Операция на миома - 7

  • 74 806
  • 796
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 942
Здравейте. Някой оперирал ли е лапароскопски миома, като операцията да не е непосредствено след края на цикъла? Знам, че се планува така т. к. тогава матката е най-малко кръвоснабдена. Да, но на мен цикъла ми е нередовен и ми дойде 10 дни по-рано. Доктора не иска да отлага операцията заради това, така че се пада да ме оперира малко преди да ми дойде. Да съм пиела Примулот и да отивам... То с тоя нередовен цикъл само хормони ми липсват, кашата да е пълна.
Аз трябваше да съм 2ри ден от цикъл, лекарят каза че няма значение. Не можех да избирам дата. В крайна сметка от стрес не ми дойде . Аз се оперирах в Белгия, тук не се съобразяват с цикъла . Една приятелка тук също са я оперирали в цикъл. Сега си давам сметка,че неудобството е по-скоро за нас, отколкото за лекаря.

# 436
  • Мнения: 1 167
Да обновя информацията за болница "Вита" - лапароскопска миомектомия е 1600лв. Бях на преглед при Попов (умишлено без "д-р" отпред). Изключително грубо отношение получих, как матката ми била една пихтия, как нямало да мога да износя бъдещо (първо) дете, колко трудна била операцията да ми зашие здраво матката, иначе можело да се получи руптура при евентуална бременност, как моята операция се водела органоспасяваща, как ще ме започнел лапароскопски, а ще минел задължително към отворена, но нямало да ми струва нищо допълнително. И накрая след като ме разрева и му зададох въпроса "Как мога да си запазя час за операция?", отговорът беше "Първо аз трябва да реша дали искам  да Ви оперирам". Simple Smile Момичета, не си го слагайте в списъка като първи вариант за лекар, защото се води "светило", задължително вървете за второ и трето мнение. Миомата ми е 6см, а се почувствах сякаш ме готви за най-лошото - махане на матка.

# 437
  • гр. София
  • Мнения: 563
Да обновя информацията за болница "Вита" - лапароскопска миомектомия е 1600лв. Бях на преглед при Попов (умишлено без "д-р" отпред). Изключително грубо отношение получих, как матката ми била една пихтия, как нямало да мога да износя бъдещо (първо) дете, колко трудна била операцията да ми зашие здраво матката, иначе можело да се получи руптура при евентуална бременност, как моята операция се водела органоспасяваща, как ще ме започнел лапароскопски, а ще минел задължително към отворена, но нямало да ми струва нищо допълнително. И накрая след като ме разрева и му зададох въпроса "Как мога да си запазя час за операция?", отговорът беше "Първо аз трябва да реша дали искам  да Ви оперирам". Simple Smile Момичета, не си го слагайте в списъка като първи вариант за лекар, защото се води "светило", задължително вървете за второ и трето мнение. Миомата ми е 6см, а се почувствах сякаш ме готви за най-лошото - махане на матка.
KeepSmiling аз също съм нераждала, бях с миома 8см, която в последствие се оказа 10см и още една 2см. Според доктора голяма колкото грейпфрут. Препоръчвам ти Делчев в Доверие - спокоен и изключително мил. Е, не съвсем подробен, но тогава имаше огромен наплив от пациенти. И задължително проучи въпроса с робота Да винчи дали не е възможно с него. Аз бях с него. Сега няма и две години по-късно, по прегледи не могат да разберат, че изобщо съм оперирвана, ако не си вдигна блузата и не покажа малките белези по кожата.

# 438
  • Мнения: 942
Petufin разкарай го този доктор. Много важно е лекарят да е спокоен, защото знам колко сме нервни около операцията. Аз също смених първата лекарка- не ми вдъхваше доверие. Вторият направи същото, но беше много мил и любезен,  а имах нужда и от това,защото бях станала едно кълбо от нерви.

