Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 129
  • 758
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 5 131
И аз се отказах от вилни зони, няма вода, няма канализация, много хора, къщи, блокове.....
Не е вярнно това за водата. Почти навсякъде има вода. Канализацията е рядкост, но има прекарана до доста места. В Сотира например има чак горе до старческия дом. Къщите в близост до ул. Прилеп също имат.  Аз ужасно много държа на това и затова не гледам обяви, където няма канал. В тоя ред на мисли винаги съм се питала дали има някъде публични карти с канализационната мрежа на Варна? Или няма смисъл от тях, тъй като половината водопроводи по зоните вдин вид са частни...?

Диди, вилна зона е и добре и зле, точно поради причините изложени по-нагоре. Да по-добре от 60кв. гарсониерка, но не си права за улиците - по вилните зони са някакви баири, аз сега съм с 4x4 и не ми дреме, ама едно време с едно голфче ми се потеше задника по тях дали ще мина изобщо, освен това са и неасфалтирани и двупосочни. В града тези които цитираш са винаги еднопосочни. Рядко има варианти за двупосочна така.
Рядко, да, но има. А дупките и разбитите пътище хич не са рядкост. Аз карам едно малко Поло и не съм имала никакви проблеми из уличките по зоните. Катерила съм се даже по стръмните траверси в Сотира, както и по зеленясал път с коловози в Ментешето. А колата ми е въшка с 1.4 двигател, с предно окачване и не особено висока. По-миналата зима като беше натрупало сняг, също не съм имала никакви проблеми. Има и непроходими участъци, не споря, но има и достъчно прилични места с нормален достъп, където все още е спокойно. До кога - не знам...

# 271
  • Мнения: 18 495
Преди години на Боровец ни предлагаха вила с огромния плюс "частен водопровод" - някой отклонява вода от официалния и хората му плащат, явно е излизало по-евтино, отколкото да прокарват легално. Някой ден бих минала там да видя как се е развил казуса с водата.

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 19:07 от EmmaT

# 272
  • Варна
  • Мнения: 960
Диди, всеки сам си решава. Аз търся бягство от града и вилна зона ала Варна не решава за мен този въпрос. Бях се засилил към Добрева чешма ама не, мерси, ще бягам на далеч.

Тодоре, никога не излиза акт 16 навреме, проблема при теб е, че се е застъпило и със загубата на работа. Нямаш много свободен ход. Първо трябва да се разбереш някак човешки със строителя да влезеш да правиш апартаментите - той носи отговорност ако няма сградата акт 16. След това трябва да се разбереш с хазяите си, не вярвам да не проявят разбиране, те така или иначе в тая криза може да не намерят бързо наематели, така че ако не са с кредит няма да има проблем да разсрочиш. Това е, друго не можеш да направиш. Понеже ситуацията е и форсмажор не може да имаш и претенции към строителя. Относно ателието, не се сменя лесно статут защото трябва да има определени характеристики, например собствено паркомясто. Другия вариант е да търсиш да продадеш малкия апартамент примерно.

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 19:16 от Penkoman

# 273
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Е добре де,ще прави и обзавежда два апартамента,а няма пари да си плати наема.Е ще изхарчи някой лев от спестените,няма как.Друг е въпроса,че може да се договори за по-нисък наем по време на извънредното положение.

# 274
  • Мнения: 25 736
Аз му вярвам, че няма пари за наема. С малки деца, лесно се топи кеша. Ако е в туризма или подобен сектор ми е ясно какво го е сполетяло. Жена му взима 380лв, наясно сте за колко време се харчат такива пари...
Може за баните да има купени материали и да разчита на близки майстори...
Много прецакана ситуация.

Последно на ателие може ли да се регистрира по адрес?

# 275
  • Варна
  • Мнения: 960
Другари, имам да реша следната задача по математика:

Виница - 60кв - 40 000 пред акт 15 в централната част

Кайсиева - 70кв  - 35 000 пред акт 15 в хубава част с простор и очаквана реконструкция на района

Кой от двата и защо? Целта е отдаване под наем.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Тази задача не я ли решавахме вече?

# 277
  • Варна
  • Мнения: 960
Точно тая не. Може да сме го дъвкали ама не и с тия параметри.

# 278
  • Мнения: 25 736


Кой от двата и защо? Целта е отдаване под наем.
Нито единия. Там наемите са ниски, няма избиване.

# 279
  • Варна
  • Мнения: 960
Кой ти говори за избиване, аз съм тъп и мизантроп, много държа да си дам парите на едни строители. А, сега без майтап. Гледам възвращаемост на инвестицията. Може да е нисък наема ама мене мен интересува колко влагам, колко вадя и колко се въртят наемаетлите. Кел файда да дам 80 000 за наем 700лв като мога да дам 2 x 40 000 за наем  2 x 400лв. Има райони където наемателите са по-склонни да стоят повече време.

# 280
  • Мнения: 25 736
Ами, Пенко ти си много умен, какво искаш акъл тук от простите. Ти си знаеш.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 960
Ееее, веднага да се сърдиш. Недей така. Разсъждаваме само.

# 282
  • Мнения: 1 656
Виница

# 283
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Гарсониера за 400 лв наем? Трябва да е в атрактивен район.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Равностойни ми се струват двете предложения. Еднакъв наем можеш да вземеш и от двете места. А колко точно - зависи какво ще е обзавеждането. Дай скици да видим кое разпределение е по-удобно. Тия квадрати, така пльоснати, абсолютно нищо не означават. На кой етаж са? Също паркоместа има ли?

Гарсониера за 400 лв наем? Трябва да е в атрактивен район.
Гарсониери ново строителство няма. Спокойно може да вземе и повече от 400 лв, ако вътре го изпипа от - до. Различни хора търсят квартири във всякакви райони, по принцип предимно студенти се бутат по центъра. Но всеки гледа вътре да е хубавичко и това се цени. Това вдига наема. Не толкова местоположението. Моите наблюдения са, че два еднакви апартамента като площ, обзавеждане и всичко, но единия - в центъра, другия - в някой по-краен квартал, имат разлика 50 - 100 лв макс.

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 23:20 от Didi168

Общи условия

Активация на акаунт