Кауфланд - тема 41

  • 46 555
  • 747
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 935
Няма как да Ви убедя в моята правота. Както искате го разбирайте. А пък дали е лош коментара или оплакването, ще го разберете само ако го изпитате на своя глава. Тези хора проявяваха своеволие, а не вършене на работа.
Ако Вие имахте обект и никой не можеше да го посети заради т.н. охрана и търпяхте загуби заради Кауфланд, дали щяхте така да го приемате? Защото тези хора чакаха за Кауфланд, а не за страничните търговски обекти.

# 181
  • Мнения: 54 315
Хората си вършат работата, ти ги наричаш бабаити, че и се оплакваш от тях?
Това добър коментар ли е?
И не е вярно, че чакат само за Кауфланд. И при нас имаше хора за плащане на сметки за телефон. Казаха им да се редят на опашката.

Да питам, какви дезинфектанти купувате, че днес само там беше празен рафта и не разбрах?
Ще ходя след 2 дни, да знам какво да търся.

# 182
  • Мнения: 935
Мне, не е добър, съжалявам!
Сега по доволна ли си и ситуацията по-малко абсурдна ли стана?

# 183
  • Мнения: 10 197
То пък понеже е много сложно да се раздели опашката - за К, за А1...и това да се контролира при наличие на няколко охранители. Естествено, че е нелепо 2-ма за А1 да чакат 50-60 да си напазаруват промоциите. Заради които отворих темата. Изглежда ще ги махнат и това е добре. И рекламите по ТВ трябва да махнат. Никакво "елате да купите за х стотинки". Първо си вижте все пак няма ли какво да ядете вкъщи и едва след това ходете на пазар. А дистанцията от минимум метър и отвън трябва да е закон! Трябва ли да станем като в Италия, за да е ясно. 🙄

# 184
  • Мнения: 2 366
Пак опираме до ологофренията на част от населението. Един охранител може да стои на входа на кауфланд не на входа на самата сграда. Когато няма тарикати и простаци всички ще седят извън сградата и ще влизат по толкова колкото излизат. Който е за магазините прилежащи на кауфланд влиза директно и отива кеф му ментел кеф му аптека. Понеже простащината основно вире по хората се прилага по-лесенвариант. Затвореното помещение е общо за кауфланд и прилежащите обекти т.е. хората могат да не се броят отделно. Та сърдете се не на магазините а на простащината на съселяните си. Аз смятам, че опашката трябва да е една защото помещението е едно общо.

# 185
  • Мнения: 54 315
Прав си.
Но тъй като хората не са достатъчно съзнателни, така са инструктирали охраната.

# 186
  • Мнения: 19 004
Според мен няма как да си спрат промоциите, защото хората за това ходят, стандартните им цени не са особено привлекателни
Освен това вероятно всяка промо стока се договаря седмици предварително...

# 187
  • Мнения: 10 197
Доколкото чух, преговарят за някакви усреднени и защитени цени на основни продукти. Не редовни, то кой ли пазарува на редовни, но не и някакви акции, които да юрват народа към магазините. Ще видим какво ще измислят.

# 188
  • Мнения: 19 004
Едва ли ще забранят акциите, просто веригите трябва да съумеят да организират опашките
Видях снимка пред Лидл на Раковска сутринта, 50 човека, че и повече един връз друг...

# 189
  • Мнения: 25 732
Освен промоциите, във веригите стоките са по пресни, защото се зарежда всеки ден. В кварталните бакалийки застояват определени стоки.

# 190
  • Мнения: 3 956
За нашия Филиал имаше снимка във Фейсбук, че се допускат 125 души в обекта. На мен ми се струват много при положение, че чета навсякъде, че пускат по 2-3 в магазина.

# 191
  • Мнения: 5 214
То пък понеже е много сложно да се раздели опашката - за К, за А1...и това да се контролира при наличие на няколко охранители.
Едва опашка за Кауфланд, една за A1, една за Ceiba, една за ядките, една за парфюмите, една за... и т.н. Няма как да стане.

# 192
  • Мнения: 10 197
Аз се тревожа, че ако тази задушевност пред магазините не престане, ще ни затворят веригите и това никак няма да ми е приятно. Даваха репортаж от Италия - ами чакат си на метър хората, ако ще опашката да стане 2 километра.

Относно опашките - не знам как са другите филиали, но при нас офисът на А1 е отделен от другите търговски зони.

# 193
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
За нашия Филиал имаше снимка във Фейсбук, че се допускат 125 души в обекта. На мен ми се струват много при положение, че чета навсякъде, че пускат по 2-3 в магазина.
Има големи разлики в търговските площи на отделните филиали. Може би минималният брой клиенти се определя от това. Първоначално пускат целия този брой, а след това пускат толкова, колкото излизат.
Най-важното е точно това, за което пише soul81 - спазването на дистанция. Ако чакащите на опашка се бутат един в друг, от пропускателния режим няма абсолютно никакъв смисъл.

# 194
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
Днес отидох следобед до Кауфланд, като се надявах да има малко хора. Горе-долу така беше. Опашката  15 човека, половината без колички. Вместо да си стоим на разстояние, половината се тикат в съседите, като червиви. Да се чуди човек накъде да се обърне, за да не му дишат отблизо. Но пазачът усещаше кои са заедно, кои са сами, но без количка и непрекъснато обясняваше, че изискването е всички да имат количка, защото така се спазва разстоянието между хората. Та , независимо от извънредната ситуация, още си седи някъде у нас навикът да тичаме за едно нещо до магазина, вместо да си правим предварително списък.

Общи условия

Активация на акаунт