба-ядене-дебела - диета - глад - слаба - ядене... И пак, и пак....

# 17
  • Мнения: 3 032
И аз съм със същите мерки и няколко години по-млада. Еми, не се харесвам много, ограничавам се, имам Хашимото и си живея така.

# 18
  • Мнения: X
Отговорили сте си на въпроса, но извъртате отговора. Отслабвали сте, когато сте ядяли малко храна. На какъв режим сте я приемали - дали 10 пъти дневно по 3 хапки, или 3 пъти дневно по 10 хапки - няма значение.
За мен лично проблемът ви е очевиден - храните се с по-голямо от необходимото количество и вероятно не най-блестящото качество храна. А йойо-ефектът в килограмите идва от вашето йойо-поведение - период на глад се сменя с период на ядене. Така се отслабва за периода на гладуването, обаче не се задържат килограмите.
Намалете размера на порцията, спрете емоционалното хранене, движете се поне час дневно (ходене пеша до работа, качване по стълбите, вместо с асансьор). Резултатите няма да са светкавични, но ще са далеч по-трайни.

# 19
  • Мнения: 715
Напълно подкрепям мненията на Galgamella и Франсоаз.
Не се заяждам, но не е ли супер изтощително да броиш хапки всеки път?
Аз ако съм на такъв режим да ям през 2 часа по 5 хапки, ще съм обсебена от яденето и психически няма да ми е комфортно. То така или иначе, следейки каквато и да е диета може да бъде психически затормозяващо за някой с по-слаба психика.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 10:27 от Allwewant

# 20
  • Мнения: 3 032
Да, бе, ще си броя хапките. Смях..
Кънтролираш се, ограничаваш се - да, ама другото е прекалено и не може да продължи вечно.

# 21
  • Мнения: X
Да се контролираш и ограничаваш, също не продължава вечно... В даден момент глада побеждава и Лавината тръгва.

# 22
  • Мнения: 715
Да се контролираш и ограничаваш, също не продължава вечно... В даден момент глада побеждава и Лавината тръгва.
И да, и не. Примерно, човек свикнал да яде без режим и да консумира полуфабрикати и Мак Доналдс, иска или не, трябва да се контролира и ограничава, ако е решил да си промени навиците.
Естествено, при така описаният случай, ще почне с малки стъпки, тоест с лесни ограничения, за да не се обрече на провал.

# 23
  • Мнения: 3 032
Под контролираш се и ограничаваш се визирам да се храни човек премерено. Аз примерно съм си определила сутрин да закусвам с една филия хляб, не ям по две или три. На обяд и вечер не го консумирам. Хлябът го ям като основно ядене, не като добавка към някоя манджа, например.
Това имам предвид и други подобни за мен неща.

# 24
  • Мнения: 715
Точно, Хелинор!
Винаги има ограничения и контрол, ако човек иска да е здрав и слаб. Трудно е понякога човек да се контролира и това не означава, че няма воля или е недисциплиниран. Звучи на пръв прочит нелогично, но е така. Липсата на контрол при ядене или емоционалното хранене се корени в психиката на човека, тоест човека има психологически проблем, с който трябва да се справи и чак тогава ще му е лесно да има воля и дисциплина, с които да контролира успешно храната си и от там - здравословното си състояние.

# 25
  • София
  • Мнения: 149
Точно, Хелинор!
Винаги има ограничения и контрол, ако човек иска да е здрав и слаб. Трудно е понякога човек да се контролира и това не означава, че няма воля или е недисциплиниран. Звучи на пръв прочит нелогично, но е така. Липсата на контрол при ядене или емоционалното хранене се корени в психиката на човека, тоест човека има психологически проблем, с който трябва да се справи и чак тогава ще му е лесно да има воля и дисциплина, с които да контролира успешно храната си и от там - здравословното си състояние.

Права сте!
Най-лесно е да кажем,че някой го мързи,няма воля,няма мотивация и сам си е виновен.Ами,не можем всички да сме под контрол,мотивирани и дейни.На чужд гръб е много лесно да даваме акъл,но не сме еднакви всички.
Аз пък съвсем не смятам здравословно вманиаченото висене по залите и контролирането на всяка хапка.Гледаме ги отстрани и си казваме колко са силни и готини,но всъщност отдолу стоят страх,ниска самооценка и свръхконтрол,което е антиздравословно.
Всички търсим някаква химера като златната среда - да не се лишаваш от нищо,да хапваш по малко от всичко и да се движиш достатъчно.То хубаво,но няма как да сложим хората под калъп.

