Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 116
  • 758
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 954
И двата апартамента са двустайни, Кайсиева е последен етаж, Виница е среден етаж. Разпределенията са 30кв. хол, 12 кв. спалня за Кайсиева и по 18кв. са стаите във Виница. Виница е с две паркоместа външни, Кайсиева е без. Аз гледам в моето уравнение и в кой район кой наема защото е от значение дали ще са хора които ще стоят три години и ще пазят или някакви студентчета бък било и на 1000лв наем.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 14 533
В Кайсиева наемите са ниски. Последен етаж- бърза амортизация. Колко струва този а-нт?

# 287
  • Варна
  • Мнения: 954
Няколко поста нагоре съм дал цени и параметри.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Глас за Виница.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 5 098
При това положение - Виница определено. Две паркоместа е невероятно предимство, да не кажа почти без аналог особено за квартира. А последния етаж е огрмен минус, от където и да го погледнеш, дори и за наематели.
Иначе и в двата района едва ли ще ти дойдат наематели студенти. По-вероятно младо семейство. Виница е много хубав и спокоен квартал, хиляди пъти го предпочитам пред панелния парк. С кола се стига за 10 минути до центъра. Има и удобен автобус на 15 минути. И самият път е по-приятен. И плажът е по наблизо.

# 290
  • Варна
  • Мнения: 954
Само за последния етаж не съм съгласен. За мен е плюс защото ще ми е спокойно и никой няма да е над мен, да падат боклуци, да шумят, да им чувам пералнята, да ме наводняват и.т.н., високия етаж е и по-тихо и по-чисто. Не знам защо всички бягат от това, но ако има изложение да не пече слънцето следобяд от нея страна и да е добре изолирано ремонта на покрив който сам ще платя не ме плаши ако се наложи.

# 291
  • Варна
  • Мнения: 14 533
С качеството на новото строителство те чакат много ремонти на последния етаж.В този район не очаквай наплив на наематели. Неплатежоспособни или с отстъпка.

# 292
  • Варна
  • Мнения: 954
Ново, старо. Имали сме 40-на години апартамент в Чайка на последния етаж, доколкото знам само един ремонт е правен за това време, а не мога да кажа, че качеството е супер. Ремонтите ясно, но има ли нещо друго от което се плаши българина, че така упорито не иска последни етажи?

# 293
  • Мнения: 1
Viviana91, напълно съм съгласен с вас.  Като технически ръководител мога да кажа, че последните етажи, особено тези с открити части(тераси) отгоре крият сериозен риск, а именно безуспешни ремонти и течове. Penkoman, сериозно помислете, водата намира път откъде ли не. Водил съм ремонти на открити тераси и прилежащи покриви,тъй като таваните отдолу са били с течове, и е много голяма хамалогия. Живея в такъв апартамент на строителя Калин-Крис Билдинг- целия четвърти етаж ни тече от години и няма оправия.От известно време ходя по огледи за покупка също на имот в града в по-горните квартали, и макар уверенията на брокерите за супер качествено строителство на предпоследен етаж -бягам далеч...Имайте напредвид,че протече ли ви ще ви избягат наемателите-има го този случаи в моя блок.Успех!

# 294
  • Варна
  • Мнения: 5 098
Сигурна съм, че вашите ако са имали възможност, са щели да купят апартамента под вашия, а не точно този на последня етаж. Все някой отива да живее по първите и по последните етажи, няма да седят празни, я! И хората там си свикват и не им е проблем.
На последен етаж няма кой да те наводни, само дето ако протече покрива, пръв ти ще го отнесеш. Пералня можеш да чуеш и от съседите отдолу. И ако съпоставим два еднакви апартамента с единствената разлика, че втория е на последния етаж, то каквато и изолация да има, втория винаги ще има нужда от повече енергия, за да се стопли/охлади. Казвам ти като човек, сменил доста квартири - наемателите избягват последни етажи. Единствено шумът от улицата ще е по-малко. Но в тоя случай във Виница няма такъв типично градски шум, който да дразни. По принцип по високите етажи предлагат и гледка, но от Кайсиева най-много да се вижда педя езеро от някоя пролука. Само грозни панелки наоколо. Аз съм на 1ви етаж в Изгрев и до онзи ден имах гледка към морето. Един строеж ми развали кефа. Та това с гледките е въпрос на късмет.

Случвало ми се е вечер да обикалям 40 минути половината Кайсиева, докато намеря къде да спра. А с това застрояване на квартала, ще става все по-зле. Ако е възможно, не ставайте част проблема с паркирането в града, и си купете имот с паркомясто или гараж, моля! Grinning

# 295
  • Варна
  • Мнения: 954
Добро включване на всички. Взех сериозно забележките и ще докладвам каква съм свършил ако се получи нещо.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 5 098
Не се знае след време дали няма да ти се наложи на теб или на някой от семейтвото да отиде да живее във въпросния апартамент. От сега си представям как ще ревете, че няма къде да се паркира, че за открито паркомясто ви искат 70 лв наем или 150 за гараж, и че пишат фишове по 50 лв всяка вечер . 
Това, че сте решили да давате апартамента под наем, не пречи да гледате и да е читав все пак. Избирайте и обзавеждайте така, все едно за вас го правите.
Между другото във Виница живеят много руснаци и заможни хора. Има и пенсионери по къщите, които са много мили и трудолюбиви. Като цяло под спокоен квартал нямам предвид само, че е по-тихо, а  че самите хора, самата среда е по-възпитана и по-разбрана. Няма мангали, няма просяци и бездомници. Няма обърнати казани, наркомани и съмнителни типчета по нощите. Няма разбити коли и престъпност.

# 297
  • Мнения: 828
По една скица не можа ли да копираш. Така с тия обяснения е по-трудно. Две по 18 кв е много интересно разпределение?!?!?! Да не си объркал нещо? Още един глас имаш за Виница от мен. Пускаш се надолу и си в града. От там кеф ти Левски кеф ти Приморски. Дали с автомобил, дали с автобус, а защо не и с велосипед. Автомобила е досръпен за всеки и паркомястото ще бъде оценено от много наематели. Абе Виница е по-добрата локация категорично.
П. П. Къде е Петре? Много спокоен и приятен е тона Simple Smile

# 298
  • Мнения: 18 477
Виница, но явно те тегли към Кайсиева.
За мен двата апартамента са неравностойни - последен етаж без паркомясто отнема много точки.

# 299
  • Мнения: 3
Точно това е дилемата, дали да не подкарам парите за ремонта, което е доста рисковано защото ще съблече бюджета и ме поставя пред друг избор да се нанеса без баня или без кухня! А колкото да преговорите с хазайката те май са задължителни, но не вярвам да е изключително гъвкава! Но най-глупавото в случая е че никой не ми казва колко още ще продължи
това чакане, бях се договорил с майстора за банята да започне през Март, човека си има и други работи и поиска месец предизвестие, сега се оказва че не е и Април и аз не мога повече да го държа за мия ремонт, питам кога а строителя ми казва две седмици след като от общината започнат работа! Пак питам кога, той ми вика ами не знам!
Е добре де,ще прави и обзавежда два апартамента,а няма пари да си плати наема.Е ще изхарчи някой лев от спестените,няма как.Друг е въпроса,че може да се договори за по-нисък наем по време на извънредното положение.

Общи условия

Активация на акаунт