Паниката Ковид-19 - как да се справим?

  • 86 215
  • 3 451
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 5 832
А сега си представете обратната страна на медала - фирмата си работи. Работа няма, но работи, заплатите се плащат винаги навреме, дори предварително. Осигуряват те на реалната сума, която получаваш, никога не ти отказват отпуск, нито някой се цупи ако излезеш болничен, или се наложи да дойдеш/тръгнеш по-рано, шефът не ти виси на главата да те следи. И в този прекрасен момент на криза половината персонал иска да излезе в отпуск, защото го е шубе да не хване корона вирус. Всичко отива по дяволите - графици, часове работно време, останалите са претоварени поради липсата на колегите им. Дали пък няма да ги махна като се върнат от отпуските? Защо да мисля за някой, на който съм дал сигурна работа и спокойствие, а той ми се изс.ра отгоре в труден момент и не защото е болен, а защото го е шубе да дойде на работа? Така как ви звучи?

# 1 366
  • Мнения: 12 391
Аз и един друг пример мога да ви дам. Реален. Моя приятелка, има двама служители, излизат в отпуск сега заради кризата. Тя остава сама и не може да си върши работа. Или трябва да ги уволни или да спре работа. Всички биха казали да спре. Малката подробност е, че е лекар. Е, да спре работа и да зареже пациентите си или да си търси други хора?

# 1 367
  • Мнения: 47 963
Ами кофти е да излязат отпуска и да скатаят. Но ако фирмата работи и е коректна, едва ли ще е трудно да намери служители, в момента по 1500 човека на ден се регистрират като безработни, връщат се и от чужбина
Управлението на човешките ресурси не е лека работа и много често има мини кризи, казуси и проблеми.

# 1 368
  • София
  • Мнения: 62 595
Работодателят може да откаже платен отпуск.

# 1 369
  • София
  • Мнения: 62 595
ха, сега имали сме бързи тестове, щели сме да заделим. Явно ще им се наложи да тестват все пак. Ще правят представителна извадка на заетите на първа линия май. (ох, много ми е трудно да вдяна!) Или и на други?

Всъщност той казва същото, което днес си приказвахме в темата за извадката, за статистиката - щяла да ни каже след колко време ще дойде пикът и платото, за да се върнем към реалното произвоство.
Нужни ни били април-май да тестваме за математически модел. ??? Обаче след платото???
Леле, обърках се! Щяло да бъде без пари тестването на тази представителна извадка.

# 1 370
  • Мнения: 40 737
А сега си представете обратната страна на медала - фирмата си работи. Работа няма, но работи, заплатите се плащат винаги навреме, дори предварително. Осигуряват те на реалната сума, която получаваш, никога не ти отказват отпуск, нито някой се цупи ако излезеш болничен, или се наложи да дойдеш/тръгнеш по-рано, шефът не ти виси на главата да те следи. И в този прекрасен момент на криза половината персонал иска да излезе в отпуск, защото го е шубе да не хване корона вирус. Всичко отива по дяволите - графици, часове работно време, останалите са претоварени поради липсата на колегите им. Дали пък няма да ги махна като се върнат от отпуските? Защо да мисля за някой, на който съм дал сигурна работа и спокойствие, а той ми се изс.ра отгоре в труден момент и не защото е болен, а защото го е шубе да дойде на работа? Така как ви звучи?

Ще ги махнеш, ама когато ти е удобно, а до тогава ще го играеш разбиращия шеф.
Пък и в отпуск не се излиза когато на служителя му е кеф, нали?

# 1 371
  • София
  • Мнения: 38 419
Анди, спокойно.
Ще вземат 1000 здрави полицаи, доктори, граничари. Ще ги тестват сега. Ще направят модела. След 14 дни - пак. И пак модел.
Мисля, че е добра идея.

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 23:23 от Rockstar

# 1 372
  • София
  • Мнения: 62 595
Мерси за пояснението. Да, добър модел, най-после да направят нещо по статистиката и предвижданията!  (обаче и нас тук си ни бива Wink)

# 1 373
  • Мнения: 5 832
Ще ги махнеш, ама когато ти е удобно, а до тогава ще го играеш разбиращия шеф.
Пък и в отпуск не се излиза когато на служителя му е кеф, нали?
И като не му разрешиш отпуск, той взима болничен, после втори болничен. Човек, който е решил да не иде на работа, няма да иде.

# 1 374
  • Мнения: 40 737
Безсмислен спор.

# 1 375
  • Мнения: 1 327
И като свършат болничните може да си остане вкъщи.

# 1 376
  • Мнения: 5 832
И като свършат болничните може да си остане вкъщи.
Да, само дето ти е струвал едни пари и нерви. Отделно, че хем го е нямало, хем не можеш да назначиш друг на негово място докато го няма, а работата му не е свършена, или се е наложило да я свърши някой друг, дето не му е работа.
Аз спор не виждам, това е реалността около мен. При всеки е различно.

# 1 377
  • Мнения: 21 410
Тези, които сега са уволнявани, нали ще ползват обезщетение няколко месеца.

Относно тестовете -  не знам, ако достоверността им е  толкова  малка, каква ще е достоверността на извадката, но нека се радва народа.

# 1 378
  • Мнения: 40 737
Аз спор не виждам, това е реалността около мен. При всеки е различно.

Нали точно с това и започнах? Сега пак се връщаме в началната точка. Затова казах, че е безсмислено.

# 1 379
  • Мнения: X
Анди, спокойно.
Ще вземат 1000 здрави полицаи, доктори, граничари. Ще ги тестват сега. Ще направят модела. След 14 дни - пак. И пак модел.
Мисля, че е добра идея.
На мен ми звучи като някой да си играйка по време на криза. Доста далеч от добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт