Висока температура на бебе на 1г,моля ви помогнете

  • 1 509
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Привет. Бебето ми на 1г, вече 2-3 ден е с температура. Веднага щом го усетихме отидохме при педиатъра- каэа эачервено гърло и ни даде сироп антибиотичен и миг 400 . Като се прибрахме темп се качи над 38. 5 дадохме панадол- не помогна хич, по - късно стана 39 , 5 хексалгин - не помръдна грам температурата. Обадих се на лекаря каэа свещичка в дупето- съвсем малко се подобри и цяла нощ гореше беше с 39,вече не остана какво да му дадем. Пак дадохме хексалгин - не помогна. Сутринта се беше свалила сама и сега пак е с 38.  Цяла нощ беше по боди скомпреси и оцет бебко. Имам съмнения или че е вирус ,или эъби. Чувала съм, че толкова висока темп . не е от тях, но много майки каэват, че при кътници и кучешки е въэможно, а ние точно тях чакаме. Вадим эъбките рекордно , вече имаме 9. Иначе няма сополи,кашлица , повръщане или друго, ама тая температура..  Моля ви кажете какво да правим и при някой случвало ли се е?

# 1
  • Мнения: 10 597
1. Посявка на гърлен секрет.
2. Кой е антибиотика?
3. Не е от зъби. Има грипна епидемия, не случайно. Отбягвайте посещения на магазини.

# 2
  • Мнения: 60
бисептол

# 3
  • Мнения: 29 316
При толкова малко дете трябва лекар да каже. Иначе правилно сте действали - компреси с вода и оцет + лекарства. Панадол може да се редува с Нурофен през 4 часа. Принципно свещичките свалят бързо, така че трябва консултация, щом и това не помага.

# 4
  • Мнения: 46 508
Педиатърът ви е постъпил безотговорно.
Още утре направете гърлен секрет и потърсете второ мнение.

Следете за обриви. На тази възраст е много разпространена т.нар. Шеста шарка или Розеола. Много е лека и няма усложнения, но започва точно така - висока Т и държи по няколко дни.

# 5
  • Мнения: 382
Моето бебе по Коледа поддържаше висока температура 3 дни. И по същия начин лекарствата не му помагаха. Оцет и сапунена баня също. Накрая ми казаха да го намажа с белтък и това помогна. Мажат се свивките на ръцете и крачетата, под мишниците и слабините.
Но задължително трябва да се пусне секрет от гърлото.
Желая бързо да се оправи детенцето.

# 6
  • Мнения: 60
Благодаря ви а ако стане пак доста висока дали да идем до спешното, но като энам колко болни има , че и с тоя корона вирус,не энам дали е удачно...

# 7
  • Мнения: 10 597
Ако е спешно, се ходи, разбира се. Спешните отделения не са затворени, нито изолирани. Взимате предпазни мерки и отивате, ако състоянието е спешно и го налага. Провери в сайта на вашия РЗИ дали имате случаи на корона във вашата област. По-скоро вземете мерки да не се заразите с грип тип Б.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 526
Когато синът ми беше по-малък и се налагаше да ходим до педиатъра по време на грип, ходехме двамата с мъжа ми. Единият оставаше в колата с детето, а другият пазеше ред (обикновено аз). Като наближеше редът ни, се обаждах на мъжа ми да ги викам. Съветвам ви да направите същото.

# 9
  • Мнения: 60
Благодаря ви,откарахме детето и до спешното лекарката каэа ,че гърлото е мнооого эачервено и няма да се раэминем беэ антибиотик. Иэписа ни аугментин 3по 2 ,5ml, но съм чела страшни нрща эа него и много ме е страх...

# 10
  • Мнения: 29 316
По страшно е да не дадеш антибиотик, когато има нужда.

# 11
  • Мнения: 447
На всички антибиотици листовките са им страшни,не ви ли изписаха и някакви противоалергични капки?
Бързо оздравяване

# 12
  • Мнения: 382
Ако не са ви изписали пробиотик, е хубаво да вземете, щом ще пие антибиотик бебето.

# 13
  • Мнения: 60
Ако не са ви изписали пробиотик, е хубаво да вземете, щом ще пие антибиотик бебето.

След втория прием на антибиотика е с диария, (което се очакваше, да) ,но пропуснаха да иэпишат пробиотик и сега купихме биогая и дадох 5 капки. Ще му давам редовно и дай Боже да се оправи, много сме притеснени с таткото, понеже боледува эа пръв път.Благодаря ви много!

# 14
  • Мнения: 46 508
Зачервеното гърло не е причина за АБ. От друга страна, може да има наистина бактериална инфекция и да трябва АБ. Но е невъзможно лекарят да уцели кой АБ ще подейства, освен ако не е врачка. Затова се прави гърлен секрет и се вижда какво е. Иначе рискувате да се задълбочат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт