Нашите кухни - 82

  • 50 781
  • 885
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13 187
Много приятна кухня! При вас цапа ли се стената до фурната?

# 121
  • Мнения: X
Засега не, но живеем в жилището съвсем отскоро и фурната е ползвана само 2-3 пъти. Подозирам, че няма да се размине без някое опръскване, но нямаше по-добро място за фурната.

# 122
  • Мнения: 39 310
Много е хубаво!

# 123
  • Мнения: 6 289
Streetz, какъв е размера на кухнята?

# 124
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Това с лепенето на плочки преди горния ред шкафове е най-голямата глупост, която се опитваха да ми пробутат в няколко фирми за кухни. Поне лесно отсях калпавите. Ето, че можело с предварително налепени плочки :




Прощавай, но кое изглежда по-добре?

# 125
  • Мнения: X
Канта се слага за да пази дървото, не за да прикрие недобре залепените плочки. Без него е много по-красиво, но пък твоя плот не е дървен и реално нямаш нужда от пазене. А кое изглежда по-добре е доста субективно.

Нашият майстор каза - кухня, после плочки, така и направихме.

# 126
  • Мнения: 40 869
Всъщност "и така може" изобщо не значи, че другият подход е  най-голямата глупост. Така набедената за "най-голяма глупост" всъщност е доста по устойчива на неточно изпълнение, което при нивото и небрежността на повечето майстори е голям плюс.

# 127
  • Мнения: X
Streetz, какъв е размера на кухнята?
Идея нямам как се мери кухня, стените са 340 см х 180 см, двата плота са с обща дължина около 370 см.Simple Smile
Всъщност "и така може" изобщо не значи, че другият подход е  най-голямата глупост. Така набедената за "най-голяма глупост" всъщност е доста по устойчива на неточно изпълнение, което при нивото и небрежността на повечето майстори е голям плюс.
Именно де - като са некадърници кухняджиите много ясно, че ще настояват за тоя подход. И щом един прост шкаф не могат да нарежат с точен размер - айде у лево. Пари на аматьори не давам. И то фирми претендиращи да са по-по-най (Диалог например).
Прощавай, но кое изглежда по-добре?
Скрит текст:
Кое изглежда по-добре е напълно субективен критерий. При мен също можеше да няма лайсна, но по-ми харесва със. Иначе разстояние между плот и плочки на практика няма, айде може някъде да е милиметър или два.

# 128
  • Мнения: 6 289
Благодаря, интересуваше ме от мивката до края на хладилника , както и от печката до комина.
Но да кажем че и това става. Ако не те затруднявам, може и на лично да ми пратиш когато се сетиш✌🏻

# 129
  • Мнения: X
От мивката до хладилника - 155 см
От фурната до комина - 85 см

# 130
  • Мнения: 6 289
Благодаря!
Да си го ползваш със здраве! На мен много ми харесва! Наистина е субективно, но ако изхождам от сравнението по-горе-твоето води😉
Ние също слагахме плочки след поставена кухня, по препоръка на хората които монтираха кухнята. Нямаше разминавания.

# 131
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Сега ме помислихте. Нашият плот ще е дървен, гърбът -плочки. Казаха, че няма да има лайсна между тях, а само силикон. Окей ли ще е или има и други варианти? Без лайсни.

# 132
  • София
  • Мнения: 6 268
Сега ме помислихте. Нашият плот ще е дървен, гърбът -плочки. Казаха, че няма да има лайсна между тях, а само силикон. Окей ли ще е или има и други варианти? Без лайсни.

Вкъщи е така. Вече 1 година не виждам проблем в това, че няма лайсни.

# 133
  • Мнения: 9 776
Streetz, честита кухня, много ми харесва (въпреки че по принцип не съм любителка на бяло с дървесно).
Дървесното над горните шкафове само декор ли е?
На мен с тези ъглови вдлъбнати лайстни много ми харесва, аз си ги харесвам тях по принцип, ако са от по-тесните.
Ако имаш желание да кажеш - колко ти излезе кухнята?

# 134
  • Мнения: 5 288
Честита кухня, много е хубава!

Общи условия

Активация на акаунт