Планиране на живота за месеци напред

  • 10 251
  • 210
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 266
Поне 8 месеца напред планирам и за почивка,хотел,и за ходене в Бг.Но няма как,живеем отвъд океана и просто се налага.А и другото,което е ,хората тук планират отрано нещата,та и ние свикнахме така,а и искам определени месеци да си ходя до Бг и ,ако не кажа, ще ме отсвирят,защото някой друг е планирал да отсъства тези седмици.

# 196
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Хубаво е да планираш, ама не винаги нещата стават по план. Мисля, тази година е пример за провалени планове в световен мащаб. Но и на микро ниво се случва, доста често при това. Рядко е било да планирам нещо и да стане по план, винаги нещо се обърква или променя.

# 197
  • Мнения: 3 481
По принцип имам визия как да се развиват нещата около мен за 10-на години напред и съответно работя в тази насока. Но както е казано "Пиши плановете си с молив, защото Бог ги поправя".

# 198
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
За тази година нищо не планирам, освен, че ми предстоят 2 операции и не се знае нищо.

# 199
  • Мнения: 54 041
Ние имаме резервация за август, но ще видим какво ще стане.

# 200
  • Мнения: X
По принцип имам визия как да се развиват нещата около мен за 10-на години напред и съответно работя в тази насока. Но както е казано "Пиши плановете си с молив, защото Бог ги поправя".
Леле, това е някакво напрежение постоянно да се придържаш към подобен план.
А и човек се развива, сменят му се приоритети, целите се постигат ту лесно, ту трудно.
Звучиш като шприц машина. За тези години грябва да направя 10 мил. бройки.

# 201
  • Мнения: 40 272
Може би се бъркат цел и план. Нормално е да имаш дългосрочни цели, но плановете за постигането им ще се по-краткосрочни, нещо като стратегия и тактика.

# 202
  • Мнения: X
Може би се бъркат цел и план. Нормално е да имаш дългосрочни цели, но плановете за постигането им ще се по-краткосрочни, нещо като стратегия и тактика.
Да, плановете са дългосрочни, но пътят за постигането им се мени и вариантите също.

# 203
  • Мнения: 40 272
Значи не са планове, а цели. Планът е описание на стъпките за постигането на целите.
Например целта е да станеш милионерка до 35 годишна възраст.
А планът е:
- да завърша специалност, гарантираща доходна работа
- да си намеря добре платена служба в чужбина
- да живея със стандарт по-нисък от доходите ми и да заделям останалото
- да изкарвам де що курсове за сертификати има и да се развивам в кариерата
- да следя за по-добра работа и да се местя, ако намеря такава
- да инвестирам в агресивен пакет акции
- да .....
- да се омъжа за милионер Wink

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 21:26 от Черна станция

# 204
  • Мнения: X
Пропуснала си точка "Да уморя милионера по бързата процедура и да си измисля желязно алиби".

# 205
  • Мнения: X
Значи не са планове, а цели. Планът е описание на стъпките за постигането на целите.
Например целта е да станеш милионерка до 35 годишна възраст.
А планът е:
- да завърша специалност, гарантираща доходна работа
- да си намеря добре платена служба в чужбина
- да живея със стандарт по-нисък от доходите ми и да заделям останалото
- да изкарвам де що курсове за сертификати има и да се развивам в кариерата
- да следя за по-добра работа и да се местя, ако намеря такава
- да инвестирам в агресивен пакет акции
- да .....
- да се омъжа за милионер Wink
Хаха, това ми хареса Simple Smile

За мен са планове, а целите за постигането на плануваното се променят спрямо обстоятелствата.

# 206
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
При мен пък е обратното. Измислям основна цел, аналетичен план, точка по точка го следвам. Лошото е че край основната ми цел се появяват още хиляди и взех да ги забравям( та си ги записвам, модерирам). Най-интересното е че, когато имам най-много работа, тогава ми идват най-брилянтните идеи ( като че ли мечтите ми са инструмент за предпазване на мозъка).
Най-добрата ми приятелка ме описа много точно, като си поставя цел я захапвам като питбул и не се отказвам докато не я постигна.

# 207
  • Мнения: X
И резултата е четвърт участие в неработеща фирма, представена за митническо бюро.

# 208
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Радвам се, че ме четеш. Резултат постигнат преди 25 години. Половината, ако трябва да сме по-точни, и все още работещо.
Но виж, наистина това е една от целите, които съм си поставила, да я изведа на ново ниво.

# 209
  • Мнения: 1 114
Краткосрочнинеща като пътувания не планирам много. Най-много няколко месеца за закупуване на билет. Дългосрочните ги планувам, но със съзнанието, че трябва да са гъвкави.

Общи условия

Активация на акаунт