Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
Звъннете и питайте. Няма логика. До 5 дена сумата е една, от 5до 10 друга и над 10 друга.
От тези 6 дена е възможно единия ден да не ви е признат, по някаква причина.

За онлайн обучението през 10 и 11 месец сумата, която ми превеждат е еднаква, но 10 месец бях 1 ден а 11 - 6 дни неплатена.
Дали някой има казус като моя?

Оказа се че за Октомври Счетоводството са ми дали бележка не за 1 ден, а за 1 месец. Съответно в Социалното са изчислили помощ за 6 дни. В такъв случай имам да им връщам пари.

В този смисъл за 1 ден каква е прогнозната сума при доход около 900 лв., за да добия представа колко имам да връщам, действително?

# 646
  • Мнения: 477
Звъннете и питайте. Няма логика. До 5 дена сумата е една, от 5до 10 друга и над 10 друга.
От тези 6 дена е възможно единия ден да не ви е признат, по някаква причина.

За онлайн обучението през 10 и 11 месец сумата, която ми превеждат е еднаква, но 10 месец бях 1 ден а 11 - 6 дни неплатена.
Дали някой има казус като моя?

Оказа се че за Октомври Счетоводството са ми дали бележка не за 1 ден, а за 1 месец. Съответно в Социалното са изчислили помощ за 6 дни. В такъв случай имам да им връщам пари.

В този смисъл за 1 ден каква е прогнозната сума при доход около 900 лв., за да добия представа колко имам да връщам, действително?
Тези помощи не се изчисляват въз основа на дохода който получаваш раздели ги парите на дните и така ще разбереш.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
Грешката е такава, че оказва се имам да връщам пари.

# 648
  • Мнения: 12 108
Може да бъдеш абсолютно сигурна, след като говориш с АСП. В линка на първа страница има телефоните на всички регионални структури.

# 649
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
Сигурна съм, моето Счетоводство са ми дали служебна бележка, според която Октомври съм била не 1 ден а 1 месец в неплатена, според което са ми начислили помощ за 6 дни.

# 650
  • Мнения: 1 212
miraluba, отиди в твоето ДСП по настоящ адрес и им кажи какво се е случило. Ти нямаш вина, щом трябва ще върнеш парите, а от социалното ще ти кажат колко и ще се оправите.

# 651
  • Мнения: 477
Сигурна съм, моето Счетоводство са ми дали служебна бележка, според която Октомври съм била не 1 ден а 1 месец в неплатена, според което са ми начислили помощ за 6 дни.
Объркала съм в предният си пост:
За отсъствие от 1 до 5 дни помощта е 175 лв мисля не съм сигурна това ли се върти в главата.
От 6 до 10 дни 305 лв за това съм сигурна че са толкова
Значи разликата която трябва да им върнеш е като извадиш от 305- 175лв

# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
Сумата за връщане е 325, защото са ми превели за 6 дни за две деца, а е трябвало за 1 ден за 1 дете.

# 653
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
Здравейте! Някой знае ли кога ще се пуснат парите за онлайн обучението по бг пощи , за Бургас става дума?

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
Днес имам превод на детски, но очаквах с тях да пуснат и втората част от помощта за първокласник.

# 655
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Днес имам превод на детски, но очаквах с тях да пуснат и втората част от помощта за първокласник.
Март месец ще се превежда тази помощ.

# 656
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Днес имам превод на детски, но очаквах с тях да пуснат и втората част от помощта за първокласник.
Мда, и аз се бях заблудила, че този месец ще са (аз за 8кл чакам)

# 657
  • Мнения: 11 924
А за дете с ТЕЛК някой взема ли? Има ли днес превод?

# 658
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Бургас - има детски.

# 659
  • При децата ми
  • Мнения: 6 044
Велико Търново - има детски от вчера.

Общи условия

Активация на акаунт