СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 26 970
  • 921
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 3 561
Всеки забавен ден увеличава двойно заболелите
Не ме е страх за мен и децата, но за родителите ми и други възрастни роднини, които всички си имат съпътстващи заболявания.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 18:14 от green_dawn

# 526
  • Мнения: 21 455
Почти всички европейски държави си спряха училищата.
Само да илюстрирам казаното от Мария. Обновява се периодично. Може да има ненанесени държави.
https://en.unesco.org/themes/education-emergencies/coronavirus-school-closures

# 527
  • софия
  • Мнения: 25 454
За вас не знам, аз се опитвам да не се психясвам и мисля, че за сега успявам, но с всичко това около мен се чувствам в нещо средно между във война и Оруел. Не знам до къде може да се стигне.
Започвам да се замислям и за пътуването пролетната ваканция, защото планираме и майка да бъде с нас. До вчера си мислех, че има цял месец и нещата ще се нормализират. Днес съм разколебана.

# 528
  • София
  • Мнения: 9 110
А аз се опитвам да си представя още две седмици с тинейджъра у дома. Ще се избием... Stuck Out Tongue Winking Eye .
Всеки ден има мелодрами къде и с кого не сме го пуснали. Днес още не е почнал да учи.
Хем го изведох на разходка Grinning да подпиша малко чист софийски въздух.

# 529
  • Мнения: 6 925
Към горната карта от утре се добавят Ирландия, Норвегия и Дания. Може и още да има.
Превантивната изолация на най-непредпазливите (децата) е най-доброто решение според мен. И за да не се изкушават да излизат в хубавото време, ще трябва да ги товарят с повечко домашни.

Хората войни са преживявали, ние в мирно време правим проблем за 2 седмици самодисциплина с книжки, ТВ и интернет, за да избегнем примера на Италия.

# 530
  • Мнения: 24 467
Тъкмо ще се готвим по-интензивно върху взетия материал за НВО. На спокойствие.
Въобще отказах всякакви планове за ваканции. Може да се наложи да се отучват. Ако нещата ескалират така, както е тази седмица, може да последваме Норвегия и Дания. /Макар че принципно и очевидно сме далеч от тях.../

# 531
  • Мнения: 4 967
Австрия също от другата седмица.

# 532
  • Мнения: 2 022
Малта от днес затваря Schools and educational establishments, по думите на приятелка, преди малко

# 533
  • Мнения: 6 925
И още 9 случая в София. Току-що го съобщиха.

# 534
  • София
  • Мнения: 3 561
Това е повече от двойно увеличение за един ден... Сега ще си проличи има ли разум в т.нар. политически лидери.

# 535
  • Мнения: 6 587
Дано да има, дано!

# 536
  • Мнения: 8 228
Някъде може ли да се гледа запис на днешния урок по БЕЛ на Просвета?

# 537
  • Мнения: 710
Някъде може ли да се гледа запис на днешния урок по БЕЛ на Просвета?
https://www.facebook.com/PROSVETA.BG/videos/538034283783878/

# 538
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Ние с Ема сме от 2 часа в парка с кънките. Утре ще ходи на ски с баща си за 1 ден. Днес гледахме заедно Весела, направи един-два теста по ЧсР, сутринта 2 часа МАТ онлайн...повече от това.. Не мога да я затворя вкъщи.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 19:18 от gadamer

# 539
  • София
  • Мнения: 7 190
Оказа се, че дъщеря ми ни е сърдита тези дни отчасти поради следната причина: родителите на част от приятелеките ѝ са паники и никъде не си пускат децата, а другата част от девойките обикалят моловете. Аз от няколко дни я навивам да излезе, но без да ходи точно в молове, и тя реално няма с кого да се разходи в парка примерно.

Общи условия

Активация на акаунт