Бързи здравословни въпроси и отговори – 25

  • 26 967
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Ако нямам вирусна инфекция ще навреди ли нещо пиенето на Изорекс? ЛЛ ми го изписа заради главоболие и температура около 37.

# 211
  • Мнения: 47
Снощи пак някой лекар коментираше витамините и каза, че е много важен вит.Д. По 4 капки дневно.
Аз пиех по 6, но ми свърши Вигантол-а и чакам пак да заредят. Нали уж март щеше да е?

Не знам за Вигантола, но ние вкъщи също взимаме витамин Д от известно време. Нормално е да ни липсва този витамин се га след зимата, а аз също знам,че е доста важно да се набавя в организма за имунитет. Та исках да споделя, че ние не взимаме капки,а спрейче.Много е удобно и едно впръскване е равно на една дневна доза...без да броите капки и т.н. Д-абовит мисля,че се казваше.

# 212
  • Мнения: 4 868
Аз приемах витамин д преди 2 седмици , но за пореден път след приема на капки в порядъка на няколко дни ме заболяха бъбреците и почнах да изхвърлям пясъци. А със сигурност знам, че ми е много необходим. Спряла съм го , но се чудя възможно ли е

# 213
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Да не вземаш твърде много? От прекаляването знам, че има реакция в бъбреците.

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Я кажете... с какво да мажа гърба на тийна срещу пъпки?
Водих го на кожен, изписа тоник. Правиха го два пъти в аптеката, не помогна.
Търсих цинкова паста, ама в аптеката нямаше. Сега мажа със салицилов спирт, обтривам със сулфатиацол...ефект няма.
Ако някой е минал по тоя път...

# 215
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Нямам представа /още/ за този проблем с пъпките, но спомена цинкова паста - крем Здраве е с цинк, ако нямаш нищо друго - пробвай.

# 216
  • Мнения: 10 257
Я кажете... с какво да мажа гърба на тийна срещу пъпки?
Водих го на кожен, изписа тоник. Правиха го два пъти в аптеката, не помогна.
Търсих цинкова паста, ама в аптеката нямаше. Сега мажа със салицилов спирт, обтривам със сулфатиацол...ефект няма.
Ако някой е минал по тоя път...

Това пробвали ли сте: https://www.iherb.com/pr/de-la-cruz-sulfur-ointment-acne-medicat … 6-oz-73-7-g/75362 Извинявам се че цитирам от Herb, но при нас се продава на всякъде. Не знам за пъпки на гръб дали ще върши работа, но за пъпки на лице при моя тийн върши идеална работа. Мажа вечерта и до сутринта загоряла. Нанася се само върху пъпката, стои 10 мин и го отмивате (избърсвам с мокър памук аз). Ако не е трудно за намиране в Бг, пробвайте. Не е и скъпо.

# 217
  • Мнения: 5 674
Я кажете... с какво да мажа гърба на тийна срещу пъпки?
Водих го на кожен, изписа тоник. Правиха го два пъти в аптеката, не помогна.
Търсих цинкова паста, ама в аптеката нямаше. Сега мажа със салицилов спирт, обтривам със сулфатиацол...ефект няма.
Ако някой е минал по тоя път...
Зависи колко е зле положението, ако е средна работа или по-слабо пъпчасал пробвайте ефаклар дуо, аз мажех с тампон с розова вода, понякога ракия и после с кремчето, на дъщеря ми преди бала,за да й се изчисти гърба, заради роклята. Разбира се няколко месеца подред. При нея, проблема беше, че от дуфастон й излизаха много лоши пъпки. Имаше ефект.

# 218
  • Мнения: 39 316
Пробвай с банеоцин. Струва 4-5 лева. Това е антибиотик+цинк. Има го под формата на маз и крем. ММ имаше период да му излизат пъпки след бръснене и това помагаше.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Благодаря ви! Kissing Heart

# 220
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Имате ли информация дали зъболекарите работят сега по време на извънредното положение. И до колко е уместно да се ходи по кабинети сега

# 221
  • Мнения: 3 439
Имате ли информация дали зъболекарите работят сега по време на извънредното положение. И до колко е уместно да се ходи по кабинети сега
Ако не е спешно, не е уместно. Мъжът ми точно си правеше зъби, когато му се обадиха да отменят часовете му в понеделник мисля след като беше обявено петъка извънредно положение. Казаха и на него - само по спешност да ги търси.

# 222
  • Мнения: 2 468
Имате ли информация дали зъболекарите работят сега по време на извънредното положение. И до колко е уместно да се ходи по кабинети сега

Някои работят, но само при спешни случаи. Миналата седмица на моя приятелка и се наложи да и извадят зъб, а на ММ му се счупи един, тъй че и в двата случая нашият стоматолог ги прие.
А доколко е уместно - зависи от случая. Ако има болка, възпаление или нещо такова - не е редно да се оставя така, зъбите понякога правят много лоши поразии.

# 223
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Имате ли информация дали зъболекарите работят сега по време на извънредното положение. И до колко е уместно да се ходи по кабинети сега
Ако не е спешно, не е уместно. Мъжът ми точно си правеше зъби, когато му се обадиха да отменят часовете му в понеделник мисля след като беше обявено петъка извънредно положение. Казаха и на него - само по спешност да ги търси.
Благодаря! Аз също лекувам сега зъб и съм лекарство което ми поставиха ден преди ИП , лекарството трябвало да стой до другата седмица. Имам и планиран час, но нещо не хвана страх и май ще го отменя за по нататък щом така са казали на мъжа ти

# 224
  • Мнения: 4 868
Да не вземаш твърде много? От прекаляването знам, че има реакция в бъбреците.

По една капка взимах, която съдържа 400 IU

Общи условия

Активация на акаунт