Операция на миома - 7

  • 74 763
  • 796
  •   1
Отговори
# 375
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Това се прави амбулаторно и не само миомата ами и ендометриума изгаря май... Да не говоря и аз глупости 🤦‍♀️Дано някой се включи да каже повече за тази процедура

# 376
  • Мнения: 6
Здравейте, оперирах се в края на 2019г, лапароскопска за премахването на две миоми. В момента съм бременна и се замислям за раждането - екипът, който извърши операцията, още тогава ми каза, 4е ще се наложи секцио. Но в момента се следя на друго място и лекарят е категори4но за естествено раждане.

Има ли раждали без оперативна намеса след лапароскопия, как премина... записала съм се на още две места за консултация, но ще ми е много полезно, ако някоя от вас е минала по този път.

# 377
  • Мнения: 970
Момичета, помагайте🙏
Да кажа, че по принцип съм със запек. Много трудно ходех до тоалетна, по 6-8-10 дни не съм ходила.
Оперирана съм на 08.02, тотална хистеректомия без яйчниците. От както съм оперирана, хапвам ли през деня(естествено нещо леко) - супа, салати, кис. мляко, плодове, сухар, корема ми се надува и трябва да отида до тоалетна, имам зверски спазми-все едно ми махат дренажа хиляди пъти.
Пия всеки ден дуфалак и през ден ходя, но в деня когато не ходя е кошмар. Някой има ли идея как да изляза от този кошмар?

# 378
  • Бургас
  • Мнения: 6 303
Имам спомен преди години едно момиче се оплакваше тук във форума след аблация, имаше големи проблеми.Не мога да се сетя име, но ако се поразровиш може и да излезе нещо, и без това търсачката изкарва само стари теми.

# 379
  • София
  • Мнения: 1 056
Привет, ноември месец претърпях доста тежка коремна операция в следствие на перфорация на матка и черва по време на абразио. Махнаха ми и една миома по време на операцията, но имах зверски проблеми с ходене до тоалетната, само със свещички. Като се прибрах вкъщи и ако не ходих до тоалетна 1 ден, на следващия ден корема ми беше ужасно подут, с болки, колики и повръщах (не знам от болката или от това, че не ходих до тоалетна). Ходих пак при хирурга, който ме оперира и не се видя някакво усложнение, но започвах на пия дулкософт всеки ден и пробиотици. След 2 седмици се регулираха нещата и вече не пия, само при нужда. Моя съвет е посетете лекаря, който ви е оперирал или хирург, защото не е шега работа. Това с неходенето до тоалетна след коремна операция може да е страшно. Посетете лекуващия лекар и ако не приемате пробиотици, задължително Simple Smile разбира се след консултация с доктора.
Успех и бъдете здрави!

# 380
  • Мнения: 970
Благодаря Ви момичета! ❤️

# 381
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Момичета, помагайте🙏
Да кажа, че по принцип съм със запек. Много трудно ходех до тоалетна, по 6-8-10 дни не съм ходила.
Оперирана съм на 08.02, тотална хистеректомия без яйчниците. От както съм оперирана, хапвам ли през деня(естествено нещо леко) - супа, салати, кис. мляко, плодове, сухар, корема ми се надува и трябва да отида до тоалетна, имам зверски спазми-все едно ми махат дренажа хиляди пъти.
Пия всеки ден дуфалак и през ден ходя, но в деня когато не ходя е кошмар. Някой има ли идея как да изляза от този кошмар?
Дайте време на червата да се наместят и вземете пробиотик.

# 382
  • Мнения: 970
Здравейте, взех да дигам температура над 38 градуса, звъннах на доктора, изписа ми антибиотик. Взех си пробиотик и Еспумизан. От вчера ги нямам, или са мноооо по рядко тези спазми и болки. Само усещам тежест и ми е подут корема. Иначе продължавам и Дуфалака. 🤗🤗🤗

# 383
  • Мнения: 1 909
Моля, препоръчайте към кой да се обърнем за лапароскопска операция на миома на външна стена.Жената е нераждала на 32 години.

# 384
  • Мнения: 181
Привет!
На 26.10.2020 ми махнаха миома 10х8см със запазване на матката. То вярно, че е по лесно цялата матка да се маха, но не е хуманно. Матката дори да не я ползвате по предназначение повече има значение за органитев малкия таз. Премахването на матката е тежка телесна повреда според др.Нецов.

Здравейте, предстои ми консултация с д-р Нецов ,Вие сте опериран при него-мога ли да Ви задам няколко въпроса?

# 385
  • Мнения: 1 346
Моля, препоръчайте към кой да се обърнем за лапароскопска операция на миома на външна стена.Жената е нераждала на 32 години.
Аз не намерих такъв, дори в Истанбул ходих на консултация, професорът каза: само с отворена, за да има добър достъп. Съжелявам, че толкова дълго се страхувах, мина и замина, белегът е малък. Болката е първите 2 дни. Успех! Не винаги се налага премахване на миома на външна стена, ако е 1, малка, не расте и т.н. Можете да ми пишете на лични, ако имате нужда от информация!

# 386
  • Мнения: 284
Моля, препоръчайте към кой да се обърнем за лапароскопска операция на миома на външна стена.Жената е нераждала на 32 години.
Проф.Томов или проф.Горчев в Плевен.Отидете и се консултирайте!

# 387
  • София
  • Мнения: 2 051
Попов от Вита също го хвалят.
Миома от външната страна всъщност не е ли най-лесно да се оперира лапароскопски.
Моите бяха вътре в стената и все пак успяха лапароскопски, Стаменов ме оперира, но пък при него е доста сложно да се уредиш, трябва да си му пациент за инвитро.

# 388
  • Мнения: 1 346
Да не подведа някого. На външна, но ЗАДНА стена, исках да поясня, че не намерих лекар, който да се съгласи с лапаро.

# 389
  • Мнения: 181
моля за мнения за лапароскопия на матка при д-р Нецов

Общи условия

Активация на акаунт