Завишени околоплодни води

  • 3 397
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 921
Здравейте. В 25 седмица съм и съм с повече околоплодни води. На ФМ бебенцето е окей, правих обременяване с глюкоза като резултатите са 0м.- 4.2 / 60м.-7.36 / 120м.-6.68

Исках да питам за някой с опит със завишени води. Как се справихте с проблема и всичко наред ли беше накрая Simple Smile

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Резултата за кръвна захар или за инсулина е?

# 2
  • Мнения: 921
Не съм изследвала инсулин. За захарта

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Обременяване се прави, за да се проследи инсулина и да се види как се справя със захарта,т.е.  се търси диабет тип 2, който се асоциира със завишени околоплодни води, едро бебе, много килограми и сигурно има още.
Обременяването ви не може да се повтори скоро, изследването ви е на 50% пълно, лошото е , че другите 50% щяха да са ви по-полезни.
Захарта може да се провери и по по-лесен, и приятен начин .

# 4
  • Мнения: 921
И АГ и в лабораторията казаха че не се изследвал инсулина при бременност. И аз не знам. Ще спазвам все пак диета и ще се движа повече, да видинюм мога ли да редуцирам водите така. Ако някоя мама има опит с повечко води ще се радвам да каже тя как се е справила

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Ми много хубаво са ти казали, съветвам те да ги смениш...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 159
И аз имах повече води с предишната ми бременност, но ГД така и не се доказа. Спомням си че слагах Индометацин, но ефект не помня да е имало, така си вървеше до края. В такава голяма седмица няма много какво да се направи, докато диетата даде ефект, ще е време за раждане (това ми го каза проф. Марков, така че вярвам). Нямаше никакъв проблем с мен или бебето, освен че доста се беше увил с пъпната връв (обяснявам си го с повече място да се върти и мърда).
Единственото, което знам че не се прави в никакъв случай, е да се повтаря обременяването, изрично ме предупредиха.

# 7
  • Мнения: 921
Благодаря ви! И аз се надявам всичко да е наред. Уж по-голямо бебе, повече води, а малък корем.
Само да е живо и здраво бебчето - почвам активно движение и диета 😊

Благодаря отново и честит празник 💐

# 8
  • София
  • Мнения: 18 699
Успех ви желая!

Аз и двете бременности бях така,едри плодове,мнооого води и огромен корем.Нямаше проблем.Нормално родих.

# 9
  • Мнения: 1 686
Здравейте!
Правилно са Ви казали и АГ, и лаборантите - инсулин НЕ се изследва по време на бременност, тъй като има физиологична резистентност, която се влошава с течение на бременността, а след раждане се нормализира. На този етап е важно как инсулинът компенсира кръвната захар. Слушайте адекватни ендокринолози и ако Ви препоръчат спазване на диета все пак, спазвайте я. Успех!

# 10
  • Мнения: 921
Благодаря! Ще спазвам диета и повечко движение. Надявам се това да нормализира нещата

# 11
  • Мнения: 2 886
Аз имах повече , родих лесно , това също притъпява доста болките . Всичко е нормално , уж имаше някъкъв проблем , но педиатърката в родилното поставяше разни диагнози дето не се оказаха верни . Не се плаши , ще те следят и ще са добре нещата предполагам .

# 12
  • Мнения: 921
Какви диагнози са поставяли? При мен на 2рата ФМ всичко си беше окей с бебчето. Обяснение нямаме за завишените води, но ще видим дали ще намалеят с времето

Аз имах повече , родих лесно , това също притъпява доста болките . Всичко е нормално , уж имаше някъкъв проблем , но педиатърката в родилното поставяше разни диагнози дето не се оказаха верни . Не се плаши , ще те следят и ще са добре нещата предполагам .

# 13
  • Мнения: 2 886
Нещо за шевовете по главата , че били отворени , затворени ли не помня , но нищо нямаше . Иначе като се роди беше на антибиотик , заради водите .

# 14
  • Мнения: 226
Здравейте!Имахте ли болки в корема при завишените води.

Общи условия

Активация на акаунт