# 26
  • Мнения: 3 032
Сега нещо взето от реалния живот
А: ( човек, който не пие алкохол изобщо, но доста безразборно яде и е около 30 кг. над нормата) Не, мога да разбера как някой не могат да спрат да пият?!
Б: Ами, А, виж си корема и си отговори сам/а на въпроса.
Та, всички имат недостатъци, с които не могат да се справят. Липса на воля, на желание, ниска самооценка, или каквото и да е.
За мен всяко ядене в по-големи количества запълва някакви липси независимо дали го признаваме или не.
Вманиачаването в храната не е по различно от пристрастяването към алкохол, цигари, наркотици, хазарт и подобни.

# 27
  • София
  • Мнения: 149
Сега нещо взето от реалния живот
А: ( човек, който не пие алкохол изобщо, но доста безразборно яде и е около 30 кг. над нормата) Не, мога да разбера как някой не могат да спрат да пият?!
Б: Ами, А, виж си корема и си отговори сам/а на въпроса.
Та, всички имат недостатъци, с които не могат да се справят. Липса на воля, на желание, ниска самооценка, или каквото и да е.
За мен всяко ядене в по-големи количества запълва някакви липси независимо дали го признаваме или не.
Вманиачаването в храната не е по различно от пристрастяването към алкохол, цигари, наркотици, хазарт и подобни.

Какво значи "големи количества?".
За един две ябълки са много,а за друг не стигат и за залъгване на глада..Когато говорим с "или-или" никога не е правилно мисленето.Защото говорим за различни живи същества,не за теории и "по принцип"

# 28
  • Мнения: 3 032
Е, две ябълки, ако ги сравним с ядене на 5 филии хляб, 2 вафли, примерно е ясно кой яде големите количества.

# 29
  • София
  • Мнения: 149
Е, две ябълки, ако ги сравним с ядене на 5 филии хляб, 2 вафли, примерно е ясно кой яде големите количества.

Не може да сравняваме нуждите на всеки организъм еднакво,нито на 50кг човек с такъв,който е 70

# 30
  • София
  • Мнения: 3 752
За протокола съм набор "75.В момента съм 164см и 54кг.
Преди няколко години спрях цигарите и качих 8кг.Чувствах се като слоница.Дрехите ми отесняха.Исках да сваля поне 2кг,колкото да мога да се напъхам в полите си.Всичко опитах...и 90-дневната,и разделно,и житния режим,и японското чудо...и нищо...умрях от глад просто.Дори и да посваля малко с един ден се връщах на изходно ниво.Накрая платих едни 100лв на Румяна Илиева-инструктор по фитнес и хранене.И започнах нейната диета(която е индивидуална за всеки).Аз не я спазвах стриктно,просто схванах основната идея.Но пък здраво се отдадох на спорт.Купих гири първо от 2 кг,после от 5кг.Започнах да тичам,стигнах до 10км.За няколко месеца станах супер.Тренирах в продължение на 3 години.Много се запалих тогава по тренировките в домашни условия.И така.Сега просто внимавам какво ям.Особено с тестените.Тестено не ям,но пък сладко си хапвам(него някак го изразходвам).
Имам приятелка,която свали 37кг.Тя прави някакви паузи от по 16 часа в които нищо не яде.После казва,че не се лишава от нищо(след тези 16 часа).Тя си има някакво английско име тази диета,но не мога да го запомня.Интересното е,че ги запази тези свалените килограми.
При всеки формулата е различна.Пожелавам от сърце да намерите вашата!Прегръдка(че не намирам емотикончето)!

# 31
  • Мнения: 1 429
И само с тези 16-часови паузи ли смъкна?А през другото време предполагам все пак,че не се е тъпкала с нездравословни храни?

# 32
  • София
  • Мнения: 149
И само с тези 16-часови паузи ли смъкна?А през другото време предполагам все пак,че не се е тъпкала с нездравословни храни?

Мисля,че става дума за кето диетата.И аз съм виждала много добри резултати от нея

# 33
  • София
  • Мнения: 361
По-скоро става дума за фастинг, ако съм разбрала правилно описаното.

# 34
  • Мнения: 11 003
Има някаква грешка. Този калкулатор ме изкарва, че съм с поднормено тегло, което е невъзможно.

По темата, с крайни ограничения може да се постигне само йо-йо ефект и здравословни проблеми.
При мен нещата се получават със спорт и подходящо хранене (предимно месо, яйца, зеленчуци).

