КРУИЗИ /Тема 15/

  • 48 600
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Кога ви е круиза на Карибите и с кой кораб? Как ще летите?

Carnival Conquest края на декември, но много се чудя, дали да го правим или да канселирам. Кратък е, били сме по маршрута и го букнах само, за да се качим на кораб отново, но сякаш не ми се рискува с тестовете там.
С турците ще летим.

# 736
  • София
  • Мнения: 3 771
Скрит текст:
Ние не кацаме само в Маями, а често директно и във Форт Лодърдейл, имам чувството, че ми е по-удобно, но зависи каква е целта.
Хм, аз не откривам хубави полети до Форт Лодърдейл - имат повечко прикачвания и цената е несравнимо по-висока.
Има ли хотел, който би препоръчала? Ние харесваме Хемптън Брикел, но цената за април е сууууупер висока - един път и половина пъти сравнено с миналата година края на февруари.
Във Форт Лодърдейл не сме оставали - би ли препоръчала хотел?
Благодаря предварително, Блед!
Този път и ние решихме да го направим по-дълго с 2 круиза, но все пак трябва да се съобразим с отпуските.
[/spoiler]

Летим до Fort Lauderdale когато сме някъде в САЩ, последния път полета беше от Ню Йорк, а те там са като автобуси. Това имах предвид.
Проверих хотела, който и на мен ми трябва, но в момента го реновират.
https://www.pier66hotelmarina.com/
Много удобно място, както за порта, така и за летището.
А гледката от кулата към корабите и въобще е повече от уникална.
Но кулата пострада при урагана Ирма, затова и ремонтират всичко.
Хотелът става и за идеална почивка, има си всичко.
Следя кога ще заработи нормално.

Около порта сме били още в Hyatt Place/който е най-близо до порта/,  Bahia Mar/на плажа/, Maren Hilton/пак на плажа/ и още няколко, които не ги препоръчвам, просто бяха за една вечер.
Били сме и в Hollywood Beach, което е съвсем наблизо, от другата страна на порта, пак близо до летището.

За Маями, Маями Бийч и околностите посетените хотели са много, ако ти трябват.

За кой Hampton Inn. ми говориш, в Маями или в Fort Lauderdale, защото има и на двете места?

Ето моя снимка от хотела, за който ти казвам...

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 11:15 от Bled

# 737
  • София
  • Мнения: 1 269
Carnival Conquest края на декември, но много се чудя, дали да го правим или да канселирам. Кратък е, били сме по маршрута и го букнах само, за да се качим на кораб отново, но сякаш не ми се рискува с тестовете там.
С турците ще летим.
Нали можеш да го канселираш до 48 часа преди круиза?
Ако и полетите можеш - изчакай, не се отказвай! Страхотно е да плаваш отново!
И аз гледах, че с Търкиш ми е най-добра цената, но кацаме късния следобед...


За кой Hampton Brickell ми говориш, в Маями или в Fort Lauderdale, защото има и на двете места?

Ето моя снимка от хотела, за който ти казвам...
За Маями говоря, в Лодърдейл няма Брикел.
Този хотел ще отвори в 2024 г! Anguished
Благодаря за предложените хотели, разглеждах ги вече....
Не зная защо цените са тоооолкова високи, спрямо миналата година.
Много ли е рисково да пристигнем с Търкиш в деня на круиза? Правили сме го, но в Европа и то, ако следващото пристанище е достъпно.

# 738
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Самолетните билети няма да канселирам, до Маями със сигурност ще отидем (ако не настане някой глобален локдаун). Изобщо не ми се стои на студа зимната ваканция Simple Smile

# 739
  • София
  • Мнения: 1 269
Самолетните билети няма да канселирам, до Маями със сигурност ще отидем (ако не настане някой глобален локдаун). Изобщо не ми се стои на студа зимната ваканция Simple Smile
Супер! Значи трябва и да поплавате.
Карнивал искат ли ваксинация?
Поразгледай и други круизи да направите бек-ту-бек.
Избрала ли си хотел?
Сега видях, че има един круиз със Селебрити Рефлекшън от 11.12 на много добра цена. Виж го, ако се връзва с датите. Корабът е страхотен!

