Нашите кухни - 82

  • 50 767
  • 885
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 39 296
Може ли да смениш мястото на мивката и котлоните?
От картинката излиза, че колоната над фурната и продължението на хладилника, а следователно и другите 2 най-горни шкафа са по- дълбоки, нали?

# 511
  • София
  • Мнения: 360
Мога, но тогава мивката ще се окаже в средата на хола почти. От това идва дилемата. И шкафа за газта ще трябва да се премести.

# 512
  • Мнения: 39 296
Ми то, дали мивката в средата на хола, дали котлоните- все тая.

# 513
  • София
  • Мнения: 1 423
Мога, но тогава мивката ще се окаже в средата на хола почти. От това идва дилемата. И шкафа за газта ще трябва да се премести.

Единият ми вариант би бил миялната да отиде до колоната, а мивката след нея (като на първата снимка).
Друго, което поне лично аз повече харесвам, е хладилникът да започне, а колоната с фурната да завърши композицията.
Скрит текст:


# 514
  • Мнения: 9 767
На мен вторият вариант повече ми харесва естетически. И втората картинка ми е много приятна, светла и слънчева кухнята с този нестандартен за България цвят. Само гърба бих го направила мааалко по-тъмен.
Но за кухня, поне според мен, е по-важно да е удобна. И ако има колизия между прагматизъм и естетика, ще пожертвам естетиката. За себе си говоря, всеки си знае кое му е по-важно. И за удобството пак е индивидуално - как си свикнал, колко и кое ползваш и т.н.

# 515
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз заради разположението избрах баш тези снимки, не заради визията - а и на втората снимка, откъм удобство на права кухня бих избрала мивката да ми е до хладилника, а котлоните - до фурната.

# 516
  • Мнения: 9 767
За размяната се съгласявам от раз. Но и на визия ми харесва.
На първата снимка заради прозореца не може да се сложи цял горен шкаф, то и абсорбаторът е съобразен с това. Та колкото и да ни се искат понякога разни неща, ако мястото не го позволява - все тая.
И се загледах в контактите Laughing

# 517
  • Варна
  • Мнения: 926
Моля за съвет. В кухнята ВиК тръби са изведени на стената. Съответно шкафове трябва да се изнесат напред и да се сложи по-широк плот. По този начин те ще са изместени спрямо горните шкафове и абсорбатор. И ефективността на последния ще е под въпрос. Някой да се е сблъсквал с този проблем? Горните шкафове дали да не се направят по-дълбоки?
Моят плот е 70, а горните ги направих 40.

# 518
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 681
Винаги ми е било интересно, как се ползва микровълновата фурна, когато е на тази височина?!  Та тя, на мен ще ми е много високо, камо ли, ако дете трябва да си притопли обяда!  А пък, ако трябва да притоплям супа, със сигурност, ще си я излея на главата.
Не се заяждам, просто питам!

# 519
  • Мнения: 39 296
Буб, и аз винаги съм си представяла как претоплям супа, като видя високо позиционирана микровълнова.

# 520
  • Мнения: 6 279
La Valleta, а тези ВиК тръби по цялата ширина на кухнята ли са изведени отвън по стената?
Като ходих да гледам кухни в диалог преди, ми направи впечатление че там имаше една с изнесен плот напред, а откъм гърбовете празнина. Не мисля че би имало проблем за горния ред, въпреки че точно при тях седеше несъразмерно, защото горните са им по “стандарт” нещо като 32-33 см и не искат да правят по-дълбоки.

# 521
  • Мнения: 40 832
Фурна и микровълнова една над друга си е супер решение по принцип, обаче пак по принцип фурната обичайно се монтира под височината на плота и така височината на микровълновата става съвсем нормална, особено за високи хора. Мен например още ме е яд, че не направих така, но не се връзваше с конфигурацията на кухнята ми. Ако можех щях да го направя, нещо такова:



В примера по-горе обаче фурната не само, че не е на височина под плота, а по някаква причина е вдигната още десетина см нагоре. Това прави около 160 см от пода до долния край. на микровълновата За мен наистина ще е неудобно. .

# 522
  • София
  • Мнения: 1 423
Не знам, в досегашния ни дом микровълновата е на височината на горните шкафове - рафтът ѝ е точно на метър и половина от пода - и ми е напълно удобна, на височината на очите. При плот 85 см и фурна с височина 60 см, тази на снимката също ми се вижда да е на 1,50 м от пода. Пък ако кухнята е на семейство баскетболисти или волейболисти, може и по-високо да са си я сложили Simple Smile

# 523
  • София
  • Мнения: 360
Благодаря за идеите.
Първоначалният вариант беше тоно да се разделят хладилника и колоната с фурната, но заради ската на покрива по-добре изглеждат да са заедно в най-високата част. Мисля да преместя плота до колоната и веднага мивката, като сложа по-малка газова бутилка /15л./ под мивката. Така си освобождавам и още един долен шкаф. В такъв случай мога да сваля и фурната мааалко по-ниско.

# 524
  • Варна
  • Мнения: 926
Не слагайте котлоните до мивката, особено като се пържи, мивката става почти неизползваема.

Общи условия

Активация на акаунт