# 35
  • София
  • Мнения: 3 752
И само с тези 16-часови паузи ли смъкна?А през другото време предполагам все пак,че не се е тъпкала с нездравословни храни?
Да.Тя казва,че минимума на интервала е 12ч.Такава е диетата.Но за моята приятелка по-големите интервали били по-ефективни.После казва(след тези 16ч) дори и да иска не може да яде много.Освен това има дни в които се отпуска.Ако е прегрешила задължително прави пауза 16 часа.

# 36
  • Мнения: 2 113
От колко до колко часа и сънят как се вмества в часовете ?

# 37
  • Мнения: X
От колко до колко часа и сънят как се вмества в часовете ?

Най-срещания вариант на цикличното хранене е да се пропуска закуската.
Т.е., вечеря се към 17-18 часа, следващото хранене е чак на другия ден на обяд, да речем 12-13 часа.Така се получава период без храна от ...в случая 17-18 часа.
На мен често ми се случва...не го целя съзнателно, просто след обилна вечеря, на другия ден не съм гладна и не закусвам, пия само кафе.
И днес май така ще стане...снощи вечерях към 19 часа, свинско печено и готвено зеле, салата, маслини, 1 ябълка и сега изобщо не съм гладна.В такива случаи почвам да огладнявам чак към 11-12 часа.Тогава обядвам.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 752
Аз като пазих диетата на Румяна Илиева си създадох навик като огладнея към 10:30 - 11 - 11:30ч да ям плодове.Това си ми остана и до днес.

# 39
  • Мнения: 200
При мен никога не са проработвали диетите и режимите, някак все залитах пак към похапването. Начинът, по който свалих 10кг, реално беше с ремонт вкъщи Grinning - доста физическа активност. След това просто ограничих хляба и сладкото, понеже исках да си задържа килограмите. И до ден днешен ги поддържам само по този начин - реално хапвам всичко, но ограничавам тестени и сладки неща. Вероятно и метаболизмът ми се е позабързал.

# 40
  • Мнения: 566
Здравейте!
И аз ще споделя моят опит.
От както се помня в съзнателните си години (сега съм на 22г.) винаги съм била пълничка. Опитвах какви ли не диети, гладувания, лунни диети и всякакви такива, но никога не беше успешно. Ставаше точно това - сваляха се 4-5 кг за 5 дни и след това йо-йо ефекта винаги последваше.
И след 4-5 години опити за отслабване, най-сетне успях да проумея, че с диети абсолютно нищо няма да постигна.
Истината е в здравословният живот - и под това нямам предвид да се спрат сладки неща, тесто и тн.
Като цяло това, което правя е просто да ям само готвени от мен неща - така наречените "wholesome" (не съм обедена дали има такъв термин на български език). Опитвам се почти да не ям никакви полуфабрикати и готови храни. Приготвям си сама бисквитки, браунита и тн. Не е нужно да бъде пълно лишение. Само при замяната на полуфабрикатите с домашно приготвени неща би помогнало доста и бихте усетили голяма разлика.
Другото нещо е може би някаква физическа активност - например повече вървене пеша, разходки в гората, ако позволява мястото, йога, фитнес, зумба - и най-важното е да е се прави с желание, иначе няма да има никаква мотивация.
Това е абсолютно същото и с готвенето - гледам доста рецепти в youtube и в интернет блоговете и по-този начин се вдъхновявам да изпробвам различни рецепти.
И с гордост мога да кажа, че дори не поглеждам на цялото това нещо като диета. Храним ли се с храни, богати на витамини, фибри, минарали, които не се съдържат в полуфабрикатите, си увеличаваме и имунната система. За мен това е най-важният плюс.

Друго нещо, което мога да добавя и за цялото това отслабване от личен опит, е че прекаленото бързо отслабване изобщо не е здравословно. Това го пиша за младите жени, които следят тази тема. Повече от килограм на месец е доста опасно. Едно от нещата, които се получава в следствие на това, е заболяването аменория, тоест липса на овулация.

Надявам се да съм била полезна на някого и не съм имала за цел да засягам някого!

Пазете се и бъдете здрави! Relaxed

# 41
  • Мнения: 3 032
Аз винаги готвя, но не съм отслабнала в следствие от това.

# 42
  • Мнения: 566
Всеки организъм е различен!
За мен това помогна, плюс изключването на всякакви полуфабрикати, не само готвенето. Но естествено, че трябва да има и някакво минимално намаляне на храната.
Отслабването се свежда единствено до калории. Но има разлика какви калории се приемат, едно е да изям 3 шоколада и пак ще съм в дефицит, друго е да ям пълноценна и разнообразна храна! Blush

Общи условия

Активация на акаунт