COVID-19 - Предпазване - маски, дезинфектанти и други

  • 171 970
  • 3 135
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 13 243
pitam2, много интересна статия и добре обоснована.
В тази връзка днес четох един френски професор според когото, ако се срещаме само с 1 човек дневно риска от зараза се минимализира.

# 1 186
  • Мнения: 6 868
Гледах Карбоски, показа неговата кутия за бойна готовност. Между многото неща имаше спиртна лампа и гел за горене в кутии. Но тези прибори са полезни за притопляне на храна, за кафе. За готвене не стават.
Ако наистина останем без ток, какво можем да направим с подръчни материали? Така се сетих за популярните ракетни печки, които са много ефективни. Темата ми е любима от години, затова ще пусна тук клип как се прави такава ефективна печица от консерви. Принципът и устройството на печката са много прости, а ефективността е голяма и буквално с няколко съчки можете да сготвите.  Има различни дизайни, дори се произвеждат модели за бедните страни, но всички те са на един принцип.  Пълнят се с инертен материал - чакъл, пясък. Въздухът минава под съчките за горене, а отгоре съдът трябва да се сложи малко по-високо, пак за да влиза въздух.
https://www.treehugger.com/gadgets/build-mini-rocket-stove-upcycled-tin-cans.html

Изгледайте клипа за информация, за да знаете как да си направите и дано не се налага. Simple Smile





Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 19:00 от Diorela

# 1 187
  • Мнения: 2 974
Това много ми напомни на подготовката ми за края на 2012г. Още имам от генератори на ток, газови котлони и печки до апарат за пречистване на вода и подобни. Нищо не се случи тогава. Няма да се стигне дотам и този път. Просто трябва да следваме инструкциите за безопасност и ще се разминем с минимални поражения.

# 1 188
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
Това са новите ни маски 😁👑
Скрит текст:
Скрит текст:

# 1 189
  • Мнения: 1 117
Вероятно е коментирано, но моля за информация с каква вода разреждате спирта?
Аз с розова вода ,а понякога и с минерална.
нещо друго добавя ли се, за да се използва за дезинфекция на ръцете? Мисля да го налея в опаковка от спрей и да се пръскам.

# 1 190
  • София
  • Мнения: 39 746
Аз разредих с розова вода. Имах шише със спрей с розова вода. Привършваше вече. Допълних със спирт.

# 1 191
  • Мнения: X
Маска,ръкавици и в устата най-лютия ментов бонбон 🥵 Дори и да попадне вируса в гърлото Ви,ментовия бонбон разваля благоприятната за развиване среда и умира 🤗

# 1 192
  • София
  • Мнения: 11 688
Маска,ръкавици и в устата най-лютия ментов бонбон 🥵 Дори и да попадне вируса в гърлото Ви,ментовия бонбон разваля благоприятната за развиване среда и умира 🤗
Това, за бонбона, къде го прочете? Не че е лошо, но все пак да се знае от къде е.

# 1 193
  • Мнения: 5 459
Мен това за бонбона не ми се вярва....

# 1 194
  • Мнения: X
Вирусоложка ,фармацефт и брат ми които е лаборант .Отделно съм в медицинските среди,други препоръчват или сладолед или врял чай ... идеята е в устата да поддържаш температура различна от 36,7 (идеалната за всякакъв вид бацил) за да не му позволяваш да се “настани” и да се развива в теб ...

# 1 195
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
Освен различна температура....вероятно промяна в pH-то върши работа?! Т.е. да се смучат разни бонбони за гърло.

Скоро мернах реклама за пробиотик, съдържащ само 1 точно определен щам, който да бори патогените при пневмония. Дали има резон? Реално щамът го има в почти всички пробиотици, просто съдържанието му е различно.

# 1 196
  • Мнения: 5 979
Аз примерно се жабуря или правя гаргара със сода бикарбонат разтворена в топла вода. Бацилите патологически не понасят алкална среда.

# 1 197
  • Мнения: 28
Аз примерно се жабуря или правя гаргара със сода бикарбонат разтворена в топла вода. Бацилите патологически не понасят алкална среда.
Подкрепям. Аз с пчелно млечице правя гаргара, също помага.

# 1 198
  • Мнения: 4 726
Добро утро.Ще питам тук.Не съм хипохондрик,боледувам изключително рядко—на година максимум по веднъж.Спазвам карантината,вън само с маски и ръкавици до магазина Днес се събудих с кашлица,която е чак „долу”, като преглъщам ме боли.Кашлицата е от тази дразнещата,дето те кара да кашляяш дори да не искаш.Не съм имала никакви позиви за разболяване,няма и как да съм настинала вкъщи.Имам аугуметин и тонзилотрен.Притеснявам се за децата.Чудя се какво да правя

# 1 199
  • Мнения: 21 270
Мила,звъннете на личния лекар.

Аз задействах парочистачката, но дали ще действа по някакъв начин?

Общи условия

Активация на акаунт