Операция на миома - 7

  • 74 840
  • 796
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
OK, благодаря още веднъж.

# 121
  • Мнения: 7 898
Намери възможност да говориш с хирурга и го питай какво мисли, дали можеш да започнеш с инвитро.

# 122
  • Мнения: X
Именно с него говорих вчера. Според него мога. Но след два месеца, за да се възстановя напълно. Докторът, който ме оперира е същият, който ми прави ин витрото.

# 123
  • Мнения: 7 898
Тогава няма от какво да се притесняваш. Довери му се и следвай съветите.

# 124
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Момичета, нещо за аденомиоза? Има ли дами тук с тази диагноза? Абсолютно нелечимо ли е?

# 125
  • Мнения: 7 898
Доктора ти какво казва?

# 126
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Каза само ще наблюдаваме.. Ако създава проблеми ще мислим и действаме.

# 127
  • Мнения: 5 380
Kupu, махах 6см-7см интрамурална миома 2018г.
Операцията беше лапароскопска с Да Винчи в МБАЛ Доверие, София. Оперира ме др. Янко Делчев - невероятен специалист и човек. Възстанових се за седмица.
Към днешна дата имам син на 2 месеца. Simple Smile

Някъде назад в темата видях, че се коментира цената на операцията в Доверие. Не знам защо момичетата са посочили суми от 8000лв - 6000лв. На мен през Здравната Каса ми излезна 2400лв. общо за процедурата + престоя.
Но пак казвам, че при мен беше преди 2 години.

ПС: Имай предвид, че най-добре за операцията ще те консултира именно гинеколог, който основно се занимава с хирургия.
Когато аз се консулрурах с обикновенно АГ или с такова от рвпродуктивна клиника, всички казваха, че за 6см миома трябва отворена операция. Когато се консултирах с Делчев от "Доверие" и с Томов от "Света Марина" в Плевен, и двамата бяха на мнение, че съм за лапароскопия.

# 128
  • sofia
  • Мнения: 1 474
От края на миналата година операция с Да Винчи на миома е около 6 500 лв., може и повече, защото касата не поема вече нищо. Поемат се операциите с този апарат само при онкологични диагнози.

# 129
  • Мнения: 5 380
Googlish, сега разбирам.
Явно аз съм хванала моментът когато все още се поемаше.
Лапароскопията пак е вариант. Пак е безкръвна просто не е роботизирсна с Да Винчи.

# 130
  • Мнения: 448
На мен в Доверие ми казаха 5500 лв за операция с робота. Лошото е,че и фондовете не поемат. Когато попитах не може ли обикновена лапароскопска, отговорът беше - ами тук ги правим с робота. Другият вариант-отворена.

# 131
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Те са вложили средства, добили са умения за да работят с този апарат, което е доста сложно от гледна точка на оператора. И в София мисля, че Да Винчи има само на две места. А лапароскопска операция могат почти във всяко гинекологично отделение на голяма и утвърдена болница да направят, не е задължително да е в Доверие. Порочен кръг - те са вложили средства, труд и умения за да правят нещо по- добро за пациента, но вече малко хора могат да си го позволят, откакто касата промени плащането. Очевидно са намалили и цената, защото преди половин година беше около 6 300- 6 500 лв. в Доверие.

# 132
  • Мнения: 7 898
Направи я лапароскопски.

# 133
  • Мнения: 448
Да, имам насрочен преглед при друг специалист. Доволна съм от д-р Делчев, но мисля,че в моя случай и нормална лапароскопска ще свърши работа.

# 134
  • Мнения: 7 898
Разликата между робота и обикновената лапароскопия не е чак толкова голяма. Просто с робота има по- голяма видимост и прецизност и евентуално по- малко кървене, но това не значи че същата операция не може да се извърши с обикновена лапароскопия.

Общи условия

Активация на акаунт