Португалия - 3

  • 32 248
  • 493
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 758
Здравейте, момичета
Дъщерята на приятелка и състудентката ѝ трябва да отседнат някъде между двата си стажа в Португалия и молим за помощ, защото до сега не ни се е налагало да си организираме почивки в чужбина
Проблемната седмица е 11-18 юли
И двата стажа са в Албуфейра

Та, да си дойда на въпроса 😄
Кои сайтове ползвате за намиране на квартири/хотели? Има ли и там някакви трикове, както при търсенето на самолетни билети?
На кой сайт разчитате, ако търсите информация за автобусен и ЖП превоз
(обмислят варианта да изкарат седмицата малко по-далеч, за да избегнат убийствените цени)
Благодаря предварително 💐

# 151
  • Wonderland
  • Мнения: 741
От Кабо да Рока с автобусче ли се придвижвате обратно към Лисабон?
Имам си една мечта за залез на плажа долу, но не планираме рент а кар и искам да знам дали ще се сбъдне с междуградския транспорт.. Grinning

# 152
  • Мнения: 30
Здравейте. Разбрах, че посещението в библиотеката в Коимбра става с предварително записани часове. Това означава предварително закупени билети. Не успявам да открия сайт, от който да ги купя онлайн. Някой може ли да ми помогне?

Ако не е вече късно ето линк:
https://visit.uc.pt/en

С предварително фиксиран час е и е 10 минути. Не се позволяват снимки и видеа, имайте го предвид. Избягвайте сутрешните часове, защото е пълно с групи. Най-спокойно е в последните часове след 5.
В затвора ограничението е 5 минути. В параклиса, макар и рядко, има шанс да попаднете на погребение или сватба и да не влезете. Можете да закупите билети само с пей пал акаунт.

Последна редакция: пт, 17 юни 2022, 19:01 от Marie Antoinette 717512

# 153
  • Мнения: 1 840
Здравейте,от 22 до 29 август ще сме в Португалия и ще летим с Уиз.
Освен Лисабон какво друго може да видим и каква логистика ще препоръчате за да знаем да къде  букнем  за спане?
Порто Също ни е в полезрението и евентуално Алгавре.
Благодаря предварително за съветите .

П.п.тепърва ще изчитаме темата Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 11 470
Здравейте,от 22 до 29 август ще сме в Португалия и ще летим с Уиз.
Освен Лисабон какво друго може да видим и каква логистика ще препоръчате за да знаем да къде  букнем  за спане?
Порто Също ни е в полезрението и евентуално Алгавре.
Благодаря предварително за съветите .

П.п.тепърва ще изчитаме темата Simple Smile

През 2016 обиколихме Португалия от Лисабон и Синтра, през Порто и Коимбра та до Алгарве, но бяхме за 12 нощувки. Вие сте за 7, така че ви предлагам да разпределите между Лисабон и задължително Порто.
Между тях бихте могли да отделите време за Синтра, Обидуш, Фатима, Баталя, Назаре, Кашкайш, Кабо да Рока и т.н.

Това, само ако имате желание и време и може да го организирате (с рента кар най-добре). Но поне Синтра ви е задължителна, а и до там се пътува с влак (няма смисъл с кола, трафикът в градчето е натоварен).

# 155
  • Мнения: 5 896
От Обидуш е удобно да се видят двата им манастира. Alcobaça Monastery и Mosteiro da Batalha. И евентуално, ако сте фенове - Фатима. Първите два ги препоръчвам, заедно с Белемския. Наистина са част от историята им.
А ако от Синтра(Кабо да Рока) тръгвате нагоре (ние така направихме) си отделете време за Palácio Nacional de Mafra.

# 156
  • Мнения: 80
Здравейте! Имам въпрос към някой, който е посещавал двореца Пена в Синтра - планирам да купя билети само за парка. Така имаме ли право да отидем до самия дворец, без да влизаме в него? Нямаме интерес да го разглеждаме отвътре. Благодаря! Simple Smile

# 157
  • Мнения: 170
Да, с билети за парка може чудесно да се разгледа двореца (отвън). Мижете да се качите и разходите и по терасите. Ние харесахме двореца и вътре, но си мисля, че ако бяхме си спестили времето за изчакване на опашката, за да влезем, щяхме да успеем да видим още един дворец, Монсерат например.
Денят, предвиден за Синтра на нас ни стигна за Пена и Кинта де Рагилейра. (За влизане в Пена чакахме около час. Двайсетина минути стояхме и на опашката за билети пред Кинта де Рагилейра.)

# 158
  • Мнения: 1 175
Ние също направихме грешката да се наредим на опашката за билети, когато посещавахме Кинта де Рагилейра. След 10 минути чакане видяхме табела за купуване на билети онлайн. Взехме си и така си спестихме поне едно чакане.

# 159
  • Мнения: 80
Благодаря! А как всъщност се случва придвижването между отделните дворци? Освен Пена ми се иска да посетим и още един (колебая се още дали да е Монсерат или Кинта де Регалейра). Четох, че има автобус, който ги обслужва, но бил по еднопосочен маршрут и трябвало да се слезе отново до центъра и от там да се хване за следващия дворец. Това вярно ли е?

# 160
  • Мнения: 630
Благодаря! А как всъщност се случва придвижването между отделните дворци? Освен Пена ми се иска да посетим и още един (колебая се още дали да е Монсерат или Кинта де Регалейра). Четох, че има автобус, който ги обслужва, но бил по еднопосочен маршрут и трябвало да се слезе отново до центъра и от там да се хване за следващия дворец. Това вярно ли е?
Монсерат е много интерес и го препоръчвам, но другия не съм го посещавала.

# 161
  • Мнения: 170
От Пена ние взехме автобуса - 434, същия, с който стигнахме до там от гарата. За десетина минути с него слязохме до центъра на Синтра, от където след кратка разходка бяхме при Кинта де Рагилейра. Пешеходно е разстоянието. Няма и километър. Тъкмо и центъра на Синтра разгледахме и хапнахме пастейши по пътя. Не забелязах да ни задминава автобус.
Докато чакахме на опашката, ние също видяхме указание как да си купим билети онлайн. Опитахме, естествено, но не ни се получи. И други хора около нас направиха неуспешни опити, преди да се откажат. През това време две момичета се справиха и влязоха. Така разбрахме, че сайтът все пак работи. Пробвайте се, а ако не стане, опашката там се движи бързо.
Около два часа се разхождахме из парка на замъка. Много е приятно! Самият замък е по-забележителен отвън. Само първият му етаж беше достъпен за посетители.
След Пена и Кинта де Рагилейра, много различни и като визия, и като атмосфера, ние почувствахме, че сме се наситили на дворци и се впуснахме към нещо не по-малко вълнуващо: Кабо де Рока. Пеша се върнахме до центъра, където на спирката, на която преди това слязохме, взехне 434 до гарата. Забелязах, че 434 минава на 5 - 10 минути. Там изчакахме 403 (Той е на 30 минути.), с който стигнахме до края на света Simple Smile. Беше вълшебно.
Ако изберете да разгледате Монсерат, до него трябва да хванете автобус 435. Разбрах, че една от спирките му е точно срещу изхода на Кинта де Рагилейра. Между другото, към същата спирка ни насочиха да го чакаме и за към гарата. Когато осъзнахме, че това е противоположната посока и преди да ни закара до гарата, автобусът много ще обикаля, решихме да спестим време и да се върнем пеша. Кой знае дали, ако го бяхме изчакали, нямаше да се изкушим и двореца Монсерат да видим, когато минем покрай него... Мисля, че е изпълнимо като програма и пак можете да се посети и Кабо де Рока преди залеза.
Желая ви приятни пътешествия!

# 162
  • Мнения: 22
Благодаря! А как всъщност се случва придвижването между отделните дворци? Освен Пена ми се иска да посетим и още един (колебая се още дали да е Монсерат или Кинта де Регалейра). Четох, че има автобус, който ги обслужва, но бил по еднопосочен маршрут и трябвало да се слезе отново до центъра и от там да се хване за следващия дворец. Това вярно ли е?

Вярно е, да - пътят е еднопосочен. На отиване към Пена може да слезете първо при крепостта на маврите, да видите и нея, а след това да продължите.
Както са ви отговорили и преди мен, Кинта си е съвсем близо до центъра и слизайки там, спокойно може да отидете пеш. Иначе до него линията е друга - тази, която стига до Монсерат.

# 163
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
От Кабо да Рока с автобусче ли се придвижвате обратно към Лисабон?
Имам си една мечта за залез на плажа долу, но не планираме рент а кар и искам да знам дали ще се сбъдне с междуградския транспорт.. Grinning

Ние взехме автобус до Кашкайш, разгледахме го и от там влак до Лисабон.

# 164
  • Wonderland
  • Мнения: 741
От Кабо да Рока с автобусче ли се придвижвате обратно към Лисабон?
Имам си една мечта за залез на плажа долу, но не планираме рент а кар и искам да знам дали ще се сбъдне с междуградския транспорт.. Grinning

Ние взехме автобус до Кашкайш, разгледахме го и от там влак до Лисабон.

Ами да кажа, че и аз в крайна сметка това направих - автобус Синтра - Кабо да Рока - Кашкайш и влак до Лисабон май е най-добрият вариант, много хора пътуваха с нас целия маршрут.

Общи условия

Активация на акаунт