# 740
  • София
  • Мнения: 3 771
yav4e_mrav4e
Имам предвид Hampton Inn, където сме нощували, тоест има...
https://www.hilton.com/en/hotels/fllmmhx-hampton-suites-ft-laude … -miramar/gallery/
Brickell е просто квартал на Маями, добавено към Hampton Inn. Но това няма значение.

Пристигане в деня на круиза, независимо къс или дълъг полет, не практикувам много отдавна. Предпочитам дори повече от ден.
Мисля, че няколко пъти съм казвала защо!
Но това ти си решаваш, успех.

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
yav4e_mrav4e, искат ваксини, да. И тестване преди качване, което не е осигурено от тях.

Няма да имаме време за back-to-back, тази година коледната ваканция на децата е направо мизерна, а ми трябва и време да овършея Sawgrass Mills.

Резервирала съм апартамент във Fortune house hotel suites в Маями.
Ако решим да откажем круиза, ше се разходим до Key West и колкото време остане, ще бъде за Miami beach.

п.с. Особено сега и аз не бих рискувала пристигане в деня на круиза, а май и по принцип не бих.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 13:15 от Shantal

# 742
  • София
  • Мнения: 1 269
Bled, аз затова написах Брикел, защото знам, че има много хотели от тази верига - исках да ти го обознача.
Shantal, този мол го предлагат в една екскурзия - щом ще го вършееш значи си струва да пазаруваш там.
Аз съм била само веднъж в Маями и пазарувах от Мейсис и Рос - дрес фор лес. В Европа няма такива цени на дрехите, като в Рос, дори и в България е по-скъпо. Да не говорим за качество...
Ще погледна тези апартаменти, благодаря!
Ако сте пътували повече с Търкиш каква е най-добрата цена, която сте намирали? Чудя се дали е време вече да купувам.

# 743
  • София
  • Мнения: 3 771
Моят билет до Маями отиване и връщане от Мадрид е на цена 203 евро.
Билета до Мадрид ми е 19 евро в едната посока.
Давам ви го за информация, става въпрос за ноември.
Тази цена се изчерпа вече до края на годината, има такава за първите месеци на 2022 и мисля да купя и от тях.
Полета е с и Ryanair до Мадрид и с Air Europa до Маями.
Както знаете мерките на 8 ноември се облекчават, дано само няма изненади!
Пътувала съм и на по-ниски цени, но сега няма.

# 744
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Мравче, мисля, че по- малко от €550 на турците не сме плащали, тези бяха по 660 за билет, но ние сме строго ограничени във времето и изобщо нямам опции да избирам.
Пътували сме с Иберия от Мадрид и беше по- евтино.

# 745
  • Мнения: 1 054
Коста си канселираха круизите с Делицоза за декември 2021. Пълен абсурд, първо извадиха Котор от маршрута и вкараха Корфу, а сега целия маршрут спряха. Бяхме се настроили да плаваме- сам. билети, нощувки преди и след круиза. Луда работа, несигурност, оранжеви- червени зони, ваксини , маски и прочие.... две години вече! Писна ми! Близо 1 000 лв. кредити за сам. билети за две години провалени полети и още толкова при Коста от канселирани плавания.Какво става и аз незнам.

# 746
  • София
  • Мнения: 1 318
Отвратително.
Няма да се заблуждаваме, всичко е много несигурно.
Въпреки че от 8.11. MSC вдигат рестрикциите за чужди граждани за плавания от Маями, вече съм силно разколебана.

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Коста си канселираха круизите с Делицоза за декември 2021. Пълен абсурд, първо извадиха Котор от маршрута и вкараха Корфу, а сега целия маршрут спряха. Бяхме се настроили да плаваме- сам. билети, нощувки преди и след круиза. Луда работа, несигурност, оранжеви- червени зони, ваксини , маски и прочие.... две години вече! Писна ми! Близо 1 000 лв. кредити за сам. билети за две години провалени полети и още толкова при Коста от канселирани плавания.Какво става и аз незнам.
На какво основание? Нали нещата са ок?

# 748
  • Мнения: 1 054
Защо се ядосвам? Просто трябва да престана да планирам круизи до края на 2021, май!

# 749
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Защо се ядосвам? Просто трябва да престана да планирам круизи до края на 2021, май!

Оптимист си, не ѝ се вижда края на тази пандемия, а много неща са влияят точно от нея.
Много си прав, обаче, че не трябва да се ядосваш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт