Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 162
  • 758
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Аз имам противоположна теза. Продават се имоти, не битови стоки. Инвеститорът може да изчака и да ги пласира в подходящ момент. Цените се влияят от търсенето. В момента предлагането е свито. Не идва апокалипсис все пак. Преди 10г.(поредната криза), цените скочиха рязко. Очакваният огромен спад беше около10- 15%. Не визирам крайните квартали.

# 361
  • Мнения: 1 656
Като цяло не ме бърка какви букви имаш на клавиатурата, за мен е важно ,че мисълта ти е в правилната посока. И за вируса, и за имотите..  да вярно е, че никой в този момент не може да каже какво следва, но е грешно да подценяваме ситуацията.

# 362
  • Мнения: 25 737
Не е от ай пада, а от ползвателя му. И аз съм от време на време на терасата с ай пада, и си ми работят всички букви.
За цените.  Не са паднали, и като гледам скоро няма да паднат. Справка : парцели в близките вилни зони със всички комуникации, са си цифра. За гол парцел искат колкото за апартамент в града.

# 363
  • Мнения: 3 876
Парцелите и къщите ще си запазят цените, защото на никой не му се живее в клетка (пардон в апартамент) вече.. Колкото и да е на хубаво място, като дойде ред да изкараш повече от 2 дни затворен там и мечтаеш за парцел.
Е ще има и такива, които ще продават за да платят ипотеките за апартамента, отреден за рентиерство..
С безработицата, която във Варна няма да е малка, ще се освободят доста квартири. Много младежи няма да дойдат да учат и в университетите, защото кризата е ударила родителите, а и ще се появят много онлайн / дистанционни програми. Да не говорим, че университетите смятат да увеличават таксите с 20-25%
Не случайно се коментира криза, съпоставима с Голямата депресия, тази от 2008 ще е като мечта

# 364
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Още един ПетАр в темата...

По темата. Добре е когато се дават такива апокалиптични прогнози да се говори с факти,иначе всичко е просто предположения и звучи като " След две седмици ще сме в ада" ! "Голямата депресия" , "Кризата 2008" бла бла...никой още не знае какво ще се случи,докато не падне извънредното положение по целия свят и не се завърти колелото. Моето лично мнение е,че до края на годината ще се възстанови голям процент от световната икономика,но със сигурност ще има спад в БВП на страните...надявам се не толкова значим.

П.П: Mama TAZ ,това не е насочено лично към теб и не е в отговор на твоя пост Simple Smile

# 365
  • Мнения: 3 876
А мен брокерски брътвежи и мечти не ме вълнуват!
Сега имате достатъчно свободно време да пишете каквито си искате глупости в женските форуми Simple Smile

На село сме си идеално, слагаме разсада на доматите и чушките, като удължат още ИП и като взема и отпуската, ще се завърна в града с бурканите с лютеница Simple Smile

# 366
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Цените на парцелите и къщите няма да паднат.Особено на тези в града и близките вилни зони.

Вярно е,че един гол парцел се продава на цената на един апартамент.Хич не се учудвам.Обаче дава много по-добри възможности- имаш собствена земя в града или в близост,на която можеш да си построиш къща голяма колкото три апартамента или две къщи или дървена  къща, да имаш двор и градина....

За апартаментите под наем-жилище във Варна винаги може да се даде под наем.

Студентите-те не са най-желаните наематели.
Но пък сред тях има такива,които учат задочно и идват в града само докато имат изпити .Тоест наемат стая за няколко дни.

# 367
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Ако селяните произвеждаха масово продукция, щяха да се възползват от ситуацията. Масово дремят до рента и продукция липсва. Но има внос. Търсенето определя пазара. Във Варна се купуваха масово имоти в непретенциозни квартали. Има търсене.

# 368
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Ама ще взема накрая да стана един брокер наистина  Grinning

Сразява ме уникалната логика на това,че който пише във форум за имоти е брокер Smile

# 369
  • Варна
  • Мнения: 968
Момента е много труден защото има индикации и за дефлация и за инфлация и изобщо не ми побира главата. Отделно икономическият фактор, който пък е пряка функция от политически решения за ИП-та. Според статия в Le Monde, не е изключен сценарий stop-and-go, което значи нови цикли на ИП според статистиките, отделен въпрос е кой как ги прави тия статистики и кой и как и с каква цел взема решения за ИП.

# 370
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Penkoman, провери колко от сградите в строеж са продадени, на зелено. Световните икономическите параметри не са относими, към нашата свита икономика.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 12:07 от Viviana91

# 371
  • Варна
  • Мнения: 5 151

Бинго. Като пиша от iPad-a ползвам кирилик конвертер и не знам каде е тази буква. Добре че има наблюдателни хора тук. Обикновено някой ако ми скочи с коментар за граматика или пунктуация ми става ясно моментално че няма какво да допринесе кам дискусията.

Аз пък най обичам някой, който "вчера" се е регистрирал, да се пльокне в тема, в която участвам от години (още от тема първа) и да ми обяснява как с нищо не допринасям към дискусията...  Joy Доста потребители ти направиха забележка за правописа, явно никой тук не е полезен с нищо, само ти си капацитет.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 14:43 от Didi168

# 372
  • Варна
  • Мнения: 968
Виви, доста са продадени целите на зелено, дори Сезони които държат цена за квартала са продадени на над 50%, че и повече и щяха да са на 100% ако не бяха сградите им основно тристайни по 100кв. Пример Конструмакс прави абсолютни кутийки боксониери със стаи по 12кв за хол и спалня и кухня, това при допитване какво се търси и конкретни клиенти, и разпродават всичко на зелено. Само има една малка подробност. Това е моментното състояние. Много от тези продажби са предварителни с депозити и ще има някакъв процент сделки, които ще се развалят. Ще има и такива с кредити, които ще продадат. Който няма кредит и нужда няма да продава изобщо това е ясно.

# 373
  • Мнения: 18 498
Нормално е парцел в нормална зона около Варна да е дори по-скъп от един среден апартамент. Хубаво и евтино при парцелите няма.

# 374
  • Мнения: 712
Penkoman, провери колко от сградите в строеж са продадени, на зелено. Световните икономическите параметри не са относими, към нашата свита икономика.

Звучиш като другаря Станишев през 2008 г. . Тогава по същият начин управляващите разправяха , как кризата щяла да ни отмине , защото икономическите процеси у нас били други . Е , размина ни . Видяхме . Размина ни както черна Q7-мица , размина Субаруто на М. Цветков .

   Между другото , именно строежите продадени на зелено , ще натиснат цените на долу , когато догодина вземат акт 16 , и излязат на пазара . И те не са продадени , просто са капарирани . Между двете има балкан разлика . Тия мантри как строителите  щели да чакат 2-3-4 години и тогава да продавали , звучат много добре , ама ако имаш 1-2 апартамента за продаване . Ако обаче имаш 100-150-200 апартамента за продаване , дали ще можеш да си позволиш да чакаш 2-3-4 години ?

Общи условия

Активация на акаунт