СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 26 962
  • 921
  •   2
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 688
Междудругото, ако нямаше замесени медии в цялата картина, нямаше и да разберем за този вирус, щеше да е просто грип.
Съгласна съм. Даже термин вече има за това в най-нАучните списания - infodemic.

и аз съм съгласна!

Хигиена, въздух, дисциплина!
За децата не е опасно! А тези, за които е опасно трябва да се изолират!
Паниката и истериите не помагат.

# 646
  • Мнения: 6 586
Малцина притежават хладен ум, наблюдавайки, какво се случва около мен.

# 647
  • Мнения: 6 925

За децата не е опасно! А тези, за които е опасно трябва да се изолират!

Кажи го на родителите на деца с хронични заболявания, сърдечни и респираторни проблеми, на раково болни. Както и на деца минали през анабиотично лечение в последния месец. Дори едни сливици да са ти махнали миналия месец си със срината имунна система. Как да ги изолираме, ако заразата си се разпространява предимно безсимптомно при децата? Да ги спрат от училище за вечни времена? Просто не разбирам как е възможно да гледаме само от собственото си положение.

# 648
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Нека поставим въпроса така - Световната здравна организация не обявява пандемия  за нещо, което е просто грип. Нека не забравяме, че за този вирус няма лечение, разчита се единствено на съпротивителните сили на конкретния организъм и неговото общо състояние. Последиците за всяка икономика са отрицателни в този момент, така че никой няма интерес да създава паника, ако заплахата за здравето на хората не е реална.

# 649
  • Sofia
  • Мнения: 688
Мария, ок!
Дай да изстерясаме всички, за да не гледаме само от своята камбанария...

Човек трябва да е социален и отговорен, но разумен и адекватен.

# 650
  • Мнения: 24 467

За децата не е опасно! А тези, за които е опасно трябва да се изолират!

Кажи го на родителите на деца с хронични заболявания, сърдечни и респираторни проблеми, на раково болни. Както и на деца минали през анабиотично лечение в последния месец. Дори едни сливици да са ти махнали миналия месец си със срината имунна система. Как да ги изолираме, ако заразата си се разпространява предимно безсимптомно при децата? Да ги спрат от училище за вечни времена? Просто не разбирам как е възможно да гледаме само от собственото си положение.

А няма и значение, че децата рядко боледуват.
Идеята е за опазване на децата от заразяване, защото стават заразоносители, а целта е да се опази животът и здравето на по-възрастните, които са податливи на заболяванията - последица от вируса.
...
А къде в темата видяхте истерия поради вируса, точно? Споделянето на информация и лични решения не е това. Неуправляемо изразяване на чувства поне аз не виждам. Предпазването на деца именно с цел да опазим нас и близките си, не е нито неадекватно, нито неразумно, напротив.

# 651
  • София
  • Мнения: 7 190
За щастие има политици, които да въдворяват ред в такива случаи.
И е много добре, че не се разчита на мъдрите мисли на такива като нас. 😁

# 652
  • Мнения: 21 455
Човек трябва да е социален и отговорен, но разумен и адекватен.
Именно. Разумното и адекватното в момента е да се вземат строги мерки, защото ако тръгнем по пътя на Италия, вече няма да има смисъл от тях, а щетите ще са далеч по-големи.

# 653
  • Sofia
  • Мнения: 688
и... Мария... дали ме познаваш достатъчно, че да ми ги редиш такива?!?  Емоционалността ти за пореден път е некоректна.

# 654
  • Мнения: 6 925
Не, не истерясваме. Просто спазваме едни предписания за около месец. Децата си учат вкъщи. Ние си работим като сме си ограничили максимално контактите и толкоз. След месец-два при добра дисциплина всичко ще е наред. Китайците за 3 (и то студени) месеца го пребориха. Имаме опита, трябва просто да го приложим.

# 655
  • Sofia
  • Мнения: 688
Бъдете здрави!

# 656
  • Мнения: 6 586
Момичета, всички сме изнервени, но и всички искаме едно- да запазим децата си, близките си и нас живи и здрави!
Дишайте дълбоко♥️

# 657
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Повечето от хората не могат да работят от вкъщи, повечето пътуват с ГТ, така че не става с предписание "стойте си вкъщи и си гледайте детето, докато кротко работите от лаптопа". Ако сега са само 2 деца с вируса, след месец ще са много повече. Всички, които са рискова група, деца с хронични заболявания, възрастни хора, нека си стоят вкъщи. А лекарите също ли да си стоят вкъщи и да си гледат децата?

Междудругото моята дъщеря отиде с баща си на ски на Витоша.

# 658
  • Мнения: 24 467
Извънредно положение!
Сега с интерес очакваме конкретните мерки.
Дано не са  такива, като на МОН - пожелателни и "по избор" или като на МЗ - неясни и противоречиви, че ще се обезсмисли днешната работа на НС и снощното заседание на МС.

# 659
  • Мнения: 710
Повечето от хората не могат да работят от вкъщи, повечето пътуват с ГТ, така че не става с предписание "стойте си вкъщи и си гледайте детето, докато кротко работите от лаптопа".
Но където може да е така, е разумно да се направи. Моят работодател вчера следобед пусна мейл до целия офис, че в следващите две седмици апелира да работим от вкъщи.
Ама пък "интересна" година ни се падна баш за седми клас...

Общи условия

Активация на акаунт