COVID-19 - Предпазване - маски, дезинфектанти и други

  • 171 973
  • 3 135
  •   1
Отговори
# 2 085
  • Мнения: 3 526
А как е в хотел? Безопасно ли е да спиш на техни калъфки за възглавници? Кърпи да се ползват може би не е добре, чудя се!

# 2 086
  • Мнения: 6 868
laurentin, заливам се от смях  Joy Joy Joy

А как трябваше да дезинфекцирам ММ, който беше няколко дни в инфекциозна? ( Не с корона, а с рота Simple Smile ) Как се е заразил при цялото това пазене?

Катерица и аз като теб. Няма как да се опазим от въздушно-капкова инфекция. Дали ще се заразим, си е до късмет , Ще се срещнеш  ли някъде с вирус, с какво количество, с какъв щам. Спазваме нормални мерки, маски на закрито, пръскане на ръцете със спирт, когато обикаляхме по кабинети и болници и пипахме брави. Мием добре пресните продукти. Мием си ръцете, като се приберем.  И толкова. Ама това са си нормални неща.  Нямаме намерение да се вщуряваме.
А чак пък книга да се дезинфекцира... Малко множко ми идва.

Прочетете какво казва д-р Борислав Генчев, член на общински щаб, още в началото на мерките:
Цитат
Най-страшното в истерията около коронавирусът не е самото заболяване, ограниченията или дори огромните финансови загуби. Страшното е, че се показваме като незрели, лесно внушаеми и от там лесно манипулирани общества, смята д-р Борислав Генчев. Хирургът е общински съветник в Горна Оряховица и член на Общинския кризисен щаб и открито заявява, че повечето мерки срещу коронавируса са ненужни, а някои дори вредни.

Все повече си мисля, че ставаме жертва на някакъв глобален социален експеримент. Някой тества как реагират различни обществени групи в ситуация, в която се имитира голяма заплаха. Как иначе да си обясня, че преди две години нямаше такава истерия за ебола, което е много по-опасно заболяване и беше на път да се разпространи глобално, нямаше чак такава истерия и предишни подобни вируси, които поразиха не по-малко хора. Защо точно сега? Нямам отговор на този въпрос, НО СЪМ КАТЕГОРИЧЕН, ЧЕ КОРОНАВИРУСЪТ НЕ СПАДА КЪМ ОСОБЕНО ОПАСНИТЕ ИНФЕКЦИИ. И ПАНИКАТА Е НАПЪЛНО БЕЗПОЧВЕНА, заявява д-р Генчев.
https://czpz.org/treatment/professionals/12259-2020-03-14-06-33-09

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 22:26 от Diorela

# 2 087
  • Мнения: 3 526
Е, Diorela аз затова напоследък пия мента, глог и валериан.

# 2 088
  • Мнения: 19 290
Въпросът на Лаурентин е съвсем резонен. Мен лично не ми се струва безопасно. Ако тръгнем по тази линия обаче, хранене по ресторанти, купуване на кафе, сладолед навън също отпадат.
Вече 6 месеца върлува тази гад и аз поне не съм попадала на читави изследвания до колко време вирусът може да заразява от повърхности.

# 2 089
  • Мнения: 3 134
Ето колко време издържа на повърхности
 https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sabota-i-nedelia/karantin … -e-oshte-tam.html
Информацията не е нова, но може да послужи за ориентир.

# 2 090
  • Мнения: X
Не е важно колко време издържа вируса на повърхности, а дали може да заразява и разболява по този начин. Сто пъти се каза, че заразата е най-силна там, където е концентриран - при тежко болни най-вече. Що ще дири тежко болен в печатница или книжарница? И дори и да е там, може ли да насити дадена книга с вируси, така че да разболее друг? Мислете малко, бе хора, спазвайте мерки, ама не полудявайте.

# 2 091
  • Мнения: 19 290
Lady, малко по-спокойно.
GG, това е много старо. Последното, което четох, е от един немски вирусолог Щрек. Той прави някакво малко изследване, че може да заразява, ако човек се изкиха/изкашля и друг пипне повърхността в някакъв кратък интервал след изкихването. Имаше обаче и критики, че трябва да се повтори проучването и да е по-мащабно, но повече не съм се интересувала какво са направили.

# 2 092
  • Мнения: X
Аз съм спокойна - чета си нови книги и ям плодове и зеленчуци.

# 2 093
  • Мнения: 6 868
В неделя по 120 минути ( БТВ), приятел на починалия лекар от БМП, също лекар, каза, че вече се знае, че вирусът издържа до 3 часа във въздуха.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 23:19 от Diorela

# 2 094
  • Мнения: 1 481
В неделя по 120 минути ( БТВ), приятел на починалия лекар от БМП, също лекар, каза, че вече се знае, че вирусът издържа до 3 часа във въздуха.
Не ми се вярва. Той се намира в аерозоли, а те се влияят от гравитацията. Затова се устремяват надолу, не стоят просто така на едно място.

Тоест, искам да кажа, че той може да живее във въздуха до три часа, в този смисъл лекарят може да е прав, но няма да стои на ниво, където да го вдишаме.

# 2 095
  • Мнения: 6 868
Не мога да гадая куде летят вирусните частици, и колко време. Надявам се учените да изследват и да ни информират.

Днес съобщиха от СЗО, че до сега се е смятало, че не могат да се разпространят на повече от 1,30 м, а сега се било доказало, че се разлитали на 2м, 2,50. Продължавали да изследват.
Ха дано научат по-бързо , макар, че аз не виждам как ще се опазим от въздушно-капкова инфекция. Ама дано да греша.

# 2 096
  • Мнения: 2 974
Не е нужно да се чакат безкрайните противоречиви изследвания. При нас зимата е достатъчно студено и дори децата знаят на колко разстояние около теб се разсейва видимия бял облак на издишвания въздух. Затова тези маркирани през 2м кръгчета за чакане на опашка пред магазините ми се струват смехотворни. Току-що някой е издишвал около това кръгче и опашката се шифтва за няколко секунди с 2м. и следващия започва да вдишва издишваните аерозоли на този, който секунди преди това е стоял на това място. За намаляване на риска маската в този случай е задължителна. Само физическата дистанция на хора в движение не е достатъчна.

# 2 097
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Нещо, което не помня дали сме коментирали, вирусът се съдържа във фекалиите. Т.е. пускане на водата на тоалетната изстрелва във въздуха големи количества. На всеки може да се наложи да ходи в обществена тоалетна. Това което д-р Майкъл Грегър препоръчва, е да се затваря капака. Въпросът е дали този пред теб го е направил.
Повечето неща в клипчето се знаят, има също и колко време издържа вирусът върху повърхности, според тези изследвания, не е много дълго. Важно е да си мием ръцете и да не си пипаме лицето. Изследванията показват обаче, че даже и лекарите си пипали неосъзнато лицето десетки пъти.
https://nutritionfacts.org/video/how-to-avoid-covid-19/

# 2 098
  • Мнения: 2 642
Някой да знае какви са условията за транзитно преминаване през България? До колко часа трябва да се напусне границата. Позволява ли се излизане от летището при транзитни полети с голяма часова разлика ?

# 2 099
  • Мнения: 2 485
Един съвет от моята зъболекарка, даден й от нейна лекарка - когато излизате от дома си, намажете вътрешната страна на ноздрите с ментолов (или друг) вазелин. Така се е пазела по време на ИП, когато ЛПС почти нямаше в аптеките. На вътрешната страна на останалите й няколко еднократни маски пък е залепвала ежедневна дамска превръзка... Е, сега вече се намират всякакви маски.

Общи условия

Активация на акаунт