Операция на миома - 7

  • 74 831
  • 796
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 31 664
Благодаря ви.

# 196
  • Мнения: 31 664
Момичета, да ви питам.
Като ви оперирираха, правеха ли ви преди това някакви хормонални изследвания?
Изписваха ли ви някакви хормони?

# 197
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Хормонални не, туморни маркери правя и вече в болницата пълни кръвни изследвания и прегледи при специалисти.

# 198
  • Мнения: 15
Здравей, Силвена! Може би се включвам късно, дано вече си решила и забравила проблема с миомата. Аз съм на 44 г. Миомата ми за 6 месеца стана от 4.5 см на 11 см. Лекарят който я следи настоява за незабавно отстраняване на матката. Тогава без да отлагам по препоръка на приятелка се прегледах при д-р Валери Нецов. За моя изненада той предложи да отстрани лапароскопски само миомата и да запази матката. Предстои ми операция идния месец. Моят съвет е запази си матката, ако здравословното ти състояние го позволява. Успех!

И моята миома след 3 изпити бутилки на Билкова аптека за 6 мес. стана от 4.5 см на 11 см.

Здравей, Нана
Как мина операцията ти при д-р Нецов ? На мен ми  каза, че няма значение на кой ден от цикъла ще се прави, а чета в стари теми от 2012, че трябвало до  10 ден от началото на цикъла, а при мен се пада преди цикъл и съм много объркана.

# 199
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Ileana, напиши й лично съобщение. Може да не те прочете в темата.

# 200
  • Мнения: 17
Здравейте момичета! Искам да ви попитам ако сред вас има дама, на която са махнали матката, но са оставили яйчниците. След колко време настъпва менопауза та?

# 201
  • на морето
  • Мнения: 1 382
Здравейте, момичета. Утре ме изписват от болницата след коремна операция на миома и матка. Операцията мина добре,заздравява , имам много леки болки. Но имам една остра болка долу на свивката на десния крак от вътрешната страна,самата жила. Не мога да се засмея или изкашлям или да стана от леглото . Толкова силна и остра е, все едно ме режат с нож. Понякога даже като лежа по гръб, без да мърдам си ме боли и пари. Разбира се, че казах на доктора, огледа, поопипа и каза, че няма нищо видимо, че явно жилата там получава някакви спазми, може би от лежането на операционната маса и че ще отшуми. Но аз съм 8 дена в болницата и не отшумява. Взех да се притеснявам. Някой случвало ли му се е нещо такова?

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 22:21 от dodi

# 202
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте момичета! Искам да ви попитам ако сред вас има дама, на която са махнали матката, но са оставили яйчниците. След колко време настъпва менопауза та?
През октомври ще станат 6 години от операцията ми. Не съм забелязала признаци на менопауза до този момент, на 45 години съм

# 203
  • Варна
  • Мнения: 78
Операцията ми беше преди 3 години със запазени яйчници,  на 46 год.съм в момента- никакви признаци на менопауза нямам.

# 204
  • Мнения: 17
ей момичета много ви благодаря за отговорите! Пожелавам Ви да сте поне още по 5 години без признаци Simple Smile
Благодаря ви от сърце за отговорите!
Вие ме обнадеждавате и някак по-леко ми се струва да мисля за операцията Simple Smile

# 205
  • Мнения: 7 898
Вече няколко пъти го пиша, но ще го напиша пак. Имам няколко миоми, като едната е 6-7см, другите са по 3-4 см и до сега нито един лекар не ми е казвал да си махам матката! Единствено един гинеколог в България ми каза, да се оперирам ако искам деца! Ами детето си го родих и с миомите, а бремеността ми беше повече от лека!
Ако нямаш проблеми, не бързай с хистеректомията!

# 206
  • Мнения: 17
На 45години съм. Имам няколко миоми. Едната от които 9,4см. Другите са по-малки. Нямам особени проблеми до този момент, освен обилен цикъл и менструални болки.
Имам две големи деца.
Всички лекари ми казват, че трябва да си махна матката.
Утре съм на консултация при др.Нецов. Не очаквам друго да ми каже.
ще пиша утре като ме прегледа.
Благодаря на всички ви прекрасни дами, които пишете!
Бъдете здрави!

# 207
  • Мнения: 574
здравейте момичета  , преди 34 дни ми правиха лапароскопска операция  , през пъпчето и вчера забелязах, че точно над него , на ръба му има едно уплътнение и го усещам като по- твърдо мястото и ми тежи /и сега мисълта ми е все там:)) /  ..като легна влиза навътре и като се изправя го усещам по- стегнато .Някоя жена от тук оперираните дали е имала такъв проблем

# 208
  • Мнения: 17
Здравейте дами!
 Др.Нецов ми каза, че няма нужда да си махам матката, а само миомата. В края на месеца съм на операция в Софиямед.
Ще се опита да е лапароскопска, но можело и да е отворена. Впечатлена съм от др Нецов!
Ако някоя от Вас се е оперирала при него може да сподели впечатление за екипа и болницата, както и какво трябва да си нося за престоя.
Благодаря Ви предварително!

# 209
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета по съдба! На 46 години съм, имам 1 дете и не смятам да раждам.  След престой в болница миналата есен и извършено абразио е установен и изчистен полип , както и е доказана миома с доброкачествен произход. Предстои  ми операция на миома в края на  месец октомври тази година и евентуално отстраняване  на матка. Основният възел е субсерозен, около 5 см и ми причинява много тежък и дълъг  цикъл,  до степен да не мога да изляза от вкъщи по 2-3 дни. Ниски стойности на желязо и нисък хемоглобин при последното изследване.   Все още нямам анемия,  но натам вървя.
Пуснат хормон пролактин, който е в нормални стойности, с цел да се потвърди, че проблемът  с тежкия цикъл идва от миомата, а не е с друг произход.
По време на цикъл нямам сили и постоянно ми се лежи. При прегледа се установи, че в матката има още малки миомни възли.  Всъщност лекарят ми каза, че решението дали да се отстрани и матката е изцяло мое. Аз си поемам риска проблемите да продължат, оставяйки матката, в която също има миомни възелчета. Търсих и други мнения, лекарите поддържат тезата, че след като няма да раждам да махам и матката. Съпътстващи заболявания -хипофункция на щитовидната жлеза без терапия. Всъщност моята дилема е дали да се махне и матката или не. Страхувам се от някакъв хормонален срив, да не изпадна в критическа преждевременно или пък да не ми се появят някакви други болежки и оплаквания. Всички казват, че щом яйчниците са оставени, няма да имам проблеми, но съм притеснена. Операцията ще бъде лапароскопска в АГ Варна при доктор Валентин Германов. Моля, споделете някакви впечатления, съвети  и мнения, имам нужда от помощ и то скоро. Благодаря Ви!

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 21:15 от Margarita Ivanova 2004

Общи условия

Активация на акаунт