СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 26 951
  • 921
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 874
Е нормално е децата от МГ да са напред с материала. При нас амбицията да приключат с новите знания до средата на април няма да се получи.
Не мога да го накарам да седне да реши нещо. От днес нямат и тренировки, голямо мотаене ще падне

# 106
  • Мнения: 47 963
Аз не съм спокойна. Не за материала, а по принцип. МОН не мисли за децата, изобщо.

# 107
  • Мнения: 3 048
Да, както казва Дидева, много трудна работа. За един град е трудно, за цялата страна невъзможно.
Отделно и стартирайки от края на грипната ваканция всяко училище ще има различни възможности. И без да гледаме МГ за мат, училищата заради ИУЧ може да имат до +1, +2 или +3 мат или до +1, или +2 или +3 БЕЛ и навсякъде ще има различни възможности за наваксване.

# 108
  • Мнения: 24 467
При нас май са на Опълченците вече. И трети признак. По Бел не знам.

При нас Опълченците ги минаха и са на 30 градуса ъгъл на правоъгълен триъгълник.

Аз не съм спокойна. Не за материала, а по принцип. МОН не мисли за децата, изобщо.

Успокой се. Децата никога не са били приоритет на МОН. Оживели са, завършили са, работят.

# 109
  • Мнения: 6 924
Разликата между нас и децата, стигнали до 3ти признак за еднаквост е два урока. Не сме кой знае колко напред. Разликата е в броя часове за упражнения, но при нас се взима и материал във фуч, който не е включен за нво.
Но пък виждам, че по Л сте масово по-напред. И въпреки това някак предаването на материала не може още да ме притесни.

# 110
  • Мнения: 4 966
Нашите още не са започнали признаците за еднаквост на триъгълници. Което означава с около 11 урока назад от детето на Judy. По БЕЛ приключиха с "Опълченците".

# 111
  • Мнения: 24 467
Въпреки това всеки ден подкарвам вечер след работа по един урок по математика от учебника, защото при нас очевидно работата се отече.
Както и по БЕЛ ще си кара от Уча се. И по разказвателните. Химията и физиката от там много му допадат.

# 112
  • Мнения: 3 491
Чух го преди малко https://www.youtube.com/watch?v=JHdfDMmH9Pw
Много красиво! Радвам се, че и детето го чу.

# 113
  • Мнения: 24 467
Чух го преди малко https://www.youtube.com/watch?v=JHdfDMmH9Pw
Много красиво! Радвам се, че и детето го чу.
Благодаря. Ще го пусна довечера на моя, той ще го учи тъкмо тия дни наизуст. Без друго това помнене му е проблем.

# 114
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
При нас тепърва започнаха с "Една българка", а по математика - втори признак за еднаквост на триъгълниците.
Не виждам голяма драма да стане, ако се ограничи материала, върху който ще бъде НВО, и така е достатъчен. Да направят по БЕЛ малко повече въпроси върху правопис и пунктоация/ не се учи тепърва в 7 клас, а е от голямо значение, поне според мен/, по математика ще съкратят геометрията от втори срок на 7 клас...не е като да не са учили изобщо досега. По литература, вместо 20 произведения/условно/, ще включат 15.
Ще гледаме...
В АК отмениха Денят на отворените врати, от днес започна приема на документи за явяване на изпитите, които са точно след 1 месец. Засега ме вълнува повече, там как ще се процедира.

# 115
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Лошото в такава ситуация е, че решенията се взимат от умните глави в министерството, а не от пряко работещите с децата. Всеки учител може да си претупа материала и да го предаде в срок, но каквъв ще е резултата е друг въпрос. От МОН са наясно, че в повечето от случаите родителите и децата разчитат на школи, частни уроци и домашни знания, а не на училищни знания. Те и без грипни ваканции не получават еднакви знания в различните училища. Така че, аз не вярвам, освен ако не се увеличи значително ваканцията от МОН да редуцират материала.

# 116
  • Мнения: 6 924
Според мен точно от учителите ще зависи. Ако учителите са честни и кажат докъде реално са преподали, мон ще се съобрази. Ако учителите напишат, че всичко са предали, мон нямат основание да намалят материала.

# 117
  • София
  • Мнения: 3 451
Ние приключихме Една българка.Правиха  проект за Алеко и почват До Чикаго и назад.По математика са на равнобедрен и равностранен триъгълник.В школата са на симетрала,по БЕЛ-До Чикаго...Електронен дневник не се попълва за оценки дори адекватно.Не съм виждала дори графа за материала

# 118
  • София
  • Мнения: 2 446
При нас в началото на годината се виждаха темите, после явно ги премахнаха от профила на родителите. Учителите твърдят, че отбелязването на час като проведен в ЕД / съответно темата за взета, е абсолютно задължително и го правят в началото на всеки час.

# 119
  • софия
  • Мнения: 25 399
Интервюто с Таня Михалова в сутрешния блок на БНТ1 - https://www.bnt.bg/bg/a/tanya-mikhaylova-v-pleven-i-gabrovo-uche … -vtoro-narezhdane
Материал, който не е усвоен качествено, нямало да влиза в НВО. Това щяло да бъде преценено с учители.

При нас по БЕЛ са на Опълченците, а по мат - първи урок за еднакви триъгълници.
Ето какво има в ЕД при нас - г-жата по мат стриктно отбелязва, а тази по БЕЛ е далеч от дневника.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 11:34 от zvаnchе

Общи условия

Активация на акаунт