# 439
  • Мнения: 7 898
Аз пък не мога да разбера какъв е проблема. Доктора е обяснил много добре какво е положението и какво евентуално може да се случи и само защото не ви харесва и край- вече не е доктор.
Ами всичките тези неща, които е описал съм ги виждала!  Да това са неща, които звучат страшно за човек, който си няма представа, но пък какво искате да ви лъжат ли? Нали искате и и формиран избор?
Честно, колкото по- необразован пациента, толкова по- зле.

# 440
  • Мнения: 1 167
Проблемът е в отношението и арогантното поведение. Всичко може да ми се каже и бих била благодарна на изчерпателно обяснение, ДА, защото съм необразована. Но всеки нормален и минимално състрадателен човек няма да подходи по начина, по който подходи въпросният.

# 441
  • Мнения: 7 898
Добре де, в това което ди написала се оплакваш от това което ти е казал. Това че не ти харесват фактите, не значи че в груб. Също така е вярно, че тря ВА да реши дали ще те оперира или не. В крайна сметка може да не може да се справи и трябва да реши дали изобщо е за него тази операция.

# 442
  • Мнения: 448
Аз на времето също се отказах от Попов поради сходни причини. Каза ми,че цялата матка е за махане заедно с миомите, без да обясни защо. Когато попитах защо, отговори, че при нераждали жени се цели запазване на матката. Е, оперирах се лапароскопски в същата болница, но при друг лекар. Още съм с матка. Принципно не изпитвам носталгия към матката си и бих я махнала, ако се налага. Но все пак е добре лекарят да се аргументира.

# 443
  • Мнения: 1 167
И на мен ми каза, ( на 30 съм) че ако ако имам деца наййй-лесното нещо на света било - просто щял да ми махне матката.

# 444
  • Мнения: 942
Абе и на мен първата лекарка ми каза, че трябва да ми махне яйчника и аз се засегнах, защото не ми хареса идеята и защото ми го обясни без капка съчувствие. Вторият ми каза същото, но беше много състрадателен. Може би имах нужда от това. Доста ме успокои и се доверих на него. Е, операцията не мина съвсем леко, но лекарят ме успокоява и на консултациите след това. Какво му трябва на човек? Много малко- съчувствие, отношение. Какво им пречи да ни го дадат...

# 445
  • Мнения: 7 898
Така е, но отношенията между хората са като двупосочни улици. На човек му трябва много малко за да се държи с другия добре, без значение дали е пациент или лекар.

# 446
  • Мнения: 448
Попов беше много любезен с мен, просто мисля, че не му се занимаваше. А мен не ме устройва аргументът, че щом съм раждала трябва да се маха цялата матка. Миомата ми не беше сложна, почти 5 см на задна стена. Всички лекари виждаха и една по-малка на предна стена. Оказа се, че нямам втора миома, било ехо сянка. Но това стана ясно при операцията и после контролния преглед. Дотогава ме брояха, че имам 2 миоми.

# 447
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте момичета, имам миома от 2009г но от 5 г насам почна да нараства и сега е 5 см.Оказа се при последния преглед , че имам и други по малки 😔На 47 години съм с редовен цикъл, но все по обилен...ходя при доц.Дянкова тя ме следи от няколко години.Искам да попитам дали може да ми предложите друг лекар за друго мнение, които прави и операции  че ми е страх да не изпусна нещата от контрол?От София съм.И колко струват такава операция?Много съм притеснена и ви благодаря предварително!

# 448
  • Мнения: 448
Делчев ,Доверие - но той оперира само с робота, което е по-скъпо, Нецов от София Мед, Попов от Вита, Танчев от Токуда. Прочетете назад темата, има и други. Цената зависи от болницата и метода на операцията. Аз съм оперирана от д-р Кълвачева във Вита, лапароскопски, цената беше 1350 лв за здравно осигурен.

# 449
  • София
  • Мнения: 48
Благодаря ви много  за отговора Nabella 🙂 ще проуча!

Общи условия

Активация на акаунт