Операция на миома - 7

  • 74 836
  • 796
  •   3
Отговори
# 345
  • Мнения: 16
Здравейте момичета ! Да споделя какво стана на прегледа днес , 2 години не бях се следила ! Забременях мн лесно и тогава разбрах , че имам миома 55/50 , преди 2 г беше 43/39 и днес вече  е 38/33 , идея си нямам от какво се смаляват , но съм много доволна , има ли и други при които са се смалили и изчезнали ?
Савова при теб как са нещата ? Смаляват ли се ?
Хубава вечер ви желая !

# 346
  • Мнения: 71
Здравейте момичета, преди 6-7 месеца ми откриха миома на външната стена. Нямах никакви оплаквания, освен че глезена ми ме болеше(слабо) и докито обясни, че миомата притиска кръвоносните съдове и пречи на притока на кръв надолу. Този месец цикъла ми изобщо не спря да тече, след 1 седмица трябва да ми дойде пак, а не е спирало да ми цапа гащите. Доколкото разбрах е нормално и се случва, но дали ще продължи и др месец или може да утихне. Не искам да ходя на доктор в това коронено време, пък и няма как да се оперирам на този етап, но това постоянно зацапване на моменти ме ужасява.
Миналия месец си правих цитонамазка и всичко беше точно.

# 347
  • Мнения: 46 510
За съжаление, когато има миома лекарите много често пренебрегват симптомите и не търсят друга причина. Проверете нивата на половите и щитовидните хормони.
На колко години сте?
Колко е голяма миомата?

# 348
  • Мнения: 40 883
Опитай спирала Мирена. Действа много добре и на миомите като страничен ефект, а и пази от бременност.

# 349
  • Мнения: 71
За съжаление, когато има миома лекарите много често пренебрегват симптомите и не търсят друга причина. Проверете нивата на половите и щитовидните хормони.
На колко години сте?
Колко е голяма миомата?
Благодаря за препоръките.
На 29 с две деца, имам и Хашимото + ИР
Хормоните са ми добре, само Естрогена ми е малко нагоре и в момента съм в период на рязко отслабване заради ИР, спортувам активно.
Едно от предположенията ми беше, че може да се влияе от тренировките и затова да се получава това постоянно зацапване.

# 350
  • Мнения: 46 510
Естрогенът и прогестеронът са свързани. Когато естрогенът е висок, прогестеронът е нисък (и обратното). А ниският прогестерон е една от най-честите причини за извънменструално кървене. Лекарят ви ще ви насочи на коя дата от цикъла трябва да пуснете кръвни, за да се види стойността му.

# 351
  • Мнения: 71
Благодаря за отговорите!
Успях да се свържа с гинеколожката ми и това, което ми обясни,  е че се случва, особено в това състояние, защото мускулите ми се свиват и стягат постоянно заради тренировките, което тормози миомата, която е на такава позиция, че се влияе. Стига да не е обилно и кърваво, няма проблеми и ще отшуми до няколко месеца.
Естроген и прогестерон няма смисъл да изследвам, поне докато не спра да свалям килограми и не задържа едно тегло.

# 352
  • Мнения: 46 510
За съжаление не отшумяват такива проблеми, а се задълбочават и са си точно хормонални. Аз бих потърсила второ мнение на лекар, който ще ми обърне внимание.

# 353
  • Мнения: 71
 Искрено се надявам гинеколожката да е права и като свърши този цикъл с екстремното отслабване всичко да си дойде на мястото.
 Иначе ето една интересна статия отдолу (може да си я преведете с гугъл транслейт)
https://fibroidsconnect.com/lifestyle/exercise-fibroids-and-heav … ng-how-to-manage/

# 354
  • Мнения: 31 664
Имам терзания.
Октомври се оперирах от миома.
Преди операцията цикълът ми беше обилен, с много черни съсиреци и последните месеци траеше 9-10 дни.
Като последните 3-4 се водеше зацапване, но все пак...
След операцията цикълът два път ми беше 6 дни. Последния ден леко зацапване и приключва. Но от третия път пак се увеличи и сега всъщност от 5 ден до 8, че и 9 пак имам зацапване.
Това повод за притеснение ли е? Може ли пак да ми  се е появила миома?

# 355
  • Мнения: 46 510
Елора, и друг път съм писала, много често при наличие на миома лекарите не търсят друга причина, а се оказва, че е съвсем различна. Направи пълни изследвания на полови и щитовидни хормони.
За толкова кратък период, не е нова миома.

# 356
  • Мнения: 31 664
Благодаря, май така ще направя.

# 357
  • Мнения: 7 898
До тук няма открита ясна причина защо се появяват миомите.

# 358
  • Мнения: 31 664
До тук няма открита ясна причина защо се появяват миомите.

Срещала съм статии, че е свързано с висок естроген.

# 359
  • Мнения: 46 510
До тук няма открита ясна причина защо се появяват миомите.
Имам предвид причината за нарушенията в цикъла. Отдават го на миомата, но се оказва нещо друго и при лечението на другия проблем всичко се нормализира, без да се пипа миомата.

Общи условия

Активация на акаунт