Какво ще работя след завършване на МИО, заслужава ли си?

  • 1 578
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Имам интерес към ЕС, ще ми е интерсно да изучавам повече за Европа и междунаредния бизнес, обичам да пътувам, обичам езиците, затова се насочих към специалност МИО, но имам ли някаква реализация с тази специалност? Или да се захвана  с  нещо  което също ми харесва -фармация?

# 1
  • Мнения: 20
Естествено, че трябва да се захванеш с нещото, което ти харесва. МИО е общология. Международни икономически отношисти къде мислиш, че работят? С фармация все едно буквално си имаш инструкции за употреба на гърба на дипломата си. Фарамацевтични компании и аптеки бол и с перспективата никога да не останеш без работа. МИО пък е поредната общологическа специалност, с която днешно време друго по-гарантирано от това да маркираш стоки на някоя каса не може да получиш. Романтиката на специалности като МО и МИО идва от времето на социализма, защото тогава елитът ги изучаваше (сиреч тези с предимство по произход), така че се знаеше, че който е в тези среди ще стане я търговски представител, я дипломат... Ако ти нямаш връзки или не обмисляш да получиш такива по полов път, не се стреляй излишно към мишени зад бронирано стъкло...

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 17:08 от Parliament

# 2
  • Мнения: 6
Благодаря Ви за споделеното мнение!

# 3
  • София
  • Мнения: 71
Аз съм завършила МИО. Занимавам се с транспорт и логистика-нищо общо със специалността. Общо взето завършвайки я си си един обикновен икономист.

Общи условия

Активация на акаунт