Децата, хигиената и Maliva. Включете се в дискусията и открийте приказната нежност!

  • 15 298
  • 858
  •   1
Отговори
# 270
  • Монтана
  • Мнения: 694
Обяснила на дъщеря ми още от малка,че ако не си мие ръцете ще се разболее.Хигиената е много важна за здравето на човека!

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Представете си, че пред вас стои детето ви. Как бихте му обяснили какво е хигиената и защо тя е толкова важна за нашето здраве?
Още от малки винаги съм им обеснявала, че хигиената е от голямо значение за здравето и за нас самите да се чувстваме добре. Научени са, че ръцете се мият често, всяка вечер имат ритуал в банята. Дори имат книжка за микробите и знаят при неправилна хигиена, какво причиняват те.

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 909
Хигиенните навици се изграждат още като са съвсем малки, миене на ръце, на зъби, хубаво е и да се дава личен пример, когато ние го правим и те ще го правят, децата копират всичко от родителите си Simple Smile

# 273
  • Мнения: 1 966
Ще обясня, че навсякъде около нас има бактерии, вируси и всякакви микроби, които са невидими, но ни разболяват. Затова  трябва да се мием и къпем редовно, за да не се разболяваме.

# 274
  • Мнения: 3 372
Обяснявам като на възрастен, че хигиената е важна, защото ако не си мием ръцете по тях има микроби, които влизат в тялото ни и го разболяват.

# 275
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Хигиената е когато се мием и поддържаме тялото си и всичко около нас чисто. И на малката и на голямата, обяснявам постоянно и така се изграждат навици за чистота.

# 276
  • Мнения: 91
Обяснявам, че мръсните ръчички  носят микроби , че те са малки същества, толкова малки, че ние хората не можем да ги видим с просто око. Единственото нещо, с което можем да ги преборим е сапунът. Затова редовно да  перем дрехите си, чистим къщите си, мием си ръцете и зъбите, къпем се. Само така можем да се отървем от микробите.

# 277
  • Мнения: 1 937
Обяснявам и на двамата, че трябва да мият често ръчичките си, да мият зъбките сутрин и вечер, да се къпят всеки ден. Казвам им също, че освен личната хигиена, трябва да спазват и хигиена в детската им стаята, на прането, в училище, в общуването между хората и т.н.

# 278
  • Мнения: 1 775
От както синът ми беше много малък постоянно му говоря колко е важно да е чист, да се мие постоянно, хубаво зъбките, хубаво ръчичките, колко е важ да си вземаме душ често и някак си неусетно това си стана част от живота му, вече е на 8 и не се налага да му напомням и да го моля за каквато и да е хигиена, защото явно му е набито в главата. Много е важно да се започне от рано да се говори на децата за тези неща, така те го възприемат като нормална част от живота и не поддържането на хигиена за тях не представлява усилие.

# 279
  • Мнения: 594
Аз отдавна съм обяснил на моя син какво е хигиена и колко е важна! Обяснила съм по-просто нещата, така че да ме разбере - че има много малки невидими за нас лоши буболечки,  които са по ръцете ни. Че е много важно да си мием редовно ръцете, зъбите и лицето, за да не отидат тези буболечки в корема ни и ако децата не се мият ще се разболеят. Също сме гледали клипчета по темата. Simple Smile

# 280
  • SF
  • Мнения: 21 167
Децата трябва да се учат и да им се създават хигиенни навици. Всички полезни неща съм научила от майка си и ги прилагам. Много лошо впечатление ми правят възрастни хора, които нямат никакво чувство за хигиена. Работим в общи офиси, пътуваме в метро и нечистото не остава скрито-покрито. Важно е да знаем колко е приятна топлата вода и сапунът и да бъдат нашият кратък спокоен момент на удоволствие.

# 281
  • ЛОВЕЧ
  • Мнения: 814
Хигиенни навици сме изградили още в началото на сина ни ,с възможно най-лесно запомнящи и разбираеми за него  думи.Винаги се стараем да даваме  пример колко е важно да се поддържа личната хигиена ,за да бъдат здрави .Все пак когато родителите се грижат добре за личното си хигиена ,децата копират от тях и се научават по-лесно!

# 282
  • София
  • Мнения: 3 098
Най-добрият учител е личния пример. Затова един от методите, които ще приложа е да му показвам, че аз мия лицето и ръцете си често. Че и аз се къпя ежедневно и се пазя чиста и трябва и той така да постъпва.

# 283
  • Мнения: 3 546
Обяснила съм и съм показала с личен пример. Още от малки си изградиха навици, винаги след ставане и преди лягане, както и всеки път когато се прибират от вън, ръцете се измиват със сапун. Личният пример според мен е най-добрият. Не ми се е налагало да говоря за буболечки, те сами виждат мръсотия и искат да се измият.

# 284
  • Мнения: 554
За хигиена говорим отдавна, откакто разбира и може сама да говори. Вече сама знае, че веднага след влизане в къщи, след прибиране от разходка, след игра - веднага се мие, и го прави без да има нужда от напомняне, защото иначе може да се разболее. Тя и сама вижда от нас всичко, което правим, и го повтаря. Понякога примерите, които й даваме, са малко по-тежки, като че ще се разболее, ако не се мие, но това възпитава от рано навиците.

Общи условия

Активация на акаунт