СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 26 967
  • 921
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 688
Judy, с мен ли се заяждаш ? Нямам намерение да се поддавам на провокации, но ще споделя отново:

Не харесвам видимия тон в словоизлиянията, заплахите и провокациите, остри и емоционални изказвания, които не отиват на показаната интелигентност, както и обвинения.

Ако имаш проблем с мен - кажи какъв е и ще го разрешим Simple Smile

# 676
  • София
  • Мнения: 3 457
За седмица са затворени училищата считано от понеделник!

# 677
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Judy, с мен ли се заяждаш ? Нямам намерение да се поддавам на провокации, но ще споделя отново:

Не харесвам видимия тон в словоизлиянията, заплахите и провокациите, остри и емоционални изказвания, които не отиват на показаната интелигентност, както и обвинения.

Ако имаш проблем с мен - кажи какъв е и ще го разрешим Simple Smile

Зададох конкретен въпрос във връзка с конкретно твое твърдение, тъй като ми е неясно откъде го черпиш, поради което считам, че е неоснователно.
Не виждам причина, дори ако въпросът е неудобен, да наричаш питането "заяждане", тъй както и несъгласието - "истерия" или "психоза".
Няма заплахи в темата. Не видях провокации в нея. Къде са обвиненията? Остро и емоционално изказване също не означава ни истерия, ни психоза.
Аз написах ясно какво ми е питането към теб. Ако искаш - уточнявай отговорите.

За седмица са затворени училищата считано от понеделник!
Може ли линкче?
В темата за вируса някой каза, че е за две седмици.
А аз чакам целия пакет мерки, за видя какви са и коя - за колко време, ако има упоменати срокове.

# 678
  • Мнения: 21 455
Една седмица обяви Фандъкова на пресконференцията. Каза, че ще качат информацията на страницата на Столична община.
 Току-що прочетох за Пловдив - за неограничено време.
Май ще се решава по места. Поне засега.

# 679
  • Мнения: 24 467
Е, значи това със седмицата си остава локално.
Чакаме централно да видим как ще е. Определено смятам, че не е удачно да се фиксира срок или да е поне 2 седмици, като в последствие би могъл да се удължи.

# 680
  • Мнения: 8 228
Ще видим като излезе официално кое за колко какво.
Класният на малкия ми каза, че ще ни изпратят подробни указания в Школо за организацията на дистанционното обучение. Следобед щели да го мъдрят по-подробно в училище. Предполагам, че ще им изпращат презентации и домашни чрез Moodle, пак там ще им дават тестове. Всички тези неща са ги правили многократно през последните три години, просто не е било всекидневно, но до голяма степен е проиграно.

# 681
  • София
  • Мнения: 2 446
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/zatvaryat-uchilishtata-na-teritor … -srok-ot-sedmitsa
Ето и тук. Мисля че след седмица ще решават отново как да продължат, да видим какво ще излезе от онлайн обучението.

# 682
  • София
  • Мнения: 3 457
Работя в медия и  следях изказването на Фандъкова в реално време.КАза че ще оформят писмено и публикуват всички мерки .Централно няма как да има.Централно е вземтото решение за извънредна ситуация  и  развързването на ръцете на  всички областни администрации да предприемат спрямо ситуацията на място  различни мерки.

# 683
  • Мнения: 24 467
Конкретните мерки съвсем спокойно могат да се приложат като общи, за цялата държава. И така би било по-добре - та ние сме колкото един по-голям световен град.

# 684
  • Мнения: 47 981
МОН няма готовност, няма какво да се хабим да коментираме

# 685
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Кметът на ВТ във фейсбук:

",..,..................…...
.......................
.   Докато е в сила извънредното положение, детските градини, яслите и училищата няма да работят.  
Сигурен съм, че Велико Търново ще покаже нужното единство и отговорност!"

Боже, какво ще правя със седмокласника?! В шок съм...Един месец вкъщи!!!! Това е гигантска крачка назад.....

Египет не го мисля вече, цялата сума е платена, лошото е че е на 14.04 полета (след края на изв.положение и .....)...Ще се опитваме да спасяваме някакви пари или при невъзможност - да местим дати за септември (поне да си дадем време), така или иначе губим..ако не ще пием 3 студени води....Това ми е най-малкия пб сега...

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 13:12 от AIR

# 686
  • Мнения: 24 467
МОН няма готовност, няма какво да се хабим да коментираме

Много тъжно, ако от МОН чак сега схващат същността на положението...

Иначе поздравявам Велико Търново. И Бургас.

Нищо няма да им стане на седмокласниците. И защо да е крачка назад? Лично аз по голямото дете съм установила, че вкъщи се готви много по-добре и свършва повече работа. С малкото е пак така.

# 687
  • софия
  • Мнения: 25 453
Е сега ги хванаха МОН по бели (без) гащи.
Аз се надявам най-накрая и нашето училище нещо да се размърда, но няма индикации.

# 688
  • Мнения: 6 586
Аз дълбоко се съмнявам,  че са им бели гащите на МОН.

# 689
  • Мнения: 47 981
На мен ми беше малко тъп отговора на школо за училищата дето не са платили за всички функции, ама дано размислят

Общи условия

Активация на акаунт