Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 159
  • 758
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Тази магистрала "север" е отпаднала.

Кой ти каза? Проектът си го има и до днес и се вижда в ПУП-а на общината, качен на сайта. Разглеждала съм го изключително подробно в частта Сотира, в сайта на район Приморски.
То и за бул. Левски се говореше, че никога няма да го направят, ама ей го - на!

# 331
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Не сме София. Сега ще се оправдават с вируса и бюджетния дефици. Не очаквам нови проекти. Присвояването на 120 млн.,за път до никъде( Максуда) не ми се коментира. Обещаха и нов Аспарухов мост и магистрала до Зл.пясъци.

# 332
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Кои обещаха и кога? Проектите си ги има от много години. Според мен е въпрос на години (десетилетия Grinning ) да бъдат изпълнени. Избори ще има колкото щеш. Grinning

# 333
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Бул. Левски нямаше одобрен технически проект, 5 м- ца след началото на проекта.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 15
Didi, може линк към този ПУП ?

# 335
  • Варна
  • Мнения: 5 145
http://agup.varna.bg/index.php/ustroistveni-planove/vlezli-v-sil … acia?limitstart=0
Е ,малко съм объркала кой е сайтът, говорех по спомен, но ето - пуповете в сила за различните райони. Мисля, че и в сайта на общината имаше ПУП за целия град, но файлът е твърде тежък за моя лаптоп и не мога да го заредя.

# 336
  • Мнения: 4
Здравейте,
някой знае ли откъде мога да видя определена сграда дали има Акт 14,15,16???
Благодаря.

# 337
  • Варна
  • Мнения: 995
Тук има информация за сгради, които са с Акт 16. http://agup.varna.bg/index.php/registers/uve-g-2
Акт 14 се получава, когато е готов грубия строеж, като цяло като видиш един строеж/сграда и е ясно има ли го или не.
Ако изглежда да е завършена, но не се забелязват живущи, може да е с Акт15 и да чака инспекциите за да получи удостоверение за въвеждане в експлоатация.

П.П. Сигурно трябва да се знае номера на парцела/идентификатора/ или разрешителното за строеж за да може да се направи справка.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 18:31 от MapTo_D

# 338
  • Мнения: 3
Много полезна информация, Благодаря! А има ли начин да се разбере колко време(ако и да е приблизително) до издаването на Акт16, или по друг начин заден същия въпрос колко време след акт15 можеш да очакваш Акт16?

# 339
  • Мнения: 25 737
И Господ не знае, колко време след акт 15 дадена сграда ще вземе акт 16.

# 340
  • Варна
  • Мнения: 995
Това със сроковете скоро го нищехме. Общо взето зависи от това, колко ще се размотават енергото, ВиК, пожарната и не знам кой още и дали ще имат забележки, които ще трябва да се отстраняват. Аз лично не знам за срок, който да е по-малък от 3 месеца, но пък ксто се дискутираше се спомена и за сграда със срок от, ако не лъжа над 10 месеца между двата акта.

# 341
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Абе, има сгради, които от години не могат да вземат Акт 16, хората си живеят вътре на промишлен ток, без да плащат данъци, а тока си го смятат с калкулатор... даже си имат и адресни регистрации там. Лично аз съм живяла в такъв блок, строен през началото на 90те и получихме акт 16 преди 5 - 6 години. Дано в съвременното стоителство наистина да става въпрос само за месеци.

# 342
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Това със сроковете скоро го нищехме. Общо взето зависи от това, колко ще се размотават енергото, ВиК, пожарната и не знам кой още и дали ще имат забележки, които ще трябва да се отстраняват. Аз лично не знам за срок, който да е по-малък от 3 месеца, но пък ксто се дискутираше се спомена и за сграда със срок от, ако не лъжа над 10 месеца между двата акта.

Ние го нищихме по казуса на същия човек.Разбирам притеснението му,но няма нужда да се пускат един и същи въпроси през 2 страници.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 965
Другари, някой има ли обяснение за поведението на пазара. Почти няма спад в цените. Има спорадични и колебливи индикации за желание на собственици да продават имотите си на вторичният пазар, но то е на цена обикновено над или равна на това за което са придобити. Излязоха малко парцели, малко апартаменти с акт 16, обикновено партери, първи етажи, малко вилички, тоест има малко повече избор. Къде е кризата в имотите и корекцията -20% надолу? Рано ли е за това или просто няма да последва?

# 344
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Лекомислено е да се очаква спад с 20 % надолу още на първия месец. Аз не очаквам спад по-рано от 6 месеца и то не повече от 10 %.

Общи условия

Активация на акаунт